Урок-казка у 5 класі "Розвязування задач на знаходження відсотків"

Про матеріал

Мета уроку: узагальнити та систематизувати знання учнів про відсотки, формувати вміння розв'язувати задачі на відсотки, виховувати інтерес до математики.

Перегляд файлу

Урок-казка

Тема уроку: Розв’язування задач на знаходження відсотка від числа та числа за його відсотком.

Мета уроку:

  • узагальнити та систематизувати знання учнів про відсотки,
  • формувати вміння розв’язувати задачі на відсотки,
  • виховувати інтерес до математики.

Тип уроку: узагальнення та систематизація знань.

Міжпредметні зв’язки: література.

Обладнання: тексти казки про відсотки

Хід уроку.

І. Організаційний етап. Привітання. Повідомлення теми та мети уроку.

ІІ. Актуалізація опорних знань. Усний рахунок.

ІІІ. Закріплення знань, відпрацювання навичок. Вступне слово вчителя.

Казка про відсотки

Біля лісу у хатині Дід і баба проживали.

От якоїсь одної днини смачненького забажали.

Баба тісто замісила та медком підсолодила.

Колобок спекла духмяний, круглобокий та рум’яний.

Стало дідові цікаво: «Скільки меду ти поклала?»

Баба каже: «Не бурчи, сядь до столу й полічи.

Маса вся – аж 300 грам, 5 відсотків меду там».

- Бабо, та ти що, жартуєш? - Як полічиш, то й скуштуєш!

Колобок був ще гарячий, та така вже у нього вдача-

З підвіконня він звалився і по стежці покотився.

Раптом Зайчик скік та скок: Ти куди це, Колобок?

  • На прогулянку біжу. Довга стежка ця? Скажу.

Та не просто, а в задачі, розв’яжи, ти ж не ледачий!

40 метрів ти пробіг (хоч немає в тебе ніг) - 5% це від шляху,

Що до лісу йде від хати. То якої довжини шлях до лісу - сам скажи!

Скажеш – далі йди гуляй, ні – то з’їм тебе і край!

Колобок знов покотився – біля лісу зупинився.

Бачить Білочка щось дбає – у коморі щось складає.

Треба 800 горіхів (взимку їсти, не для втіхи), білка їх вже 200 має

І у Колобка питає: - Колобок, веселий друже!

Ти в відсотках, кажуть, дужий. Знати точно я бажаю:

Це ж який відсоток маю я горіхів? Підкажи! Точну відповідь скажи.

Ось вже в лісі Колобок. Кущик, деревце, пеньок,

Зеленіє скрізь трава, а в дуплі сидить Сова.

- Стій, кругленький, не котись, маю 5 задач, дивись!

Ти їх швидко розв’яжи, а тоді собі біжи!

Час даремно не марнуйте. Розв’язали – то звітуйте.

 

Задачі.

1. Їжак назбирав 200 яблук. Собі залишив 35% усіх яблук, а решту віддав зайченятам. Скільки яблук їжак віддав зайченятам?

2. Дюймовочка сплела вінок із лісових квітів. У вінку було 15 дзвіночків,

що становило 30% усіх квітів, а решта – ромашки. Скільки ромашок у вінку?

3. На своїй лісовій грядці зайчик посадив 45 морквин. 9 морквин він вже

з’їв. Який відсоток морквин залишився на грядці зайчика?

4. На галявині росла полуниця, що містить 6% цукру. Лисичка зібрала 4кг полуниці. Чому дорівнює маса зібраної полуниці без цукру?

5. У ведмедя на пасиці 120 вуликів. 6 вуликів ще не заселені, а в решті живуть працьовиті бджоли. Скільки відсотків вуликів дадуть ведмедеві меду?

 

Покотився Колобок із долини на горбок.

Раптом бачить – йде Лисиця, Вовка – братика сестриця.

Облизнулася: Юначе! Ти куди так швидко скачеш?

В торбі в мене є задачі, не розв’яжеш – то заплачеш.

 

Задача про сучасного Колобка.

Жили-були дід та баба, і вирішили вони з’їздити до супермаркету. Вийшли на вулицю, сіли у Мерседес-бенс і поїхали. Багато чи мало ходили по магазину та й купили собі Колобка. Відкрили пакет,  а Колобок як вистрибне, та й покотився до машини. Завів машину і викрав її. Проїхав він 30% шляху – зупинив його даішник Заєць. «Порушуємо?» - запитав Заєць. Злякався Колобок, зачинив двері і втік. Проїхав ще 25% шляху і зупинив його даішник Вовк. Виписав Вовк штраф і відпустив Колобка. Проїхав Колобок ще стільки ж, зупинив його даішник Ведмідь, але і від нього він втік. Через скільки кілометрів після Ведмедя  Колобка зупинить, оштрафує і відбере машину даішниця Лисиця, якщо відомо, що весь шлях становить 240 км?

Задача про золоту кільку.

Жили-були дід банкір та бабуся топ-модель. Послала бабуся діда на рибалку. Взяв дід невід з приманкою та поплив на яхті. Закинув дід невід і витяг тільки багнюку морську, закинув ще раз та витягнув невід з золотою кількою. Кілька виявилась чарівною, виплигнула і попливла. Дід завів яхту і поплив за нею.  Коли він проплив 50% шляху, зламався мотор, він став гребти веслами і подолав ще 40% шляху, але яхта стала протікати. Тоді дід поплив брасом. Скільки кілометрів проплив дід брасом, якщо кільку він спіймав через 240 км після початку руху?

Задача про Чарівну країну

Чарівна країна складається з п’яти частин: Рожева країна, Жовта країна, Блакитна країна, Зелена країна та  Червона країна. Зелена країна займає 20% всієї площі, Рожева країна - від площі Зеленої, Жовта складає 150% площі Зеленої країни, Червона країна займає 0,5 від площі Жовтої країни. Скільки відсотків складає Блакитна країна

 

ІV. Підведення підсумків. Заключне слово вчителя. Виставлення оцінок.

 

V. Домашнє завдання. Скласти задачу на відсотки до улюбленої казки.

docx
Додано
24 квітня 2018
Переглядів
1968
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку