Математика, 1 клас
(урок-казка)
Тема: Письмова нумерація чисел 11-20. Записування чисел під диктовку.
Задачі на знаходження невідомого доданка. Порівняння чисел.
Мета: Закріплювати знання учнів письмової нумерації чисел 11-20, уміння записувати числа під диктовку; розв’язувати задачі на знаходження невідомого доданка, вдосконалювати уміння порівнювати числа; розвивати мову, творче мислення, увагу, пам’ять, кмітливість, спостережливість, виховувати почуття взаємодопомоги.
Обладнання: Усна лічба «Чарівні пеньочки, предметні малюнки лісу, колобка, маски тварин, малюнок до задачі.»
Хід уроку
І. Організаційний момент.
- З неба падає пороша,
Настрій нині в нас хороший.
Працюватимем старанно,
Щоб почуть наприкінці,
Що у нашім першім класі
Діти – просто молодці!
ІІ. Оголошення теми і мети уроку.
- Сьогодні у нас незвичайний урок. Ми здійснимо подорож у відому вам казку, назву якої ви відгадаєте, якщо поставите числа у порядку зростання, під кожним числом є літера.
15, 19, 18, 14, 20, 17, 16
О О Б К К О Л
(Діти відгадують назву казки – «Колобок»).
Він – розумний.
Всіх, кого він зустрічає,
Уму-розуму навчає.
ІІІ. Повторення вивченого.
(Колобок дає завдання, промовляючи:
- Ви ж, малята, не сумуйте
І швиденько всі рахуйте)
4 7 10 6
+ 3 -5
0 2 7 5
яке складається з:
1 десятка 3 одиниць;
1 десятка 5 одиниць;
2 десятків.
4. Цікава вправа.
Іванко сказав: - У мами 10 яблук
Галинка: - У мами 1 десяток яблук
- Хто з них сказав правильно?
5. Показати попереднє, наступне число (робота з індивідуальним матеріалом – цифровим віялом).
- Колобочок наш послухав, подивився і стежкою далі покотився.
ІV. Вивчення матеріалу уроку.
5 + 2 – 1 – 2 = 4 (пишуть рядок цифри 4).
2. Вправи 2,3,4 (письмово), стор.91.
Зустріч із зайчиком.
Зайчик каже:
- Поки в лісі я гуляв,
Геть усе позабував.
Ти по світу скрізь гуляєш,
Розуму усіх навчаєш.
І мені допоможи,
Ці завдання розв’яжи.
- Ви ж, малята, не сумуйте,
Разом з зайчиком рахуйте!
- Колобочок наш втомився,
На пеньочок помістився.
Ведмежата в лісі жили,
Головою все крутили:
Ось так, ось так, ось так.
Ведмежата мед шукали,
Разом дерево хитали:
Ось так, ось так, ось так.
Ми ще трохи пострибали
І за парти посідали.
Складання і розв’язування задачі:
Ведмедик Зайчик
5 ?
9 грибів
- Колобок зайчика і нас похвалив, стежечкою далі покотивсь і з вовчиком-братиком зустрівсь.
Вовчик каже:
- Поки в лісі я гуляв,
Геть усе позабував.
Ти по світу скрізь гуляєш,
Розуму усіх навчаєш.
І мені допоможи,
Ці задачі розв’яжи.
- Ви ж, малята, не сумуйте,
Разом з вовчиком рахуйте!
(Розв’язують задачі, подані вище).
Зустріч з ведмедем.
Ведмідь каже:
- Поки в лісі я гуляв,
Геть усе позабував.
Ти по світу скрізь гуляєш,
Розуму усіх навчаєш.
І мені допоможи,
Ці завдання розв’яжи.
- Ви ж, малята, не сумуйте,
Разом з ведмедиком рахуйте!
Порівняння чисел:
16 17 18 13
14 11 10 = 10
12 20
Колобок наш покотився і з лисичкою зустрівся.
Лиска, знаєш, завжди хитра,
Але ця вже не така,
Стала й просить Колобка:
- Поки в лісі я гуляла,
Геть усе позабувала.
Ти по світу скрізь гуляєш,
Розуму усіх навчаєш.
І мені допоможи,
Цікаві задачі розв’яжи.
- Ви ж, малята, не сумуйте,
Разом з лискою рахуйте!
О О О
V. Підсумок
-Що ми разом із звірятами навчилися на уроці?
- Чи сподобався урок? Чим?
Колобок вами задоволений, всі активно працювали і він вам ставить оцінку. А яку, ви здогадаєтесь, коли поставите числа з буквами у порядку спадання.
12, 14, 11, 16, 10, 15, 13 (16, 15, 14, 13, 12, 11, 10)
д л ц м і о о м о л о д ц і