Мета уроку: ознайомити дітей з буквою Ф та її звуковим значенням. Відпрацювати з учнями артикуляцію звука [ф], [ф'] та формувати вміння здійснювати зуковий аналіз слів, складати та читати слова з цією буквою;
розвивати мовлення дітей, уміння виконувати логічні вправи, працювати в групах;
виховувати уміння розмовляти по телефону.
Обладнання уроку: комп'ютер, каса букв, телефони.
Тема уроку: звук [ф], [ф’], буква Ф ф («еф»). Робота над правильним артикулюванням та вимовою звуків [ф], [ф’].
Мета уроку: ознайомити дітей з буквою Ф та її звуковим значенням. Відпрацювати з учнями артикуляцію звука [ф], [ф’] та формувати вміння здійснювати зуковий аналіз слів, складати та читати слова з цією буквою;
розвивати мовлення дітей, уміння виконувати логічні вправи, працювати в групах;
виховувати уміння розмовляти по телефону.
Обладнання уроку: комп’ютер, каса букв, телефони.
Хід уроку
І. Організація класу.
Продзвенів уже дзвінок
І покликав на урок.
Діти всі тихенько сіли,
До роботи приступили.
ІІ. Розвиток мовлення.
ІІІ. Повторення раніше вивченого матеріалу.
(Ж, Ш, Я, З, В)
П О Л А Щ
(площа)
Д Щ О К И
(дощик)
(Діти шукають слова з буквою «Щ»: щука, щока, ящірка, дощ, щастя, щавель, щебет, лящ, щиглик, кущ).
1 група – відшукайте слова, назви риб;
2 група – відшукайте слова, назви рослин;
3 група – відшукайте слова, які мають два склади.
ІV. Підготовка до ознайомлення з новою буквою.
Фіолетовий фломастер
Фарбувати квіти майстер
Фіолетові фіалки
Фарбував він для Наталки
Фломастер, фіалки.
Що це, що це за підскоки?
Це у кого руки в боки?
Федір-танцюрист пригожий.
І на букву «Ф» він схожий!
Фа * рш
Фут * бол
Фаб * рика
Фото * граф
Фут * болка
Теле – фон
– граф
– візор
– скоп
фата фініш
фартух фільм
фасон фікус
фарба фігура
факел фіалка
V. Фізкультхвилинка (слайд 12).
VІ. Робота з букварем (с.132-139), (слайд 13).
VІІ. Опрацювання тексту «Телефон».
VІІІ. Підсумок уроку.
- Яку букву ми сьогодні вивчали?
- Які звуки вона позначає? ([ф], [ф’]).
- Відгадайте ребус (слайд 14).
Фото, апарат, фара, рот, фтор, пара, парта, фара, рота.