Урок " Коли самі вдома"

Про матеріал

Урок поповнює та систематизує знання учнів про правила безпечної поведінки учнів вдома; про безпечні ігри; небезпечні предмети та прилади; дати уяву про небезпечні ситуації, навчає уникати їх і правильно поводити себе у разі їх виникнення; формує якості свідомої особистості.

Розвиває пам 'ять, мислення, бажання бути здоровим, вміння попередити появу паніки в небезпечних ситуаціях.

Виховує сміливість та якість приймати швидке і правильне рішення проблеми в екстремальних умовах; любов до життя, турботливе відношення до свого здоров 'я.

Перегляд файлу

Овруцький ліцей №1

 

Я ДОСЛІДЖУЮ СВІТ

КОЛИ САМІ ДОМА 

 

                   

                            Ігнатова К.М.

 

 

Тема: Коли ми самі  дома

Урок поповнює та систематизує знання учнів про правила безпечної поведінки учнів вдома; про безпечні ігри; небезпечні предмети та прилади; дати уяву про небезпечні ситуації, навчає уникати їх і правильно поводити себе у разі їх виникнення; формує якості свідомої особистості.
Розвиває пам ‘ять, мислення, бажання бути здоровим, вміння попередити появу паніки в небезпечних ситуаціях.
Виховує сміливість та якість приймати швидке і правильне рішення проблеми в екстремальних умовах; любов до життя, турботливе відношення до свого здоров ‘я.

МЕТА:

Поповнити та систематизувати знання учнів про правила безпечної поведінки учнів вдома; про безпечні ігри;  небезпечні предмети та прилади;  дати уяву про небезпечні ситуації, навчити уникати їх і правильно поводити себе у разі їх виникнення; формувати якості свідомої особистості.

Розвивати пам ‘ять, мислення, бажання бути здоровим, вміння попередити появу паніки в небезпечних ситуаціях.

Виховувати сміливість та якість приймати швидке і правильне рішення проблеми в екстремальних умовах; любов до життя, турботливе відношення до свого здоров ‘я.

ФОРМУВАТИ ПРЕДМЕТНІ КОМПЕТЕНТНОСТІ:

Здоров ‘язберігаючу – вивчати засвоювати основи зберігання та укріплення здоров ‘я; розвивати відповідальність за свої вчинки, здібність контролювати свою поведінку.

Мовну – збагачувати словниковий запас дітей новою термінологією; удосконалювати здібність виразити та логічно пояснити свою точку зору при прийнятті рішення в екстремальних чи небезпечних ситуаціях.

Творчо-діяльнісну – формувати пізнавальний інтерес до вивчення предмета «Я досліджую світ» ; розвивати почуття доброзичливості, взаємодопомоги та взаємовиручки.

 ФОРМУВАТИ КЛЮЧОВІ КОМПЕТЕНТНОСТІ:

Інформаційно-пізнавальну – викликати у дітей зацікавленість в оволодінні новими знаннями, стимулювати їх до активної роботи. Вчити їх  мислити , аналізувати, систематизувати навчальний матеріал.

Соціальну – розвивати уміння спілкуватися з іншими, підтримувати дружні стосунки, проявляючи доброзичливість, готовність надати допомогу тому, хто її потребує.

Особистісну – розвивати уміння проявляти самостійність, організовувати особисту діяльність, контролювати свої вчинки і прогнозувати їх наслідки, вміти нести відповідальність за свої дії.

Самоосвіти та саморозвитку – формувати загальноосвітні вміння учнів як основу самоосвітньої діяльності, вміння оцінити свої знання і діяльність.

УЧНІ ПОВИННІ ЗНАТИ:

-правила безпечної поведінки вдома;

-небезпечні для рухливих ігор місця в оселі;

– небезпечні для здоров ‘я та життя предмети та прилади;

-небезпечні ситуації, що можуть виникнути вдома;

-дії дитини при виникненні небезпечної ситуації чи пригоди;

-правила виклику допомоги.

УЧНІ ПОВИННІ ВМІТИ:

-ідентифікувати небезпечні предмети та прилади;

-визначити, чим небезпечна і ступінь загрози їхньому здоров ‘ю та життю ситуація, що виникла;

-знайти вірних вихід з небезпечної ситуації.

УЧНІ ПОВИННІ РОЗУМІТИ:

-від того, наскільки грамотно  і спокійно вони будуть діяти, залежить їхнє здоров ‘я та життя.

ТИП  УРОКУ:

урок засвоєння нових знань.

МІЖПРЕДМЕТНІ ЗВ ‘ЯЗКИ:Українська мова, математика .

ОБЛАДНАННЯ:

підручники, зошити , цеглинки , геоборд , віяло, маски .

МЕТОДИ РОБОТИ:

бесіда, робота з книгою, підручником  відео

ФОРМА РОБОТИ:

фронтальна, групова.

ПРИЙОМИ РОБОТИ: Ігри , діалог по телефону

                                          ХІД УРОКУ

 І Етап організації.

Створення сприятливої атмосфери

1  Ранкова зустріч

І знову ранок, світлий день,

Він сповнений нових ідей.

Тож в коло дружно всі ставаймо,

Ранкову зустріч починаймо.

Вітання

Доброго ранку, рідний наш дім!

Доброго ранку друзям  усім!

Доброго ранку сонечку ясному!

Доброго ранку класу прекрасному!

Вліво – вправо подивіться,

Одне одному всміхніться.

Поверніться  до гостей.

Привітайтесь: Добрий день!

– Давайте привітаємося долоньками.

– З яким настроєм ми розпочинаємо день?

(Веселим, радісним , чудовим , казковим, веселковим, бадьорим, весняним, добрим, грайливим, неповторним)

Якщо є зміни , то у  куточку настрою відзначте свій настрій.

А я сьогодні  бажаю доброго дня ,  успіхів у здобуті  нових знань.

Девіз нашого уроку «Від успіху у навчанні до успіху у житті»

Мандруючи квітучою галявиною ми :

- проведемо ранкову зустріч,

- попрацюємо з підручником , зошитом

- в групах

- переглянемо відео

- пограємо в ігри

- підсумуємо свої знання.

2. Щоденні новини.

Сьогодні …(День, число, місяць, пора року, )

Вивчаючи тему «Весна» ми разом готували інформацію складаючи інтелект – карту.

Хто хоче повідомити свою інформацію про : весняні зміни, весняні прикмети,   спостереження,   повернення птахів, загадки, лічилки, заклички.  

Дякую за повідомлення.  На наступних уроках будемо вивчати тему    «Весна». Продовжуємо наш урок із весняним сонечком.

 

 ІІ   Етап цілереалізації  та мотивації діяльності.

    1.  Повідомлення мети уроку.

 І ми з вами відправляємося у країну Безпеки.

Ця країна знаходиться поряд з вами, у вашому власному домі. Ви вже школярі і іноді залишаєтесь вдома наодинці.  У вас можуть виникнути різні непередбачувані ситуації, коли вам буде потрібно прийняти  правильне  рішення, від якого може залежати ваша безпека, здоров ‘я, а інколи і життя. Тому будьте уважні на уроці. Отже, почнемо вчитися!

– Яка ваша думка: для чого потрібні знання ?

– Чого саме ви чекаєте від цього уроку?            

2. Первинне сприйняття та осмислення матеріалу.

Послухайте уважно вірш і скажіть, про що сьогодні ми будемо говорити на уроці.

Один вдома

                 Сьогодні мама зранку

                 Пішла у магазин,

                 А синові сказала:

                 - Побудеш сам – один.

                 А ще тебе прошу:

                 Помий, будь ласка, посуд,

                 І яблука в корзинку

                 Склади й постав під стінку.

                 Закрий у ванній кішку,

                 Щоб не було біди,

                 І по обіді в ліжко

                 Сестричку поклади.

                 Отак сказала мама

                 І десь пішла собі,

                 А в сина переплуталось

                Усе у голові

                Він посуд склав під стінкою,

                Накрив його корзинкою

                Гарячою водою всі яблука помив,

                Сестричку, бідолашку, у ванній зачинив,

                І вкрай намучив кішку, заштовхуючи в ліжко.

