Урок "Контроль знань та умінь з теми: Інформаційні технології в суспільстві"

Про матеріал
Методична розробка підсумкового уроку з теми "Інформаційні технології в суспільстві" надасть викладачам інформатики легко проаналізувати знання та уміння здобувачів освіти по темі.
Перегляд файлу

 Контроль знань і умінь по темі: «Інформаційні технології в суспільстві»

Мета:

формування предметних компетентностей: забезпечити контроль знань з теми: «Інформаційні технології в суспільстві»;

формування ключових компетентностей:

спілкування рідною мовою: уміння формулювати відповідь на поставлене запитання;

уміння вчитися: уміння самостійно виконувати завдання;

соціальна та громадянська компетентність: дотримування норм чесності й справедливості.

Очікувані результати: здобувачі освіти знають матеріал по темі «Інформаційні технології в суспільстві».

Обладнання: комп’ютери з доступом до мережі Інтернет, мультимедійний проектор.

Тип уроку: контроль знань і вмінь.

Хід уроку

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Привітання.

Створення атмосфери психологічного комфорту.

ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ. ОРГАНІЗАЦІЯ СПІЛЬНОГО ЗІ ЗДОБУВАЧАМИ ОСВІТИ ФОРМУЛЮВАННЯ МЕТИ Й ЗАВДАННЯ УРОКУ

Викладач пропонує здобувачам освіти уважно прочитати тему уроку та визначити, що від них очікується, яких знань їм слід набути, що навчмитися робити.

Завдання уроку: застосувати отримані знання, вміння і навички з теми: «Інформаційні технології в суспільстві»; визначити шляхи вдосконалення знань і умінь з інформатики.

МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Мотиваційні запитання

Чому я буду намагатися вирішувати всі завдання контрольної роботи?

Наскільки важливі для мене результати контрольної роботи?

Що допоможе мені не втрачати концентрацію уваги під час вирішення завдань?

Як я буду боротися зі спокусою списування завдань у одногрупників?

КОНТРОЛЬНА РОБОТА УЧНІВ

 Вам пропонується картка для виконання завдання. Завдання складається із трьох варіантів. Кожний варіант має по 10 запитань. Виберіть один із варіантів. У зошиті напишіть – завдання № (картки) та варіант (вибраний вами). Для отримання високого балу необхідно виконати завдання більш низького рівня. Для виконання роботи відводиться 45 хвилин. Бажаю кожному успіхів.

 

 

 

 

Завдання № 1

для проведення контрольної роботи з теми: «Інформаційні технології в суспільстві»

Варіант 1

Варіант 2

Варіант 3

Початковий  рівень

Кожне питання має одну правильну відповідь, яка оцінюється в 1 бал

1. Як можна створити папку?

А) за допомогою відповідних команд з пункту Файл;

Б) за допомогою відповідних команд пункту Сервис;

В) методом перетягування відповідних піктограм створених раніше папок.

2. Вказати, де не використовуються інформаційні технології:

А) виготовлення  фото;

Б) розробка дизайну приміщення;

В) дегустування  ароматів.

3. Буфер обміну призначений для –

А) тимчасового зберігання інформації, яку необхідно перемістити або скопіювати;

Б) запису файлу на жорсткий диск;

В) збереження  інформації.

1. Знайти вірну відповідь:

А) після вилучення об’єкт залишається у вікні, а його копія потрапляє в Корзину;

Б) переміщення об’єктів на інший диск — це переписування об’єктів на нове місце та вилучення їх зі старого;

В) щоб розкрити і переглянути вміст будь-якої закритої папки, необхідно скористатись пунктом командного меню Поиск.

2 . До складу ПК входить:

А) апаратна частина;

Б) програмне забезпечення;

В) апаратна частина програмне забезпечення.

3. Які комп’ютерні мережі дозволяють передавати інформацію по всьому світу?

А) локальні;

Б) регіональні;

В) глобальні.

1. Як виділити в групу декілька несуміжних об’єктів?

