Віртуальні подорожі. Як подорожувати, не виходячи з дому?
Очікувані результати: учні знають принципи роботи деяких Google сервісів, зокрема Google Earth Voyager, Google Sky, Google Arts & Culture; вміють ними користуватися.
Мета: пояснити основні принципи роботи Google Earth Voyager, Google Sky, Google Arts & Culture; здійснювати віртуальні подорожі по планеті Земля, у космос; відвідувати віртуальні галереї; розвивати логічне мислення, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки; виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, дисциплінованість.
Обладнання та наочність: комп’ютери, підручники, друкований зошит, презентація, проєктор.
Хід уроку
І. Організаційний етап
ІІ. Мотивація навчальної діяльності. Актуалізація опорних знань.
-Сьогодні я вас запрошую у подорож, але не просту, а віртуальну. Ми будемо мандрувати Космосом і не тільки.
-Давайте поміркуємо, яким транспортом можна здійснити подорож у Космос (відповіді учнів).
- Давайте виконаємо арифметичні дії над числами та визначимо під яким номером літаючий засіб, який допоможе нам здійснити цю подорож.
- Хто з вас знає як називається цей літаючий об’єкт?
- Це зореліт- космічний апарат, здатний рухатися між зоряними системами, здійснюючи таким чином міжзоряний політ.
2. Збір багажу знань. Робота в групах.
Збираючись у подорож, люди беруть із собою багаж, куди кладуть особисті речі, одяг. Ось і ми візьмемо багаж – багаж своїх знань. Давайте зберемо його й візьмемо з собою в дорогу.(Учні «складають» свій багаж на картках)
|
Як називається прилад для визначення місцезнаходження об’єкта. (Навігатор) |
Як називається онлайн-мапа, що працює і в телефоні і в смартфоні?( Google maps) |
|
Як люди дізнавалися дорогу до незнайомих місць, коли не було інтернету і смартфонів? |
|
Ви – пілот зорельота, що летить із Сум на Місяць. Летіти добу із пересадкою на Марсі. Скільки років пілоту? (Скільки учню років, стільки й пілоту)
|
3.Повторення правил техніки безпеки. Робота в групах. Виконання завдань на картках.
- Тепер нам потрібно отримати квиток на борт зорельоту. Щоб отримати проїзний квиток ми повинні пригадати правила поведінки в комп’ютерному класі.
4.Робота з Qr-кодами.
- Ось ми вже і на космічному зорельоті, знайшли свою кабіну. Але нас туди не пускають, двері зачинені. Що ж робити? Необхідно отримати ключ.
- Відскануйте Qr-код, прочитайте та поясніть значення прислів’їв.
4. Створення сенквейну «Подорож». (Робота в парі, використання методу критичного мислення «Сенквейн»).
ЗРАЗКИ відповідей учнів
Подорож
Цікава, дивовижна,
Захоплює, милує, дивує.
Я дуже люблю подорожувати.
Відпочинок.
Подорож
Цікава, далека.
Розповідає, показує, закликає.
Я знаю цікаву подорож.
Екскурсія.
Подорож
Весела, захоплива.
Літати, їхати, йти.
Я люблю подорожувати Україною.
Дорога.
III. Повідомлення теми і мети уроку
- Тож вирушаємо у Космічну подорож. У віконечко нашого зорельоту ми бачимо пухнасті хмаринки. А щоб дізнатись що ми будемо вивчати з вами під час мандрівки пропоную на одній з таких хмаринок прочитати ключові слова з теми.
IV. Вивчення нової теми
- Обговорення учнями та вчителем важливості вивчення даної теми.
Фізкультхвилинка
V. Усвідомлення набутих знань, формування вмінь та навичок
1. Інструктаж вчителя.
2. Отримання інструктивної картки для роботи за комп’ютером.
- А тепер кожен з вас відчує себе пілотом нашого зорельоту, сівши за свій власний зореліт-комп’ютер. Щоб вправно виконувати практичні завдання вам потрібне водійське посвідчення. Воно знаходиться на вашому робочому місці.
