Кейс – урок « Харчування і здоров’я»
Основи здоров’я 2 клас
План уроку
1.Як зберегти зуби здоровими. ( Пригадування вивченого)
А) Інсценізація вірша « У лікаря»
Б) Гра «Так чи ні» ( заповнення таблиці)
В) Перегляд мультфільму «Навіщо чистити зуби»
Г) Кейс «Айболитова математика»
2.Навіщо людина їсть? Який зв'язок між здоровими зубами і харчуванням? Чи слід вважати воду невід’ємною частиною харчування? ( Виступи груп)
3.Дитяча творчість «Моя улюблена страва» ( виставка малюнків та аплікацій).
4.Музична фізхвилинка.
5. Кейс «Корисні поради»
6. Розгадування кросворду.
7.Презентація «Такі смачні й корисні вітаміни».
8. Кейс « Я піклуюсь про своє здоров’я»
9. Рефлексія та самооцінювання.
Тема: Харчування і здоров’я.
Мета: ознайомити учнів із значенням харчування, а особливо вітамінів, для здоров’я
людини; вчити вибирати корисну та здорову їжу; поглибити знання про значення
зубів для живих організмів; удосконалювати вміння працювати в групі; розвивати
критичне мислення, вміння аналізувати і робити висновки; виховувати бажання і
прагнення вживати корисні продукти.
Очікувані результати: учні зрозуміють
Обладнання: вірші, таблиця; мультфільм; матеріал для кейсів « Айболитова математика»,
«Корисні поради», «Народна мудрість про харчування»; презентація «Такі
смачні й красиві вітаміни»; кросворд; гра «Весела карусель».
Хід уроку
1.Організація класу.
А)Привітання
Доброго ранку! Веселого дня!
В радість хай буде для вас навчання.
Адже, хто з вас щось пізнає нове –
Зможе здоров’я зміцнити своє.
Тихо й рівненько за парти сідаймо!
Основи здоров’я уже починаймо!
Б) Ознайомлення з планом уроку.
План уроку
1.Як зберегти зуби здоровими. ( Пригадування вивченого)
А) Інсценізація вірша « У лікаря»
Б) Гра «Так чи ні» ( заповнення таблиці)
В) Перегляд мультфільму «Навіщо чистити зуби»
Г) Кейс «Айболитова математика»
2.Навіщо людина їсть? Який зв'язок між здоровими зубами і харчуванням? Які є основні правила харчування? ( Виступи груп)
3.Дитяча творчість «Моя улюблена страва» ( виставка малюнків та
аплікацій).
4.Музична фізхвилинка.
5. Кейс «Корисні поради»
6. Розгадування кросворду.
7. Презентація «Такі смачні й красиві вітаміни»
8.Кейс «Я піклуюсь про своє здоров’я».
10. Рефлексія та самооцінювання.
В) Методика очікування
- Що ви очікуєте від сьогоднішнього уроку? Про що хотіли б дізнатися нове?
- Як ви думаєте, чи буде урок цікавим? Що допомогло вам це зрозуміти?
Я сподіваюся, що ви будете сьогодні активними учасниками уроку, енергійними, творчими, працьовитими.
Сьогодні на уроці ви будете виконувати багато завдань в групах. 1 група – Полунички.
2- Вишеньки. 3 – Яблучка.
Давайте пригадаємо правила роботи в групі.
2. Актуалізація опорних знань. Пригадування вивченого «Як зберегти зуби здоровими?»
А) Інсценізація вірша «У лікаря» ( автор, Таня, лікар)
Вчора ,у вівторок,
У міську лікарню
Привела до лікаря
Мама доню Таню.
Лікар каже дівчинці:
По обличчю бачу:
Що чомусь сумуєш.
Дівчинка тихенько мовила крізь сльози:
У великих дозах.
Зуби розболілись.
Я не маю сили!
Що мені робити,
Щоби не боліли?
Лікар хворі зуби
Їй запломбував
І під час роботи
Поради їй давав:
Менше їж солодке,
Чисти вчасно зубки,
Щоб були в порядку.
Овочі і фрукти
Не забудь вживати.
В них є вітаміни –
Не слід це забувати.
Видужала Таня.
Зубки вже здорові.