 А) способом виокремлення (виділення) об’єктів, клацаючи мишею на назві кожного в режимі натиснутої клавіші

Б) способом клацання мишею над першим та останнім з вибраних об’єктів в) способом виокремлення (виділення) об’єктів, клацаючи мишею на назві кожного в режимі натиснутої клавіші

2. Вказати призначення програми MS WORD:

А) текстовий редактор;

Б) графічний редактор;

В) система підготовки текст

3. При заповненні табелю робочого часу, яку зручніше використовувати  програму?

А) МS Excel;

Б) MS Word;

В) СУБД Access.

Середній рівень

Кожне питання має одну правильну відповідь, яка оцінюється в 1 бал

4. Як повернути вилучений файл з об’єкту Корзина на попереднє місце?

А) команда Очистить Корзину;

 Б) відповідна команда в пункті Файл;

В) відповідна команда в пункті Сервіс.

5. Що із вказаного входить до основних елементів

інтерфейсу Windows?

А) вікна програм;

Б) екран монітора;

В)  діалогові вікна.

 6. Які елементи керування

діалогового вікна використовують для введення тексту?

А) перемикачі

Б) вкладки

В) текстові поля

4. Як відрізнити активне вікно від неактивного за зовнішнім виглядом вікна?

А) за кольором заголовка вікна;

 Б) за шириною рамки вікна;

В) неможливо відрізнити.

5. Який елемент  вікна використовують для             швидкого доступу до команд, що використовують найчастіше?

А) головне меню вікна

Б) область завдань

В) робоча область

6. Які елементи керування

діалогового вікна

використовують для введення

 тексту?

А) текстові поля

Б) вкладки

В) кнопки

4. Для чого використовується елемент діалогового вікна «Текстове поле»

А) для негайного використання дії;

Б) для встановлення значення різних параметрів;

В) для введення тексту.

5. Які елементи вікна використовують для швидкого

доступу до команд, що

використовують найчастіше?

А) робоча область.

Б) область завдань

В) рядок стану

6. Які елементи керування

діалогового вікна

використовують для введення

 тексту?

А) лічильники, перемикачі

Б) текстові поля

В) вкладки

Достатній рівень

Кожна правильна відповідь оцінюється у 1 бал

7.  Опишіть поняття інформація

8. Як ви розумієте  поняття алгоритм

9. Що на вашу думку означає  термін веб-браузер?

7. Опишіть поняття інформаційна система

8. Як ви розумієте  поняття

лінійний алгоритм

9. Що на вашу думку означає  термін веб-сайт?

7. Опишіть поняття технологія

8. Як ви розумієте  поняття

блок-схема алгоритму

9. Що на вашу думку означає  термін веб-сторінка?

Високий рівень

Правильна відповідь оцінюється у 1-3 бали

10. Опишіть основні питання ефективного обліку, що дозволяє вирішити автоматизована система управління у вашій професійній діяльності. Наведіть приклади. Укажіть на основні переваги та недоліки.

10. Опишіть  можливості використання інформаційних  технологій для обліку  та звітності на підприємстві  відповідно до  вашої професійній діяльності. Наведіть приклади Укажіть на основні переваги та недоліки.

10.  Опишіть можливості застосування  Ms Excel у вашій  професійній діяльності. Наведіть приклади Укажіть на основні переваги та недоліки.

 

 

Завдання № 2

для проведення контрольної роботи з теми: «Інформаційні технології в суспільстві»

Варіант 1

Варіант 2

Варіант 3

Початковий рівень

Кожне питання має одну правильну відповідь, яка оцінюється в 1 бал

1. Програми, призначені для розповсюдження знань спеціалістів (експертів) в даній області називаються:

А) експертними;

Б) прикладними;

В) головними.

2. Вкажіть види управління:

А) машинне;

Б) проектне;

В) автоматичне.

3. Які програми призначені для створення бази даних?

А) СУБД MS Access;

 Б) Windows;

 В) Текстовий редактор.

 

1. Укажіть, де не використовуються інформаційні технології…

А) виготовлення  фото;

Б) розробка розкладу руху поїздів;

В) візуальний огляд обладнання.

2. Електронна таблиця MS Excel призначена для:

А) опрацювання даних, наведених у вигляді таблиці;

Б) побудови діаграм;

В) в бухгалтерських розрахунках.

