Клітина – одиниця будови та життєдіяльності тварин. Усі тварини мають клітинну будову. Клітини діють узгоджено і не можуть існувати поза межами організму.
Номер слайду 3
Будова тваринної клітини- клітини тварин можна побачити лише з а допомогою мікроскопа. Їхня форма може бути різною. Тваринні клітини на відміну від рослинних, не мають твердої клітинної оболонки.
Номер слайду 4
Будова тваринної і рослинної клітин
Номер слайду 5
Тканини тварин - сукупність клітин і міжклітинної речовини, що мають спільну будову, походження і виконують подібні функції, називають ТКАНИНОЮ.- у тварин розрізняють:- Епітеліальну тканину;- М’язову тканину;- Тканину внутрішнього середовища;- Нервову тканину.
Номер слайду 6
Епітеліальна тканина- складається зі щільно розташованих клітин, у ній майже відсутня міжклітинна речовина. Клітини цієї тканини вкривають органи ззовні, вистилають зсередини різні порожнини, утворюють залози. Функції: захист, виділення, всмоктування.
Номер слайду 7
М’язова тканина- складається з клітин видовженої форми, які здатні скорочуватися. Ця тканина утворює м’язи та входить до складу стінок судин і багатьох внутрішніх органів. Функції: переміщення тіла й окремих органів у просторі, захист внутрішніх органів.
Номер слайду 8
Тканина внутрішнього середовища- дуже різновидні, їхньою особливістю є те, що вони містять дуже багато міжклітинної речовини. З неї складається: кістки, хрящі, сухожилля, зв’язки, кров. Функція: захисна, опорна, трофічна.
Номер слайду 9
Нервова тканина- складається з клітин зірчастої форми, “промені” цих клітин переходять у відростки, вони здатні сприймати подразнення та передавати збудження до м’язів, шкіри, інших органів і тканин. Функція: регуляція всіх органів і систем в організмі.