VІ. Рефлексія й підсумок навчальної діяльності
- Ми прибули на кінцеву зупинку нашої віртуальної подорожі, до нашого комп’ютерного класу, але подорож країною Інформатика ми продовжимо на наступних уроках, де будемо дізнаватися про щось нове і цікаве.
ЗОРОВА ГІМНАСТИКА
(Розмістити картки аналізу своєї діяльності на дошці)
1 Подорож 2 прикметники _________________________________________________________ 3 дієслова ______________________________________________________________ 4 слова в реченні, яке передає ставлення до теми_____________________________ _______________________________________________________________________ 1 слово синонім до іменника_______________________________________________
|
1 Подорож 2 прикметники _________________________________________________________ 3 дієслова ______________________________________________________________ 4 слова в реченні, яке передає ставлення до теми_____________________________ _______________________________________________________________________ 1 слово синонім до іменника_______________________________________________
|
1 Подорож 2 прикметники _________________________________________________________ 3 дієслова ______________________________________________________________ 4 слова в реченні, яке передає ставлення до теми_____________________________ _______________________________________________________________________ 1 слово синонім до іменника_______________________________________________
|
1 Подорож 2 прикметники _________________________________________________________ 3 дієслова ______________________________________________________________ 4 слова в реченні, яке передає ставлення до теми_____________________________ _______________________________________________________________________ 1 слово синонім до іменника_______________________________________________
|
1 Подорож 2 прикметники _________________________________________________________ 3 дієслова ______________________________________________________________ 4 слова в реченні, яке передає ставлення до теми_____________________________ _______________________________________________________________________ 1 слово синонім до іменника_______________________________________________
|
1 Подорож 2 прикметники _________________________________________________________ 3 дієслова ______________________________________________________________ 4 слова в реченні, яке передає ставлення до теми_____________________________ _______________________________________________________________________ 1 слово синонім до іменника_______________________________________________
|
Інструктивна картка
|
Інструктивна картка
|
Інструктивна картка
|
Інструктивна картка
|
Інструктивна картка
Інструктивна картка
|
Інструктивна картка
|
Інструктивна картка
|
Інструктивна картка
|
Інструктивна картка
|
Інструктивна картка
|
Інструктивна картка
|
Інструктивна картка
|
Інструктивна картка
|
Інструктивна картка
|
Інструктивна картка
|
Інструктивна картка
|
|
|
Як називається прилад для визначення місцезнаходження об’єкта. |
Як називається онлайн-мапа, що працює і в телефоні і в смартфоні? |
|
Як люди дізнавалися дорогу до незнайомих місць, коли не було інтернету і смартфонів? |
|
Ви – пілот зорельота, що летить із Сум на Місяць. Летіти добу із пересадкою на Марсі. Скільки років пілоту?
|
|
Як називається прилад для визначення місцезнаходження об’єкта. |
Як називається онлайн-мапа, що працює і в телефоні і в смартфоні? |
|
Як люди дізнавалися дорогу до незнайомих місць, коли не було інтернету і смартфонів? |
|
Ви – пілот зорельота, що летить із Сум на Місяць. Летіти добу із пересадкою на Марсі. Скільки років пілоту?
|
|
Як називається прилад для визначення місцезнаходження об’єкта. |
Як називається онлайн-мапа, що працює і в телефоні і в смартфоні? |
|
Як люди дізнавалися дорогу до незнайомих місць, коли не було інтернету і смартфонів? |
|
Ви – пілот зорельота, що летить із Сум на Місяць. Летіти добу із пересадкою на Марсі. Скільки років пілоту?
|
|
Як називається прилад для визначення місцезнаходження об’єкта. |
Як називається онлайн-мапа, що працює і в телефоні і в смартфоні? |
|
Як люди дізнавалися дорогу до незнайомих місць, коли не було інтернету і смартфонів? |
|
Ви – пілот зорельота, що летить із Сум на Місяць. Летіти добу із пересадкою на Марсі. Скільки років пілоту?
|