3. До ділової графіки відноситься:

А) розробка карт;

Б) розробка схем;

В) побудова діаграм.

1. До складу ПК входить:

А) апаратна частина;

Б) програмне забезпечення;

В) апаратна частина + програмне забезпечення.

2. Який пристрій в системах АСУ є головним:

А) датчик;

Б) виконавчий механізм;

В) комп’ютер.

3. Які програми керують роботою всього програмного забезпечення ПК?

А) СУБД MS Access;

Б) Windows;

В) Текстовий редактор.

Середній рівень

Кожне питання має одну правильну відповідь, яка оцінюється в 1 бал

4. У мікропроцесорних системах управління вхідний сигнал може надаватися  такими  приладами:

А) клавіатура, датчик;

Б) монітор, двигун,  принтер, реле;

В)  клавіатура,  модем.

5. Датчик,  в системах АСУП,  обробляє і передає сигнал:

А) комп’ютеру;

Б) виконавцю;

В) об’єкту керування.

6. Чому дорівнює 1 кілобайт?

А) 8 біт;

Б) 10 біт;

В) 1024 байти.

 

 

4. У мікропроцесорних системах управління вихідний сигнал може сприйматися такими приладами:

А) клавіатура, датчик.

Б) монітор, двигун,  принтер, реле.

В) клавіатура, модем.

5. Термін «мультимедіа» означає:

А) середовище;

Б) звук;

В) додаток.

6. Які системи є основою для безпосередньої автоматизації процесу виготовлення виробу?

А) АСУП;

Б) АТСС;

В) АСУТП.

4 У мікропроцесорних системах управління вхідний сигнал може оброблятися:

А) один;

Б) до 10;

В) більше 10.

5. Великі обсяги однотипної інформації, доступ до якої мають різні користувачі,   зберігаються в …

А) таблицях;

Б) базах даних;

В) папках..

6. Датчик,  в системах АСУП,  обробляє і передає сигнал:

А) комп’ютеру;

Б) виконавцю ;

В) об’єкту керування.

Достатній рівень

Кожна правильна відповідь оцінюється у 1 бал

7. Опишіть поняття   операційна система

 

 8. Як ви розумієте поняття принципу структурного програмування – лінійне

 

9. Що на вашу думку, означає термін графічний інтерфейс

7. Опишіть поняття  браузер

8. Як ви розумієте поняття принципу структурного програмування  – розгалужене

 

9. Що на вашу думку, означає термін інтерфейс

 7.  Опишіть поняття Інтернет

8. Як ви розумієте поняття принципу структурного програмування  – циклічне

 

9. Що на вашу думку, означає термін інтерфейс користувача

Високий рівень

Кожна правильна  відповідь оцінюється  1- 3 бали

10.  Охарактеризуйте  принцип використання електронних енциклопедій   у вашій професійній діяльності.  Наведіть приклади. Назвіть основні  переваги та недоліки.

10.  Опишіть процес використання алгоритму при складанні технологічних карт виконання  робіт у вашій професійній діяльності. Наведіть приклади. Назвіть основні  переваги та недоліки.

 

 

10. Опишіть послідовність  використання  інформаційних технологій  у вашій професійній діяльності. Наведіть приклади.  Назвіть основні  переваги та недоліки.

Завдання № 3

для проведення контрольної роботиз теми: «Інформаційні технології в суспільстві»

Варіант 1

Варіант 2

Варіант 3

Початковий рівень

Кожне питання має одну правильну відповідь, яка оцінюється в 1 бал

1. Укажіть, де не можуть використовуватися  інформаційні технології:

А) в бухгалтерії;

Б) на залізничному транспорті;

В) в сільському господарстві.

2. Візуальна, текстова, звукова, закодована, нюхова - це ...

А) форми існування інформації;

Б) властивості інформації;

В) типи інформації.

3. Щоб написати автобіографію потрібно використовувати програму:

А) текстовий редактор MS WORD;

Б)  провідник;

В) блокнот.

1. Які комп’ютерні мережі дозволяють передавати інформацію в межах одного приміщення?

А) локальні;

Б) регіональні;

В) глобальні.

