Інтегрований урок з природознавства, навчання грамоти та трудового навчання для 1 класу. На уроці учні формують свої уявлення про види дерев, формують навички читання. Вчаться працювати в парах та групах. На уроці вчитель виховує любов дітей до природи, інтерес до художньої творчості.. .
Інтегрований урок з навчання грамоти, природознавства та трудового навчання в 1 класі
Тема уроку: « Види дерев. Читання складів. Робота над казкою «Рукавичка». Практична робота: виготовлення аплікації до казки».
Мета уроку: формувати уявлення про дерева, формувати навички читання, розвивати мислення. Збагачувати словниковий запас учнів. Виховувати любов до природи, бажання допомагати , виховувати інтерес до художньої творчості.
Хід уроку.
І. Емоційне налаштування на урок.
Продзвенів дзвінок,
Починається урок.
Наші вушка на маківці.
Очі ширше відкриваємо,
Слухаємо і запам'ятовуємо.
Ні хвилини не втрачаємо.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Що повітря очищає,
вдень від спеки захищає
ще й від вітру в час негоди,
є частинкою природи. (Дерево)
Стоять у полі сестрички:
Білі сукні,
Шапочки зелені. (Берези)
Що ж це за дівчина:
Не швачка, не майстриня,
Нічого сама не шиє,
А в голках круглий рік. (Ялинка)
ІІІ. Засвоєння знань.
1.Захист лепбуків «Листяні та хвойні дерева».
( учні заздалегідь готували лепбуки за даною темою)
2.Робота над чистомовкою.
-Подивіться, який листочок до нас завітав у гості?( березовий)
- А на ньому чистомовка.
Ра, ра, ра— дуже рада дітвора.
Ро, ро, ро— розмальоване відро.
Ру, ру, ру— ручку в школу я беру.
Ре, ре, ре— мама одяг пере.
Ар, ар, ар— загудів комар.
Ир, ир, ир— миші з’їли сир.
Ір, ір, ір— сосновий бір.
Ор, ор, ор— росте мухомор.
3.Відновлення слів.
- Вітер був дуже сильний і закрив листями букви. Нам треба їх убрати та прочитати слова.
*анок * оса ви*осла *осла *анком
4.Рухлива хвилинка.
5. Робота з «розсипанкою».
-Налетів сильний вітер і разом з останніми листочками розлетілись літери.
Зберемо їх і прочитаємо назву до казки, яку ви добре знаєте.
«К А В И Ч К А Р У»
6.Технологія «Мікрофон»
- Назвіть свої улюблені казки?
7.Гра «Складаємо пазл»
-Працювати будемо у групах. Перевіремо, чи знаєте ви казкових героїв. І яка казка завітала до нас у гості. Що відгадати, треба скласти малюнок.
1 група – казка «Колобок»
2 група – казка «Айболит»
3 група – казка Кіт у чоботях»
4 група – казка «Рукавичка»
8.Робота над казкою «Рукавичка».
а) перегляд відео казки
б) пригадування героїв казки
в) бесіда за змістом казки:
- Хто поселився у рукавичці спочатку? Потім? Хто був останнім?
- Як звірі поводились у рукавичці?
- Чого вчить нас ця казка?
9.Створення аплікації до казки «Рукавичка». Робота в парах.
- А зараз спробуємо відтворити, як звірі прибігли до рукавички.
- Візьміть конверт з персонажами . Посередині аркуша розмістіть рукавичку і звірів біля неї.
10.Самостійне виконання роботи.
11. Виставка робіт.
ІV. Рефлексія.
«Мікрофон»