Сучасна казка. Галина Гузовська–Корицька «Лисичка-комерсантка» .Урок з авторкою.
Мета: продовжувати знайомити учнів з творами сучасних українських письменників і поетів; досліджувати та аналізувати прочитане; удосконалювати навички правильного виразного читання; розвивати зв’язне мовлення, уяву, фантазію учнів, збагачувати словниковий запас, розширювати світогляд учнів; виховувати любов до рідного слова.
Хід уроку
1.Створення позитивного психологічного клімату класу
Наша казка не проста, та для нас цікава, Будуть в ній нові слова, буде і забава.
І в скарбничку мовну нашу, поки вивчим тему, Мовних скарбів пребагато ми з вами зберемо.
2.Мотивація навчальноі діяльності. Тема уроку (слайд 1)
3.Сприймання та усвідомлення матеріалу (слайд 2)
(одна група представляє слово лисичка як на уроці укр .мови ) Іменник, відпов. на пит. хто?,істота, заг. назва, ж.р., одн., Н.в..
(друга група представляє слово лисичка як на уроці ЯДС)
Тварина, хижак. Вік лисиці 3-8 років,маса до 14 кг, розвиває швидкість до 50 км /год.Живиться полівками,зайчатами, свійськими птахами. Живе в норах .завдяки густій і теплій шерсті в морозні дні може спати на снігу. Хоч лисиці і є далекими родичами собак і вовків, вони живуть поодинці, не збиваючись у зграї. Арктична лисиця здатна витримувати температуру до -70 градусів. Крім того, на зиму вона обзаводиться білою шерстю, щоб зливатися зі снігом.
Лисиця може вимовляти близько сорока різних звуків.
Читаємо скоромовку (слайд 3)
Стіна слів (слайд 4)
4. Осмислення, узагальнення і систематизація знань.
Робота над змістом казки (слайд 5)
- Прочитати зачин казки
- Що задумала Лисичка ?
- Чому Лисичка вирішила піти до лісничихи ?
- Прочитати слова ,де Лисичка говорить про цілющий скарб-суницю - Переказати ,як Лисичка сіяла гриби - Чому комерція не вдалася ?
- Займи позицію
Мені подобається/не подобається поведінка лисички .тому що
Фізкультхвилинка
Робота в групах (слайд 6)
- Питання-відповідь
- Пояснити фразеологізми Зареготатися на кутні зуби .
Води в рот набрати.
Пійматися на гачок.
- Створити рекламу казки
- Дати назву ілюстраціям до казки (ст 124 підручника ) - Переказати казку від імені Лисички
Запитання до автора (слайд 7) Яка історія написання казки ?
Чи буде продовження казки ?
5. Підсумок . Рефлексія (слайд 8.9 )