2. Щоб швидко відправити звіт про виконану роботу з відеороликом  потрібно скористуватися послугами:

А) пошти;

Б) «Нової пошти»;

В) електронної пошти.

 

3. Якщо iнфоpмацiї достатньо для пpийняття piшення, то ця iнфоpмацiя

А) повна;

Б) цiнна;

В) актуальна.

 

 

1. Що таке операційна система?

А) комплекс програм, що завантажується при ввімкненні комп’ютера і забезпечує діалог

з комп’ютером та управління ним;

Б) програма, що організує обмін даними між певним пристроєм та комп’ютером;

В) програми, які забезпечують швидкий доступ до інформації на дисках.

2. Комп’ютер працює згідно:

А) програми;

Б) електроенергії;

В) Інтернету.

3. До складу ПК входить:

А) апаратна частина;

Б) програмне забезпечення;

В) апаратна частина.

Середній рівень

Кожне питання має одну правильну відповідь, яка оцінюється в 1 бал

4. На виробництві всі технологічні процеси є ...

А) об’єктами  управління;

Б) системою управління;

В) схемами управління.

5. Великі обсяги однотипної інформації, доступ до якої мають різні користувачі, називаються 

А) таблиці;

Б) бази даних;

В) презентації.

6. Укажіть тип діаграми, яку зображено на малюнку

 

 

 

А) гістограма; 

Б) кругова;

В) лінійчата.

4. Які програми призначені для роботи з базами даних?

А) СУБД;
Б) програми операційної системи;
В) графічні процесори.

5. Які з перелічених програм є антивірусними?
А) прикладні програми;
Б) DrWeber, Norton Antivirus, Panda;
В) WinRAR, WinZIP.

6. Укажіть тип діаграми, яку зображено на малюнку

 

 

 

А) гістограма;

Б) кругова; 

В) лінійчата.

4. Який формат має  інформація, яка записана в клітинку електронної таблиці: « 91%»

А) текстовий;

Б) відсотковий;

В) числовий.

5. Який пристрій в системах АСУ є головним:

А) датчик;

Б)  виконавчий механізм;

В) комп’ютер.

6. Укажіть тип діаграми, яку зображено  на малюнку

 

А) графік; 

Б) кругова;

В) лінійчата

Достатній рівень

Кожна правильна відповідь  оцінюється в 1 бал

7. Опишіть поняття  гнучкі виробничі модулі

8. Як ви розумієте поняття  гіперпосилання

9. Що на вашу думку, означає термін електронна пошта

7. Опишіть поняття  фотоелектричні датчики

8. Як ви розумієте поняття 

всесвітня павутина

9. Що на вашу думку, означає термін клієнт

 

7.  Опишіть поняття  індуктивні   датчики

8. Як ви розумієте поняття 

глобальна мережа

9. Що на вашу думку, означає термін закладка

 

Високий рівень

Описати відповідь, яка оцінюється в 3 бали

10 . Опишіть  можливості надання  послуг через мережу  Інтернет у вашій  професійній  діяльності.  Наведіть приклади. Відзначте їх позитивні сторони і можливі недоліки.

10. Опишіть нові форми інформаційних технологій  із якими вам приходилося мати справи у професійній діяльності. Наведіть приклади. Відзначте їх позитивні сторони і можливі недоліки.

10. Опишіть   та розкрийте функції робото технічних комплексів на виробництв відповідно до вашої професійної діяльності.  Наведіть приклади. Відзначте їх позитивні сторони і можливі недоліки.

Завдання № 4

для проведення контрольної роботи з теми: «Інформаційні технології в суспільстві»

Варіант 1

Варіант 2

Варіант 3

Початковий рівень

Кожне питання має одну правильну відповідь, яка оцінюється в 1 бал

1. Для чого призначений режим Показ слайдів?

А) для оформлення слайдів;

Б) для редагування оформлених слайдів;

В) для демонстрації презентації.

2. Технологічний процес по виконанню ремонту електричних приладів вважається …

А) періодичним;

Б) безперервним;

В) дискретним.

3.Укажіть, де не використовуються інформаційні технології:

А) виготовлення  фото;

Б) розробка дизайну приміщення;

В) дегустування  ароматів.

