Урок – казка з математики в 2-А класі
Тема уроку: Віднімання трицифрових чисел з переходом через розряд.
Розв’язування задач.
Мета уроку: Закріплювати прийоми письмового додавання і віднімання трицифрових чисел з переходом через розряд. Розглянути різні способи перевірки додавання і віднімання. Продовжувати вчити учнів переводити одні грошові одиниці в інші, додавати та віднімати іменовані числа, розв’язувати рівняння, задачі. Розвивати обчислювальні навички, послідовність висловлення думки відносно алгоритму, логічне мислення, прийоми розумових дій, творчі здібності. Виховувати самостійність мислення, позитивну мотивацію до навчання, прагнення бути активним в роботі.
Обладнання: підручники, зошити, таблиці, олівці, лінійки, палички.
Перебіг уроку
І. Організаційний момент.
1). Пролунав дзвінок.
Починаємо урок.
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці,
Що в нашім другім класі,
Діти просто молодці!
2). Утворення груп ,,пташки’’, ,,комахи’’.
3). Обираємо девіз за яким будемо працювати:
- ,,Умій сказати, умій змовчати.”
- ,,Знання за плечима не носити.”
- ,,Щоб урок минув не марно, треба працювать старанно.”
ІІ. Актуалізація опорних знань.
1). Вступне слово вчителя.
2). Виконання першого завдання ,,Бліц завдання’’.
3). Виконання другого завдання ,,Лист від магістра’’.
Завдання № 9 ст. 55 за підручником І частина.
- Знайдіть зайве число:
а) 1, 9, 4, 14, 6, 2;
б) 15, 11, 18, 14, 35;
в) 400, 100, 700, 60, 500;
г) 17, 35, 56, 62, 44;
д) 921, 27, 325, 736, 429;
е) 605, 701, 504, 853, 905.
4). Виконання третього завдання ,,Математична стежка”.
Завдання № 1 ст. 54.
b + c=n
c + b=n
n - b=c
n - c=b
5). Фізхвилинка.
Станьмо, діти, рівненько. Отак! Отак!
Вклонімося низенько, Отак! Отак!
Далі руки отак в боки,
Веселенько підем в скоки!
Ось так усі стриб! Стриб!
А ніжками диб! Диб!
В гори ручки піднімай,
І всі разом присідай!
Станьмо знов рівненько!
ІІІ. Постановка навчального завдання.
Продовжуємо свою казкову подорож. Під шелест осіннього листя ми далі переносимося по математичній стежці і потрапляємо до слідуючої зупинки.
ІV. Відкриття учнями нового матеріалу.
1). Завдання № 2, ст. 54.
Запиши в стовбчик, виконай дії і зроби перевірку:
276 + 510 562 - 137
428 + 354 813 - 726
2). Підведення підсумка до завдання № 2 ст. 54
3). Завдання ,,Мозковий штурм” Задача № 6 ст. 55.
У трьох перших класах – по 25 учнів. По 8 учнів з кожного класу поїхало на екскурсію. Скільки учнів залишилося?
Розв’язок
Відповідь: 51 учень залишився в школі з трьох перших класів.
4). Задача № 5 ст. 54
У трьох перших класах навчається 90 чоловік. У 1-А – 34 учня, а в 2-А – на 5 чоловік менше, ніж у 1-А. Скільки учнів у 1-В класі?
Розв’язок
Відповідь: 27 учнів у 1-В класі.
V. Первинне закріплення із коментуванням.
1). Робота в групах. Тренувальні вправи.
Завдання № 4 ст. 54
Розв’яжіть рівняння в групах.
348 – x = 265 x + 738 = 856 x – 524 = 97
x = 348-265 x = 856 – 738 x = 524 + 97
x = 83 x = 118 x = 621_____
348 - 83 = 265 118 + 738 = 856 621 – 524 = 97
2). Гра ,,Мікрофон”.
Завдання № 3 ст. 54
Робота з іменованими числами. (Учні за бажанням підходять до мікрофона і знаходять прийоми додавання або віднімання іменованих чисел.)
4 грн. 29 к. + 2 грн. 96 к. 5 грн. 42 к. – 4 грн. 86 к.
3 грн. 79 к. + 1 грн. 58 к. 8 грн. 61 к. – 2 грн. 77 к.
VІ. Творча робота.
Завдання № 7 ст. 55
,,Логіка потрібна всім,
І дорослим і малим,
А щоб нею володіти,
Треба всім нам розуміти,
Форми, методи, закони
Перетнуть всі перепони.”
1). Завдання № 1. ,,Найкращий дослідник”
Відповідь. У лівій таблиці маленькі фігури розміщені всередині великих фігур, а в правій таблиці – зовні.
2). Завдання № 8 ст. 55
- Із 17 паличок склади фігуру:
|
|
|
|
|
|
а) Заберіть 1 паличку так, щоб вийшло 5 рівних квадратів. (Два розв’язання).
Відповідь:
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
б) Заберіть 3 палички так, щоб вийшло 4 рівних квадрати.
Відповідь:
|
|
|
|
|
|
в) Заберіть 2 палички так, щоб вийшло 5 рівних квадратів.
Відповідь:
|
|
|
|
|
|
VІІ. Підсумок уроку.
Цей урок міцніше нас здружив
З цікавою і дивною наукою,
Щоб вогник знань у класі жив –
Він буде запорукою.
VІІІ. Домашнє завдання: завдання № 3 ст. 66.