Конспект уроку
Зарубіжна література
Тема: «Казкова мозаїка» ( інтелектуальна гра за казками Андерсена)
Мета: розширити знання учнів про казки Г. Андерсена; удосконалювати вміння висловлювати власні думки. Обладнання:портрет Г. К. Андерсена, збірки казок, ілюстрації учнів до його творів, музика до казок Андерсена.
Тип уроку: урок узагальнення знань, урок-гра.
Хід уроку
Урок проводиться у формі гри і проходить у 3 етапи. У I турі беруть участь всі учні, у II – ті, хто першим набере 5 жетонів ( за правильну відповідь – 1 жетон), у III – змагаються ті, хто переміг у II турі. Переможців у грі може бути 3: «інтелектуал», кращий «ілюстратор», кращий «оповідач».
I тур гри «Бліц-турнір»
Підведення підсумків I туру
Конкурс оповідачів, які розповідають уривки казок, не називаються їх, та казкових героїв. Учні повинні назвати казку і героя. За це отримують додатковий жетон. Учні розповідають уривки з казок: «Дюймовочка», «Штопальна голка», «Квіти маленької Їди», «Русалочка», «Дикі лебеді», «Соловей».
Підбиття підсумків
II тур
Учасники повинні визначити правильну відповідь. Карточки з запитаннями даються кожному з 5 учасників.
А) вони були несправжні;
Б) вони були негарні;
В)вони були справжні;
2. Яке слово Кай намагався скласти з крижинок?
А) мрія;
Б)простір;
В) вічність;
Г) далекоглядність;
3. Що Снігова Королева обіцяла подарувати Каю, коли він складе це слово?
А) ялинку;
Б)крижаний замок;
В) світ;
Г) ковзани;
4. В який день Оле-Лукойе розповідає про весілля іграшок?
А) понеділок;
Б) пʼятницю;
В) суботу;
Поки учасники працюють, клас визначає кращого «ілюстратора». Залишаються 2 учасники, які за 1 хвилину повинні написати назви казок Андерсена або імена героїв казок. Переможе той, хто більше назве казок чи імен.
Учитель
Ми сьогодні подорожували по казкових шляхах Андерсена в країну добра. Він допомагає нам йти по життєвих дорогах із світу дитинства у світ дорослості.
Домашнє завдання : прочитати казку Андерсена на вибір, виписати цитати для характеристики 2 героїв.