 

1. Щоб швидко відправити звіт про виконану роботу з відеороликом  потрібно скористуватися послугами:

А) пошти;

Б) «Нової пошти»

В) електронної пошти.

2. Укажіть які програми призначені для роботи з базами даних?

 А) текстовий редактор MS Word;

 Б)   СУБД MS Access;

В) драйвери.

3. Яку роль грає людина в  напівавтоматичному виду керування в системах  АСУ:

А) основну, виконує сам керування;

Б) працює в режимі порадника;

В) не втручається в режим.

1. Які комп’ютерні мережі дозволяють передавати інформацію по всьому світу?

А) локальні;

Б) регіональні;

В) глобальні.

2. Якщо iнфоpмацiї достатньо для прийняття piшення, то ця iнфоpмацiя...

А) повна;

Б) цінна;

В) актуальна.

3.  Наочне відображення певних процесів зміни інформації видно:

А) з діаграми;

Б) з таблиці;

В) з клітинки.

 

Середній рівень

Кожне питання має одну правильну відповідь, яка оцінюється в 1 бал

4. Основний елемент Excel – це:

А) клітинка;

Б) головне меню;

В) робоча книга.

5.  Призначення кнопки Ʃ:

А) установити напрямок тексту;

Б) збільшити відступ;

В) автосума.

6. Закінчити твердження «Мета системи авт регулювання (САР)-

А) регулювати схеми;

Б) підтримувати в заданих межах один параметр регулювання;

В) задавати завдання. 

 

 

4. Що таке комп’ютерна програма?

А) упорядкований набір деяких команд (вказівок, директив);

Б) набір цифрових кодів, що вводяться з клавіатури і зрозумілі комп’ютеру;

В) діалог користувача і комп’ютера.

5. Призначення маркеру заповнення в електронних таблицях:

А) для швидкого авто заповнення;

Б) для виконання креслень;

В) для  побудову діаграм.

 6. Сукупність технічних засобів, що використовуються для автоматизації виробництва:

А) промислові роботи;

Б) технологічні об’єкти;

В) мікропроцесорні системи, роботи, комп’ютери, технологічне  обладнання.

 

4. Укажіть  розширення, які мають текстові документи створені MS Word?

А) dot, dox;

Б) doc, docx;

B) mht,mhtl.

5. Великі обсяги однотипної інформації, доступ до якої мають різні користувачі,   зберігаються в 

А) таблицях;

Б) базах даних;

В) папках.

6.  При копіюванні текстової інформації вона терміново зберігається в :

А) буфері обміну;

Б)  регістрах;

В)  на диску С.

 

 

 

Достатній рівень

Кожна правильна відповідь  оцінюється в 1 бал

7. Опишіть поняття сервісне програмне забезпечення

8. Як ви розумієте поняття архівування файлів

9. Що на вашу думку означає поняття база знань

7. Опишіть поняття датчики

8. Як ви розумієте поняття

Архівація

9. Що на вашу думку означає поняття багатозадачність

7. Опишіть поняття графічний редактор

8. Як ви розумієте поняття атрибут

9. Що на вашу думку означає поняття база даних

Високий рівень

Правильна  відповідь оцінюється в 1- 3 бали

10. Опишіть можливості та розкрийте функції  систем АСУ  у вашій професійній діяльності. Наведіть приклади.  Назвіть основні переваги та недоліки.

10. Опишіть можливості  навчання в Інтернет у вашій професійної діяльності. Наведіть приклади. Назвіть основні переваги та недоліки.

10. Розкрийте основні проблеми, розв'язувані засобами нових інформаційних технологій у вашій професійній діяльності. Наведіть приклади.

Назвіть основні переваги та недоліки.

Завдання № 5

для проведення контрольної роботи з теми «Інформаційні технології в суспільстві»

Варіант 1

Варіант 2

Варіант 3

Початковий рівень

Кожне питання має одну правильну відповідь, яка оцінюється в 1 бал

1. Вкажіть види управління:

А) машинне;

Б) проектне;

В) автоматичне.

2. Які двигуни перетворюють енергію мінерального масла, синтетичної рідини в механічну енергію:

А) гідравлічні;

Б) пневматичні;

В) електричні.

3. Вказати призначення програми MS WORD:

А) текстовий редактор;

Б) графічний редактор;

В) система підготовки текстів.

1. Частина комп’ютера, яка виконує всі обчислювальні процеси і  реалізує функції управління:

А) мікропроцесор;

 Б) клавіатура;

 В) датчик.

2. Вiзуальна, текстова, звукова, закодована, нюхова - це ...

А) фоpми iснування iнфоpмацiї;

Б) властивостi інформації;

В) типи інформації.

 3. Які програми призначені для роботи з електронними  таблицями?

А) СУБД MS Access;

Б) MS Excel;

В) Windows.

1. Які комп’ютерні мережі дозволяють передавати інформацію в межах одного підприємства, регіону:

А) локальні;

Б) регіональні;

В) глобальні.

2. Яку роль грає людина в  напівавтоматичному виді керування в системах  АСУ:

А) основну, виконує сам керування;

Б) працює в режимі порадника;

В) не втручається в режим.

3. До складу ПК входить:

А) апаратна частина;

Б) програмне забезпечення;

В) апаратна частина + програмне забезпечення.

Середній рівень

Кожне питання має одну правильну відповідь, яка оцінюється в 1 бал

4. Укажіть  розширення, які мають текстові документи створені MS Word?

А) dot, dox;

Б) doc, docx;

B) mht,mhtl.

5. Для управління технологічним обладнанням на виробництві широке застосування знайшли ...

А) АСУ;

Б) АСУТП;

В) СЧПУ.

6. Великі обсяги однотипної інформації, доступ до якої мають різні користувачі,   зберігаються в …

А) таблицях;

Б) базах даних;

В) папках.

4. Укажіть основні властивості модему:

А) розмір;

Б) швидкість передавання даних;

В) швидкість перезавантаження.

5. Комплекс програм, призначених для керування роботою комп'ютера та його програмного забезпечення називається:

А) браузер;

Б) прикладні програми;

В) операційна система.

6. Призначення кнопки Ʃ:

А) установити напрямок тексту;

Б) збільшити відступ;

В) автосума.

 

4. Пристрої, які перетворюють  вимірювальну  температуру в електричний  сигнал називаються :

А) термістори;

Б) датчики;

В) резистори.

5. Призначення маркеру заповнення в електронних таблицях:

А) для швидкого авто заповнення;

Б) для виконання креслень;

В) для  побудову діаграм.

6. Для того, щоб перетворити документ з паперової в електронну форму, потрібен такий пристрій, як:

А) сканер;

Б) принтер;

В) модем.

Достатній рівень

Кожна правильна  відповідь оцінюється в 1 бал

7.  Опишіть поняття  операційна  система

8. Як ви розумієте поняття адаптери

9. Що на вашу думку означає термін Буфер обміну (Clipboard)

 

7. Опишіть поняття  мікропроцесор

8. Як ви розумієте поняття TELNET

9. Що на вашу думку означає термін Виноска

 

7.Опишіть поняття інформаційні технології

8. Як ви розумієте поняття

WWW (World-Wide Web)

 9. Що на вашу думку означає термін Вираз (вираження)

 

Високий рівень

Правильна  відповідь оцінюється в 1-3 бали

10. Дайте загальну характеристику системам автоматичного керування що використовуються у вашій професійній діяльності.  Наведіть приклади. Укажіть на переваги та недоліки.

10. Опишіть використання алгоритму, при складанні технологічних карт виконання  робіт у вашій професійній діяльності. Наведіть приклади. Укажіть на переваги та недоліки.

 

10.  Опишіть можливості  використання комп’ютерної мережі (Інтернет)  у вашій професійній діяльності. Наведіть приклади Укажіть на переваги та недоліки.

 

ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

Запитання для рефлексії

Чи маю я задоволення від результатів контрольної роботи?

Яких знань мені не вистачає з теми: «Інформаційні технології в суспільстві»?

Як я можу вдосконалювати свої знання та вміння з питань інформаційних технологій?

Яку оцінку я заслуговую з теми «Інформаційні технології в суспільстві»?

 

docx
Додав(-ла)
Іщик Валентина
Додано
3 січня 2020
Переглядів
1478
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку