Урок із інтегрованого курсу "Мистецтво", 1 клас. "Домашні улюбленці"

Про матеріал
Розширення знань учнів про тварин, які живуть поруч з людиною; як образи тварин використовують у музиці; розвиток ритмічного слуху, уваги, творчої уяви учнів; виховання інтересу і любові до музики, мистецтва; поваги до тварин та дбайливого ставлення до них.
Перегляд файлу

Опорний Середино-Будський заклад

загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів №2

Середино-Будської міської ради

 

 

 

 

 

 

 

 

(урок «Мистецтво», 1 клас)

 

 

 

 

                                         

                                                    

 

                                                     Підготувала учитель

                                                     початкових класів 

                                                     Васькіна В.М.

 

 

2021 р.

ТЕМА : Домашні улюбленці

Мета :

навчальна: розширити знання учнів про тварин, які живуть поруч з людиною; надати уявлення про те, як образи тварин використовують у музиці;

розвивальна: розвивати ритмічний слух, увагу, вміння висловлювати свою думку та почуття; розвивати творчу уяву, фантазію учнів;

виховна: виховувати інтерес і любов до музики, мистецтва; повагу до тварин та дбайливе ставлення до них.

 

Музичний  матеріал: В.Сокальський «Пташка».  І.Кириліна «Засмутилось кошеня»

Обладнання: музичний інструмент (баян),ТЗН (інтерактивний комплекс); відеозаписи музичних творів; музичні інструменти; цеглинки LEGO, альбомний аркуш, кольорові олівці.

Тип уроку: вивчення нової теми, інтегрований.

Хід    уроку:

I . Організаційний момент

  1. Музичне вітання «Добрий день!»

Розпочинаємо урок,

Будемо дружно ми працювати,

співати і малювати! І цеглинки піднімати!

Добрий день! (Діти повертаються один до одного )

 Посміхнися швидше ( розводять руки в сторони )

 І сьогодні цілий день (плескають ) буде веселіше.

Розітремо ручки, (рухи за текстом) носик, щічки, вушка.

Посміхнемось знову (посміхаються ) ,

Будьте всі здорові (розводять руки в сторони).

Показати настрій на початку уроку (цеглинки LEGO: зелений, жовтий, червоний)

 

Помічниками на уроці будуть наші друзі – Лясолька і Барвик. Виконаємо завдання від Лясольки.

 

  1. Дихальна вправа (вдихнути глибоко носом, швидко видихнути ротом).
  2. Вправа для язика (стукання по щоці, колові оберти).
  3. Розспівування (по групах: ааааа; оооо, уууу).
  4. Загадка «Відгадай пісню за ритмічною вправою» (учитель прохлопує + картинка + колективно).
  5. Створення шумового оркестру (бубон, кастаньєти, дзвіночки, маракаси). Виконання пісні «На галяві зайці танцювали» з інструментами.

 

  ІІ. Мотивація навчальної діяльності

  1. Бесіда.
  • Утворіть з окремих складів слово (тварини). Покажіть цеглинки.
  • Зайчик – дика чи свійська тварина?

          - Як можна назвати подану групу тварин? (Домашні) Чому?

          - Сьогодні ми поговоримо про домашніх улюбленців.

Для багатьох людей домашні тварини стають членами сім’ї та частиною життя, є найкращими ліками від нудьги та поганого настрою.

  1. Гра «Впіймай домашню тварину»
  2. Рухлива вправа (котик)

 

ІІІ. Основна частина

  1. Слухання музики.
  • Кури – це свійські птахи. Давайте спробуємо їх звуки відтворити різними інтонаціями. Хлопчики – голос півника, дівчатка – голос курочки (голосно-тихо, сердито-радісно, швидко-повільно).
  • Екзотичні птахи теж є домашніми улюбленцями. Деякі із них уміють гарно співати. Їх співу радіють і дорослі, і діти.
  • Послухайте спів екзотичних птахів.
  • Спів птахів не тільки можна послухати, але й передати музикою. Український композитор В.Сокальський написав музичний твір «Пташка».

Слухання музики В.Сокальський «Пташка»

  • Яку пташку ви уявили під час слухання музики?
  • Який настрій цього твору? Темп?
  • Якими кольорами можна її намалювати?

ІV. Фізкультхвилинка  «Пальчик тук-тук»

V. Закріплення теми уроку  (малювання)

1. - Відгадайте загадку (про котика).  

Я вмію чисто митися не водою – язичком.
І часто мені сниться тарілка з молочком!

  1. Підручник. Слухання, аналіз пісні «Засмутилось кошеня»:
  • який характер, темп пісні?
  • про кого пісня? Чому котик засмутився? Вам подобається ходити до школи? (покажіть цеглинку)
  • Будемо пісню вивчати на наступному уроці. А сьогодні спробуємо намалювати котика - свого домашнього улюбленця. Виконаємо завдання від Барвика.
  1. Малювання кота:
  •  правила безпеки на уроці образотворчого мистецтва;
  • пояснення, показ;
  • покрокове малювання кота.

 

ІV. Підсумок уроку

  • Що робили сьогодні на уроці?
  • Що більше сподобалось?
  • Як ми повинні ставитись до своїх домашніх улюбленців?
  • Покажіть цеглинку: зелена – вам сподовалось, у вас все вийшло;

жовта – вам сподобалось, але було важко;

червона – не сподобалось.

 

Музичне прощання «До побачення»

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Мистецтво, Розробки уроків
Додано
22 лютого 2021
Переглядів
641
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку