Урок Конспект уроку з правознавства для 9-го класу на тему "Право на працю в Україні",Презентація "Право на працю"

Про матеріал

Урок конспект уроку з правознавства для 9-го класу на тему "Право на працю в Україні", Презентація "Право на працю"

План-конспект уроку на заявлену тему, мета якого - дати уявлення про юридичний зміст права на працю, відносини, що регулюються нормами трудового права; розвивати вміння пояснювати й застосовувати положення Конституції України

Зміст слайдів
Номер слайду 1

РОЗДІЛ V ТВОЇ ПРАВА У ТРУДОВИХ ВІДНОСИНАХ

Номер слайду 2

Обміркуйте епіграф Жити — означає працювати. Праця є життям людини.

Номер слайду 3

АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ Що є Основним Законом України? 2. Пригадайте, які соціально-економічні права закріплено в Україні?

Номер слайду 4

Право на працю в Україні

Номер слайду 5

ОЧІКУВАНІ РЕЗУЛЬТАТИ Пояснювати право на працю в Україні, наводити приклади трудових відносин; Характеризувати учасників ринку праці в Україні; Описувати шляхи пошуку роботи й оцінювати їх ефективність; Формулювати власну позицію щодо важливості права людини на працю.

Номер слайду 6

ПЛАН УРОКУ Право на працю в Україні. Як законодавство регулює трудові відносини. Ринок праці. Проблеми безробіття та пошуку роботи в Україні. Трудовий договір.

Номер слайду 7

МЕТОД“БОРТОВИЙ ЖУРНАЛ ” Що мені відомо з цієї теми? Що нового дізнався на уроці?

Номер слайду 8

ПИТАННЯ УРОКУ № 1 Право на працю в Україні. Як законодавство регулює трудові відносини.

Номер слайду 9

РОБОТА З ТЕРМІНОМ Праця — будь-яка свідома діяльність людини, що спрямована на створення матеріальних чи духовних цінностей, задоволення потреб особи і суспільства.

Номер слайду 10

Опрацюйте статтю 43 КУ та дайте відповідь на запитання:  Група №1: Що включає в себе право на працю? Група №2: Які види праці в Україні заборонені? Група №3: Які умови праці гарантує закон? РОБОТА З КОНСТИТУЦІЄЮ УКРАЇНИ

Номер слайду 11

ЗАКОНОДАВСТВО ПРО ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ Основою регулювання трудових відносин, є норми трудового права. Відносини, що утворюються в процесі найманої праці, називаються трудовими. Індивідуальна робота, робота в сім'ї або на власній присадибній ділянці нормами трудового права не регулюється.

Номер слайду 12

Конституція України Кодекс законів про працю України (КЗпП) Закони України: Джерела трудового законодавства:

Номер слайду 13

Кодекс законів про працю України (КЗпП)

Номер слайду 14

ВПРАВА «ПРАЦЮЄМО РАЗОМ» Чи належать до трудових такі відносини: Петро влаштувався кур’єром у фірму, яка належить його батькові. Левко підмітав у своєму дворі. Ірина погодилася допомогати сусідці прибрати квартиру. Ваш сусід працює приватним лікарем. Ваша бабуся з весни до осені працює за наймом на прополці у власника фірми «Томатна країна»

Номер слайду 15

Визначте, законодавство якої країни регулюватиме трудові відносини перелічених осіб. Громадянин Латвії працює в представництві латвійської судноплавної компанії в м. Миколаїв. Громадянин України працює у приватного підприємця в Польщі. 3. Громадянин України працює матросом на українському судні ,що здійснює рейс Середземним морем з Греції до Італії.

Номер слайду 16

ПИТАННЯ УРОКУ № 2 Ринок праці. Проблеми безробіття та пошуку роботи в Україні.

Номер слайду 17

РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ Що таке ринок праці? Назвіть структурні елементи ринку праці.

Номер слайду 18

ВПРАВА «ПЕРЕВІР СЕБЕ» Виявіть робітника та роботодавця: Громадянин А. був прийнятий на роботу до будівельної фірми. Громадянка Н. працює реалізатором у магазині, що належить приватному підприємцю. Громадянин К. найнявся на роботу до фермерського господарства.

Номер слайду 19

МЕТОД «МОЗКОВИЙ ШТУРМ» Назвіть ключові причини безробіття в Україні

Номер слайду 20

ОБГОВОРЕННЯ У ПАРАХ Запропонуйте шляхи пошуку роботи

Номер слайду 21

РЕЗЮМЕ прізвище, ім’я та по батькові; дата народження; освіта та навчальний заклад, де ви її здобували; назви підприємств і посади, на яких ви працювали; знання іноземних мов; професійні навички; домашня адреса, номери телефонів. ЕФЕКТИВНИЙ ШЛЯХ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ Резюме — це короткий виклад ваших досягнень, професійного та життєвого досвіду

Номер слайду 22

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ

Номер слайду 23

РОБОТА З ТЕРМІНОМ Співбесіда – це процес опитування або розмови з людиною з метою одержання інформації або визначення особистих якостей людини.