                Так, справді дуже важко, коли ти –сам-один,

                Коли надовго мама іде у магазин.

   Отже,   ми будемо говорити на уроці про ….

  • Розкажіть чим ви займаєтеся , коли лишаєтеся вдома самі?
  • В які ігри грають з вами батьки?

  3 Робота в зошиті ст.  48

Кому з цих незнайомців можна відчинити двері, якщо вдома сам(сама)?

Замалюй.

4 Перегляд відео . «Сам удома»

 А зараз давайте переглянемо відео, після якого ви зможете себе перевірити чи правильно виконали завдання в зошиті 

 - Відповіді учнів про роботу в зошитах .

5. Робота з  підручником  ст. 37

Закріпимо свої знання за підручником с.37

  • Кого з дітей ти підтримуєш ?
  • Чому?
  • Кому ти відчиниш двері?

6. Сценка – діалог з незнайомцем по телефону

Знайома людина – це людина , яку знаєте особисто .Всі решта – люди незнайомі . Якщо зателефонував незнайомець , найкраще з ним не розмовляти взагалі .

Або ж розмова може  виглядати так.

Дитина – Алло.

Незнайомець .- Хто говорить ?

Д.- А хто вам потрібен?

Н.- Це яка квартира?

Д.- Це наша квартира . А яка вам потрібна ?

Н.- Це який номер телефону ?

Д.- Який вам потрібен ?

Н.- Дорослі в дома є ?

Д.- Зараз всі зайняті . Ніхто підійти не може. Залишіть свій номер або зателефонуйте пізніше.

Н.- Зараз підійде співробітник поліції . Відчини йому двері.

Д.- Зверніться до сусідів . Я не відчиню.

Дякую Вам, однокласники  будуть брати приклад з вашої розмови .

7  Фізкультхвилинка (відео)

8  На уроках української мови ми ознайомились з багатьма казками, деякі навіть театралізували .

Які назви мають ці казки ?

Пригадайте казки ,де герої не дотримувалися правил поведінки , коли незнайомець стукав у двері .

Ось послухайте, яка пригода трапилась з півниками  і запам’ятайте пораду .

Віршована сценка «Два півники»

Ведучий.

Два півники , два півники

гралися  сірниками ,

поцупили їх тихесенько

вранці в курки –мами.

Від утіхи клацали

міцними  дзьобами ,

що вдалось перехитрити

свою добру маму.

Терли , терли сірники

У хліві завзято,

щоб не бачив та не чув

строгий півень тато .

Враз солома запала ,

лячно півникам так стало ,

що забилися в куток ,

і- мовчок!

В дворі  півень походжає ,

За сімейством приглядає.

Півень

Де ж синочки забарились ?

Може, знову посварились?

Може , знов біля води?

Щоб не сталося біди!

Ведучий

Півень глибоко вдихнув

і одразу дим відчував .

А вогонь в хліві регоче,

Все спалити , мабуть, хоче .

Півні кашляють і чхають ,

Сірий дим їдкий ковтають .

Кукурікнуть вже несила,

білий  світ обом немилий.

Курка крикнула….

Курка

  • Овва!

Валить дим який з хліва!

Ведучий

Півень злякано  прорік …

Півень

  • То пожежа! Кукурік!

Ведучий

Та у бочку так бабахнув ,

що індик  від ляку ахнув!

Бім-бом!Бім-бом!

Мчить гусак вже із відром .

Гусак

Гусочки і гусенята ,

слухайте , що скаже тато!

Миттю відра всі хапайте!

Та пожежу заливайте!

Ведучий

А вогонь шипить , шипить:

- Хочу все я скрізь спалить !

Та моторні гусаки

встигли з відрами таки,

і годину без утоми

ллють водичку на солому .

А двох півнів так помили ,

що із пір’я фарбу змили .

Півень – тато паска скинув ,

До синочків мокрих кинувсь.

Півень

- Ах  ви, неслухи Таки

вкрали в мами сірники!

 Ведучий

З ляку півні загорлали …

Півні

- Що біда це –ми не знали!!!

