Червона книга України
Мета уроку : удосконалити знання про Червону книгу
сформувати поняття "Червона книга України"
познайомити з категоріями тварин ,які занесені до Червоної книги
з'ясувати значення Червоної книги
розвивати спостережливість
виховувати дбайливе ставлення до навколишнього середовища
Тип уроку : удосконалення знань і вмінь
Обладнання :підручник ,зошит ,ілюстрації представників Червоної книги
Хід уроку
І.Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
Назвіть мені приклади позитивного впливу на природу
Який негативний вплив людина завдає природі
Що таке екологічна етика?
Дайте визначення екологічний ідеал
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
?Діти ,хто може пояснити ,що таке Червона книга України?
Червона книга України — анотований та ілюстрований перелік рідкісних видів та підвидів, що знаходяться під загрозою зникнення на територіїУкраїни, і підлягають охороні; основний документ, в якому узагальнено матеріали про сучасний стан рідкісних, і таких, що знаходяться під загрозою зникнення,видівтваринірослин, на підставі якого розробляються наукові і практичні заходи, спрямовані на їх охорону, відтворення і раціональне використання.
Червона книга України
Мета уроку : удосконалити знання про Червону книгу
сформувати поняття "Червона книга України"
познайомити з категоріями тварин ,які занесені до Червоної книги
з'ясувати значення Червоної книги
розвивати спостережливість
виховувати дбайливе ставлення до навколишнього середовища
Тип уроку : удосконалення знань і вмінь
Обладнання :підручник ,зошит ,ілюстрації представників Червоної книги
Хід уроку
І.Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
?Діти ,хто може пояснити ,що таке Червона книга України?
Червона книга України — анотований та ілюстрований перелік рідкісних видів та підвидів, що знаходяться під загрозою зникнення на території України, і підлягають охороні; основний документ, в якому узагальнено матеріали про сучасний стан рідкісних, і таких, що знаходяться під загрозою зникнення, видів тварин і рослин, на підставі якого розробляються наукові і практичні заходи, спрямовані на їх охорону, відтворення і раціональне використання.
?Які ж категорії тварин і рослин заносять до Червоної книги?
?А чи знає . хтось із вас ,за яким правилом заносять тварин до Міжнародної Червоної книги
IV.Підсумок уроку
V. Домашнє завдання
опрацювати відповідний параграф підручника
скласти Червону книгу своєї місцевості