Бо хороший лікар
Поради дав чудові.
Б) Заповнення таблиці. Гра «Так чи ні»
( учні виходять по черзі до дошки, беруть смужку з написом, читають і розміщують у відповідну колонку таблиці)
|
|
|
|
|
|
|
|
В)Перегляд мультфільму « Навіщо чистити зуби»
https://www.youtube.com/watch?v=W3e70fCFgyM
Г) Кейс «Айболитова математика»
( Відгадайте загадки і ви дізнаєтесь, яка тваринка має скільки зубів. У кого їх кількість найбільша? Як ви думаєте, навіщо їй скільки зубів?) (Учні працюють в групах, отримуючи
Різні загадки)
3. Навіщо людині їсти? ( Виступ груп)
а)Полунички.
Який шлях проходить їжа в організмі людини?
У роті їжа пережовується зубами, під дією слини починає розм’якшуватися, по стравоходу опускається в шлунок. Під дією шлункового соку їжа перетравлюється і потрапляє в кишківник. В ньому поживні речовини всмоктуються в кров і розносяться по всьому організму.
б)Вишеньки
(коротка розповідь за
таблицею)
в)Яблучка
Основні правила харчування:
4.Перегляд виставки дитячих малюнків «Моя улюблена страва»
( вчитель узагальнено коментує)
5. Музична фізкультхвилинка «Весела руханка»
https://www.youtube.com/watch?v=6dDs907uDlg
6.Кейс «Корисні поради»
( Групи отримують кейси з завданнями. Описана ситуація, наприклад: Вітя навчається в 2 класі, але він дуже маленького зросту. На фізкультурі він стоїть останнім. Хлопчик мріє стати високим і сильним. Що ви порадите йому з продуктів харчування? Чому?)
1-опис ситуації
2- малюнки різних продуктів
3,4-розповідь про вплив певних продуктів на організм людини
5 – малюнок хлопчика чи дівчинки, відповідно до ситуації
2
Вітамін А – яйця, сир, риба, морква, петрушка,
Помідори, абрикоси
Вітамін В – яйця, молоко, горох, квасоля, риба
Вітамін С – апельсин, мандарин, лимон, редька,
червоні яблука, капуста, цибуля
Вітамін Д – м'ясо, житній хліб, молоко,
риба, яєчний жовток
3,4
Вітамін А - впливає на ріст дитячого організму, підвищує стійкість до хвороб. Допомагає зміцненню зору.
Вітамін В – впливає на діяльність нервової системи.
Вітамін С – впливає на міцність нашого імунітету. Наш захисник від застуди.
Вітамін Д – сприяє росту і формуванню кісток та зубів.
7.Розгадування кросворду «Продукти»
|
1 |
|
||||||||||||||
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
||||||||
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|||||||
4 |
|
|
|
|
|
|
|
|||||||||
|
5 |
|
|
|
|
|
||||||||||
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||||
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
||||||
|
|
|
||||||||||||||
1.Як ще можна назвати те, що ми їмо? ( Продукти)
2.Розмелене в порошок зерно. (Борошно)
3.Обовязковий атрибут весілля, виготовлений із солодкого тіста. ( Коровай)
4.Смачний виріб з какао та цукру. (Шоколад)
5.Овоч червоного кольору, з якого варять борщ. (Буряк)
6. Зернова культура, з якої роблять олію, кашу, поп – корн. (Кукурудза)
7. Від застуди та хвороби, щоб настрашити хвороби, допоможуть… (вітаміни)
7.Перегляд презентації «Такі смачні й красиві вітаміни»
Слайди – оригінальна нарізка овочів і фруктів.
8. Кейс «Я піклуюсь про своє здоров’я!»
( Групи отримують кейс із таким завданням: визначити , який з продуктів має прострочений термін придатності. Крім цього в кейсі повинна бути маленька інструкція – підказка наприклад - сьогодні 15 жовтня 2018 року. Жовтень – це 10 місяць у році. У коробці - кейсі підібрати по 3 продукти, які дітям добре знайомі: йогурт, чупа –чупс тощо)
9. Рефлексія. Само оцінювання.
(Діти ставлять різнокольорові кружечки магніти під тим смайликом, який вказує чи сподобався їм урок чи ні.)