Хай їм грець – тим сірникам,

Бо пожежа – то не жарти ,

пам’ятати про це варто !

Ведучий 

Друзі ! Якщо й трапилася пожежа – негайно телефонуйте у пожежну частину за телефоном : 101 .

За повідомленням  служби пожежної частини в Овруцькому районі у 2018 році сталося 154 пожежі, під час яких загинуло 6 осіб.

9. Для безпеки життя людей працюють різні служби .

Вам необхідно запам’ятати номери телефонів , за якими можна  викликати допомогу .

Попрацюємо за підручником ст.  37

Прочитайте  пам’ятку , починаючи зі слова

                              

 

 

                                       Запам’ятай

Пожежна служба 101

Поліція   102

Швидка допомога 103

Але в підручнику немає номеру телефону ще однієї служби , подивіться на таблицю – це який номер ?

  • 104
  • Що це за служба ?
  • Назвіть номер за яким можна подзвонити в екстремальних ситуаціях  (112)

10 Для закріплення своїх знань попрацюємо з геобордами , поділимося на групи відповідно до обраного малюнка .

На малюнках зображена небезпечна ситуація, а вам необхідно викласти на геоборді номер телефону потрібної служби.

  • Учні викладають , демонструють, аналізують .

11 На одному із малюнків зображена бійка дітей .

Я вірю в те, що ви не будете потрапляти в дану ситуацію

А якщо вже таке випадково трапилось , то що треба зробити .

  • Пригадати поради «Кола вибору»
  • Який ви клас? (
  • А які учні ?

А виховані учні знають, що ображати,  принижувати, цькувати, один одного не можна .

Це називається – БУЛІНГ

  • Скільки літер в цьому слові , покажіть на віялі .
  • Назвати голосні звуки?

Випадками  булінгу займається служба поліції . А також вона слідкує за порядком дотримання правил дорожнього руху водіями і пішоходами.

12 - А зараз подивимось мультфільм, про значення дорожніх знаків  які найчастіше зустрічаються на дорозі , а потім пограємо у гру «Дорожні знаки»

  • Будьте уважними , старайтесь запам’ятати значення знаків 

                            ПЕРЕГЛЯД ВІДЕО

  • Уявіть, що ви є учасниками дорожнього руху і за допомогою віяла  «Дорожні знаки» покажіть :
  1. Дорожній знак, при якому водії зобов’язані зупинитися
  2. Знак – пішохідний перехід
  3. Обережно , діти !  Часто зустрічається  біля навчального закладу
  4. Прилад ,  який кольоровими ліхтариками дозволяє або забороняє рух.
  5. Який знак знаходиться біля нашої школи ?
  • Молодці я впевнена , що ви завжди будете дотримуватися правил дорожнього руху .

13.А ми рухаємося далі і  пограємося у гру «Так чи ні», використовуючи цеглинки зеленого і червоного кольорів .

Якщо відповідь Так сигналізуєте цеглинкою зеленого кольору , якщо Ні показуєте цеглинку червоного кольору

  1. Чи можуть бути люди небезпечними для вас , якщо ви залишаєтесь вдома наодинці
  2. Чи достатньо захищена ваша домівка від зловмисників ?
  3. Чи відомі вам імена родичів, сусідів, друзів, яких ви можете впускати до помешкання?
  4. Чи є у вас перелік необхідних телефонів?
  • Якщо у кого немає необхідно скласти такий перелік.

ІV  Етап рефлексійно- оцінюючий .

  • З якою темою ми ознайомилися на уроці ?
  • Що особливо сподобалось під ча  уроку?
  • Продовжіть речення :    На уроці я зрозумів….
  • Яку пораду ви могли б надати молодшим братикам і сестричкам після нашого уроку.
  • Позначте позначкою свою роботу під час уроку

-Дякую всім за роботу

  • На нас завтра чекають нові відкриття та цікаві завдання

У щоденнику вражень намалюйте свої емоції у вигляді настрою від цього уроку

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Додав(-ла)
Ignatova Katerina
Пов’язані теми
Я досліджую світ, Розробки уроків
НУШ
Додано
1 червня 2023
Переглядів
234
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку