Тип урок : вивчення нової теми,
- методи які використовуються: словесний,ілюстративний;
- форми: групова,в парах,;
- прийоми: Мікрофон, асоціативний кущ,проблемне питання, рефлексія.
Основне завдання вміти використовувати знання в практичному житті,задовольняти повсякденні потреби споживачі
Тема: Харчова промисловість України
Мета:
Знаннєвий компонент
Діяльнісний компонент:
Ціннісний компонент:
формувати підприємницькі компетентності на основі аналізу географічної інформації;
Обладнання:підручник Пестушко В.Ю. & 35, карта харчова промисловість України,мультимедійна презентація, атласи, зразки продукції різних галузей,
Тип уроку: комбінований
Епіграф: « Я- споживач»
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ.Актуалізація
Бліц-опитування
1. Які промисли ми вивчали на попередньому уроці?
2. Яка галузь найкраще розвинута у місті Косів Івано-Франківської області?
3. Який вид торгівлі організовували ремісники для збуту товарів?
4. Вид взуття із шкіри.
5. Первинна сировина для лляних тканин.
6. Узори на полотні, зроблені різними нитками.
7. У с. Опішне Полтавської області найбільшого розвитку набуло таке ремесло, як...
Оголошення теми
Людина їсть, щоб жити, а не живе,щоб їсти
Очікування
- Чого ви очікуєте від сьогоднішнього уроку?( учні говорять)
-Отже, метою сьогоднішнього уроку є такі аспекти:
ІІІ.Мотивація
Вчитель Уявіть, що ви у великому продовольчому магазині , де на полицях… різноманіття продуктів. Повсякденному житті кожен з нас є споживачем продовольчих товарів, прагне використовувати екологічні продукти. Тому основне завдання харчової промисловості забезпечити населення високоякісними продуктами харчування.
ІV.Вивчення нового матеріалу
Проблема уроку: Чому харчова промисловість України не забезпечує власні потреби?
Значення та структура харчової промисловості
Робота з підручником стр.165
Вчитель За виробництвом продукції Х.П. поступається металургійному комплексу,що складає 16% ВВП, сьогодні працює приблизно 22 тис. підприємств,де зайнято 3 млн. працівників.Асортимент продукції налічує понад 4 тис. найменувань.
Робота з ЛОС
Чинники розміщення виробництва
Робота з підручником стр.167
Розміщення харчової промисловості
Учні виконують практикум за таблицею стр.
назва галузі |
сировина |
продукція |
чинники розміщення |
центри |
борошномельна-круп’яна |
|
|
|
|
хлібопекарська |
|
|
|
|
цукрова |
|
|
|
|
олійножирова |
|
|
|
|
молочна |
|
|
|
|
м’ясна |
|
|
|
|
кондитерська |
|
|
|
|
Харчова промисловість Херсонщини та району
Робота за атласом стр. 22 Атлас Херсонщини( учні самостійно виписують галузі Херсонщини,району)
V.Закріплення
1.«Проблемне питання»
-У наші дні багато уваги приділяється виробництву екологічно чистих продуктів харчування. Якими шляхами має розв’язуватися проблема безпечного харчування? Поясніть, чому незважаючи на більш високу ціну екологічно чисті продукти харчування мають попит у країнах Західної Європи та інших економічно високорозвиненних країнах світу? Які перспективи відкриваються перед Україною у зв’язку з цією проблемою?
- На вашу думку, переваги і недоліки має система фаст-фуду перед традиційним харчуванням?
2.Проблеми і перспективи розвитку харчової промисловості України
( робота впарах)
Вчитель запропонуйте заходи поліпшення діяльності підприємств харчової промисловості України
Очікувана відповіді учнів:
Проблеми:
Перспективи :
1. Залучення інвестицій.
2. Безвідхідне виробництво.
3. Реконструкція обладнання.
4. Підвищення конкурентоспроможності продукції.
5. Використання новітніх технологій виробництва
3.Що впливає на ваш вибір, коли ви приходите до супермаркету купити товар?
( створення асоціативного куща)
Учні презентують відповіді:
Критерії |
Ціна |
Якість |
Термін |
Безпека вживання |
Упаковка |
Склад продукта |
Інформація продавчинні |
Чистота магазину |
4.Диктант « Так чи Ні»
1.Цукрова промисловість,сировинний фактор розміщення;
2.Споживчий фактор , олійно-жирова;
3. Вершкове масло, згущене молоко, споживчий фактор;
4. Споживчий фактор, рибна промисловість;
5.Чинниками розміщення Х.П.транспортний, кваліфіковані робітники, споживчий;
6.Борошномельна- крупяна , споживчо-сировинний фактор;
7. Цукрове виробництво найбільше розташоване в лісостеповій зоні;
8. Україна експортує олію, цукор, борошно ;
9.Розташування підприємств олійно-жирової сприяло спеціалізації рослинництва;
10. Споживчий фактор,кондитерське виробництво.
VІ.Підведення підсумків
Вчитель Здорове та різноманітне харчування є запорукою здорового організму
VІІ.Домашнє завдання.