Номер слайду 24

ПИТАННЯ УРОКУ № 3 Трудовий договір.

Номер слайду 25

РОБОТА З ТЕРМІНОМ Трудовий договір – це угода між працівником та роботодавцем, за яким працівник зобов'язується виконувати роботу, зазначену у договорі, а роботодавець зобов'язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати належні умови праці.

Номер слайду 26

РОБОТА В ПАРАХ Уявіть себе дирекцією підприємства. Назвіть ті документи, які ви б бажали отримати від працівника, якого приймаєте на роботу.

Номер слайду 27

ТРУДОВА КНИЖКА

Номер слайду 28

РОБОТА З ПІДРУЧНИКОМ Визначте порядок оформлення та підстави припинення трудового договору Дайте правову оцінку ситуації При прийомі на роботу слюсарем Іваненка Д. було встановлено трьохмісячний строк випробування. Під час цього строку він упродовж двох тижнів знаходився на лікарняному, і йому продовжили строк випробування до 3,5 місяців.

Номер слайду 29

ВПРАВА «ЗАКІНЧІТЬ РЕЧЕННЯ» Працівник має право за своєю ініціативою припинити трудовий договір, попередивши власника письмово за ….. (два тижні). Неприпустимим є звільнення працівника в період його перебування у відпустці або ….. (тимчасової непрацездатності (хвороби)). Прогулом вважається відсутність на роботі без поважних причин протягом …(трьох годин поспіль). Працівника можуть звільнити за невідповідність посаді внаслідок недостатньої кваліфікації або … (стану здоров'я).

Номер слайду 30

1. Робота в групах Розв’язування юридичних задач на основі витягів із КЗпПУ. 2. Індивідуальна робота з картками УЗАГАЛЬНЕННЯ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

Номер слайду 31

ГРУПА № 1 Директор заводу – Олег Іванович прийняв на роботу Юрія на посаду маляра. Через місяць директор звільнив Юрія, звинувативши його в крадіжці фарби. Заробітну плату хлопець не отримав. Проте, свідків крадіжки не було, поліція до вирішення цієї справи не залучалася. Чи законні дії роботодавця? Які статті Закону були порушені? Назвіть працівника і роботодавця. ГРУПА № 2 Ірина влаштувалася на роботу у приватну фірму «Ніколь» вишивальницею весільних суконь. Власниця фірми Ольга Петрівна примушувала Ірину працювати без вихідних і без перерви на обід по 10 годин на день. Вкажіть, чи законні дії роботодавця? Які статті Закону були порушені? Назвіть працівника і роботодавця. ГРУПА № 3 Юля працювала в кафе помічником кухаря. Дівчина часто спізнювалася на роботу, неякісно виконувала доручення, які давала їй власниця кафе Ірина Іванівна. Одного разу Юля забула зачинити холодильник, внаслідок чого зіпсувалися продукти.  Ірина Іванівна примусила дівчину відшкодувати завдані збитки. Вкажіть, чи законні дії роботодавця? Які статті Закону були порушені? Назвіть працівника і роботодавця. ГРУПА № 4 При звільнені з роботи за власним бажанням робітник Іванов отримав в день звільнення трудову книжку та розрахунок за відпрацьований час. При ознайомленні з записами в трудовій книжці було внесено 8 заохочень та три стягнення. Іванов з записами в трудовій книжці не був згодний. Питання: Прокоментуйте наступні дії Іванова. Що вноситься до трудової книжки згідно трудового законодавства? УМОВИ ЗАДАЧ

Номер слайду 32

ПІДСУМКИ УРОКУ МЕТОД «БОРТОВИЙ ЖУРНАЛ» Що мені відомо з цієї теми? Що нового дізнався з теми?

Номер слайду 33

ПОМІРКУЄМО «Праця – це право чи обов’язок ?»

Номер слайду 34

Домашнє завдання Параграф Скласти резюме Підготувати матеріали на тему: «Про випадки порушень трудового законодавства щодо неповнолітніх»

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Олена Мазур
    Презентація змістовна. Дякую.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
ppt
Додав(-ла)
Лопата Олена
До підручника
Основи правознавства 9 клас (Святокум О.Є., Святокум І.О.)
Додано
12 березня 2018
Переглядів
2729
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку