Урок-казка з математики для учнів 1 класу

Про матеріал

Урок-казка "Колобок" з математики для учнів 1 класу на тему" Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання в межах 20. Нумерація чисел в межах 20"

Метою уроку є: закріплювати знання назв чисел при додаванні і відніманні та вміння додавати та віднімати числа у межах 20, закріплювати обчислювальні навички і знання нумерації чисел у межах 20; формувати навички швидких обчислень; вправляти у розв'язанні задач; розвивати логічне мислення, кмітливість, спостережливість; прищеплювати любов до математики; виховувати почуття дружби, взаємодопомоги.

Перегляд файлу

 

 

Тема уроку. Вправи і задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання

                     в межах 20. Нумерація чисел в межах 20.


Мета уроку. Закріплювати знання назв чисел при додаванні і відніманні та 

                     вміння додавати та віднімати числа у межах 20, закріплювати

                     обчислювальні навички і знання нумерації чисел у межах 20; 

                     формувати навички швидких обчислень; вправляти у розв’язанні 

                     задач; розвивати логічне мислення, кмітливість, спостережли-

                     вість; прищеплювати любов до математики; виховувати почуття

                     дружби, взаємодопомоги.

 

Обладнання. Ілюстрації до казки «Колобок», малюнок казкового героя –

                        колобка, роздатковий матеріал.

 

Тип уроку. Урок – казка.
 

                                                    Хід уроку
І. Організація учнів до уроку.
Ми починаємо урок,
Що математикою зветься.
Вона нам допоможе
У нашому житті
Про все дізнатись, вимірять, обчислить.


ІІ. Повідомлення теми та мети. Мотивація навчальної діяльності.
- Ви любите казки?
- Які казки мама розповідала вам, коли ви були маленькі?
- А зараз я прочитаю вам віршик, а ви здогадайтеся з якої це казки.
 

Я по засіку метений,
Я із борошна спечений, -
Я від бабки втік,
Я від дідки втік,
Той від тебе втечу!...
- От сьогодні ми і здійснимо подорож до цієї казки, будемо допомагати Колобку і змінимо кінець казки на щасливий.


ІІІ. Робота над темою уроку
-Спекла баба увечері Колобок і поклала на вікно, щоб прохолонув. Колобок, на диво, вийшов незвичайний. Мало того, що непосидючий, а ще й допитливий. Лежить Колобок на вікні, дивиться на небо і зірки рахує. Допоможемо йому.


 

 

 

1. Усний рахунок. Робота в парах.

- від 1 до 10, від 1 до 20;
- від 14 до 18, від 19 до 13;
- назвати сусідів числа 16, 13;
- назвати попереднє число до 4, 9;
- які числа стоять між числами 15, …,17, 18, …, 19;
- яке число стоїть зліва від 13 справа від 18;


Мріяв, мріяв Колобок і не помітив як настав ранок і сонечко засяяло на небі.

а) Гра «Мовчанка»

 

                                      

 

Сонячні промінчики розбудили Колобка, він стрибнув з вікна і помандрував у ліс. Дорогу ми не знаємо, але повинні допомогти Колобку.

 

б)Гра „Заблукало число”
1, 2, 8, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10


в)Каліграфічна хвилинка
- Запишіть ряд чисел. Намагайтеся цифри писати каліграфічно.
- Обміняйтесь зошитами , виберіть цифру , яка написана найкраще і намалюйте над нею корону.
Ось по цій числовій доріжці ми вийшли на лісову галявину.

А назустріч, хто ж це поспішає?


     Не ходжу я, а скакаю,
     Бо нерівні ноги маю.
     Через поле навмання.
     Перегнав би я коня.
     Я страшенний боягуз.
     Всіх на світі я боюсь.
     В полі, в лісі – навкруги,


     Скрізь у мене вороги.
     Часом лізу я у шкоду,
     Їм капусту на городах,
     Моркву, ріпу, буряки.
     Відгадайте – хто такий? (Зайчик)


Так, це зайчик - побігайчик.

О, обід прийшов до мене,

Ти надумався тікати?

