8 клас. Урок №4
Дата |
|
Тема: |
Історія обчислювальних та комп’ютерних пристроїв.
|
Мета: |
навчальна – розглянути історію розвитку комп’ютерної техніки через віртуальну подорож; розвивальна – розвивати логічне мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність, аналізувати i робити висновки; виховна – формувати предметні та ключові компетентності; виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, акуратність, дисциплінованість. |
Тип уроку: |
Екскурсія по віртуальних комп'ютерних музеях |
Предметні та ключові компетентності |
1. Спілкування державною мовою. 2. Спілкування іноземними мовами. 3. Математична грамотність. 4. Компетентності в природничих науках і технологіях. 5. Інформаційно-цифрова компетентність. 6. Уміння навчатися впродовж життя. 7. Соціальні і громадянські компетентності. 8. Підприємливість. 9. Загальнокультурна грамотність. 10. Екологічна грамотність і здорове життя. |
Обладнання та наочність: |
таблиця “Розвиток обчислювальної техніки”, |
Здоров’язберігаючі технології |
Зорова гімнастика, фізкультхвилинка (за сигналом) |
ХІД УРОКУ
Привітання, готовність до уроку
Обговорення практичної роботи№1.
Опитування учнів щодо тем повідомлень.
1. Які види комп’ютерів ви знаєте? Чим відрізняється їх використання?
2. Які ви знаєте приклади застосування комп’ютерів у різних галузях людської діяльності?
3. Назвіть прізвища українських учених, які зробили значний внесок у розвиток комп’ютерної техніки.
Розвиток людства безпосередньо пов’язаний з розвитком засобів передавання, опрацювання та зберігання повідомлень. У цьому розвитку можна виділити кілька етапів. Етапи розвитку засобів реалізації інформаційних процесів:
Назва етапу |
Період історії людства |
Приклади носіїв даних, засобів передавання та опрацювання даних |
Етап ручних засобів |
Від стародавніх часів до середини XV ст. |
Носії даних - глиняні дощечки, папіруси, береста, палиці із зарубками, картини. Засоби передавання - сигнальні вогнища, барабанний бій, персональні посланці, голубина пошта, перші поштові служби для передавання державних документів. Засоби опрацювання - мозок і пальці людини, ручні обчислювальні прилади (абак, рахівниця тощо). |
Етап механічних засобів |
Від середини XV ст. до середини XIX ст. |
Носії даних - книги, газети, журнали, фотопластини. Засоби передавання - поштові служби. Засоби опрацювання - друкарські машинки, фотоапарати, арифмометри, машинки для обчислень. |
Етап елек тричних засобів |
Від середини XIX ст. до 40-х років XX ст. |
Носії даних - платівки, кіноплівки, магнітні плівки. Засоби передавання - телефон, телеграф, радіо. Засоби опрацювання - фонографи, грамофони, електричні друкарські машинки, табулятори, електричні арифмометри, магнітофони, ротапринти. |
Етап електро нних засобів |
Від 40-х років XX ст. до наших днів |
Носії даних - магнітні й оптичні диски, електронні мікросхеми. Засоби передавання - телебачення, комп’ютерні мережі, засоби мобільного зв’язку. Засоби опрацювання - електронні калькулятори, комп’ютер. |
VIІ. Підсумки уроку
Обговорення результатів роботи.
Знайти інформацію про обчислювальний пристрій епохи Великого Відродження та його автора. Оформити на окремому аркуші. Роздрукувати або надіслати на пошту.