Стій, рум’яненький , пшеничний,

Зараз буду ласувати.

 

-Що відповів йому колобок?

А зайчик говорить: «Не хочу я твоєї пісні. Ти краще збери мені в кошик моркви, тоді може й відпущу»

А щоб зібрати її, треба обчислити приклади. Засмутився наш колобок. Не вміє обчислювати, допоможемо йому?

 

Отже, завдання від зайчика.

Розкласти моркву у корзинки, розв’язавши приклади.

4+6+2=

10+6-1=

8-3+5=

7+3+10=
- Молодці, виконали завдання зайчика.

 
- Мандруємо далі. Кого ж ми тепер зустрінемо?
Ходить хмуро між дубами,
Хижо клацає зубами,
Весь, як є, —
Жорстока лють,
Очі в нього так і ллють.
Зачаївся ось, примовк.
Грізний звір цей, звісно, ...(Вовк)
 

О, вечеря йде до рота.

Ти надумався тікать?

Та постій, побудь зі мною.

Як погода?Як весна?

Побалакаєм з тобою,

Потім – гам! – тебе нема!

 

-Що відповів йому колобок?

А Вовк загарчав: «Не хочу я твоєї пісні. Ти краще порівняй ці числа!»

- Знову потрібна ваша допомога Колобкові!

 

 

Отже ,завдання від вовчика.

Порівняти числа та вирази

  1. 9                  10+0      9
  2. 15                10+5      0
  1. 14                     7      10-5
  1.    18                     8       4+8

 

Фізкультхвилинка
Трішки ми попрацювали,
Сили наші підупали,
Треба нам би відпочити,
Сили свої відновити.
Нумо, дружно встанемо.
І зарядку почнемо:
Руки вгору, руки в боки
І ще декілька підскоків.
Руки вгору, руки вниз –
До навчання знов берись!

 
-Подорожуємо далі. Хто ж зараз зустрівся Колобку?
Буркотливий, вайлуватий,
Ходить лісом дід кошлатий:
Одягнувся в кожушину,
Мед шукає і ожину.
Літом любить полювати,
А зимою — в лігві спати.
Як зачує він весну —
Прокидається від сну. (Ведмідь)


-А він покаже нам доріжку до Колобка тільки тоді, коли ми доведемо йому, що вміємо працювати самостійно в групах!

 

Завдання від ведмедика.

Групам роздаються листочки. Учні складають приклади.

- Утік Колобок від Ведмедя і покотився далі. Котиться Колобок, котиться, а на зустріч йому…
Я руда, низького росту,
Хитра я і довгохвоста.
На курей я вельми ласа –
В них таке смачненьке м'ясо…
Вовку-брату я сестриця,
А зовуть мене
(Лисиця)

 

 

Ти мене не бійся, друже,

Я не вовк, тебе не з’їм!

Мабуть, змерз у лісі дуже?

Заблудився?Де твій дім?

А то Вовк, Ведмідь, бандити,

Налякали колобка.

Я їм дам!Які зубаті!

Я Лисичка – не така!

Я не скривджу навіть муху

І тобі допоможу.

Як розв’яжеш цю задачу,

То негайно відпущу.

Не розв’яжеш – проковтну!

 

Завдання від Лисички

Розв’язування задач
- Молодці діти, допомогли залишитися цілим Колобку.


ІV. Підсумок уроку

 - Ніколи ще Колобок не почувався так добре ,як сьогодні у нас на уроці. Спасибі вам, діти, від нього за допомогу, а від мене – за доброту. Ви добре працювали. А Лисичка дотрималася свого слова. Як може закінчитися казка?

    
- Молодці, діти, ви допомогли Колобку. Ви показали, що вмієте розв’язувати приклади і задачі, а головне дружити. Допомагайте один одному так, як ви це робили на уроці. Колобок вдячний вам за вашу допомогу, за те, що завдяки вам казка сьогодні закінчилася успішно!


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Картинка 11 из 89115Картинка 1 из 89115

doc
Додано
4 липня 2018
Переглядів
3511
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку