УРОК
Тема. Контрольна робота № 1. Вступ. Із пісенних скарбів. Про далекі минулі часи (творчість І.Франка)
Мета: за допомогою запропонованих завдань виявити в учнів рівень знань, умінь та навичок з вивченої теми, закріпити їх; розвивати увагу, пам’ять, спритність, рішучість, кмітливість, уміння акумулювати отримані знання і застосовувати їх під час виконання завдань; виховувати працьовитість, наполегливість, старанність, силу волі, пунктуальність, інтерес до наслідків власної праці.
Тип уроку: контроль, корекція знань та вмінь.
Обладнання: тестові завдання і питання для самоконтролю за темою у двох варіантах з різними рівнями навчальних досягнень школярів.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
ІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ, МЕТИ УРОКУ.
Мотивація навчальної діяльності
ІІІ. ПОЯСНЕННЯ ВЧИТЕЛЕМ ПИТАНЬ, ЯКІ СТОСУЮТЬСЯ ПРОВЕДЕННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ
ІV. ЗАВДАННЯ ДЛЯ ТЕМАТИЧНОЇ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ
V. ПІДСУМОК УРОКУ
VІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
Контрольна робота № 1
Вступ. Із пісенних скарбів. Про далекі минулі часи (творчість І.Франка)
Варіант 1
А точні дані про розмір і вагу описуваних об’єктів
Б термін на позначення предметів і понять
В творча уява і й фантазія автора
Г точність і відсутність емоцій
А про дохристиянські часи
Б про часи козаччини
В про невірне кохання
Г про сучасність
Стоїть явір над водою, в воду похилився;
На козака пригодонька – козак зажурився.
А порівняння
Б епітет
В художній паралелізм
Г персоніфікація
А грім
Б туман
В блискавка
Г завірюха
А житом і пшеницею
Б коштовним камінням
В рибою і сіллю
Г шовком та іншими тканинами
А зозуля
Б горобець
В журавель
Г соловей
А козак, пташки, калина, вода
Б мати, козак, туман, терни
В козаки, тютюн і люлька, хорунжий
Г чумак, воли, сива зозуля
Д дівчина, відра з водою, нерідна ненька
«Чому питання, підняті Іваном Франком в історичній повісті «Захар Беркут», актуальні й донині»
«Суперечливість образу Тугара Вовка»
Контрольна робота № 1
Вступ. Із пісенних скарбів. Про далекі минулі часи (творчість І.Франка)
Варіант 2
А грім
Б блискавка
В дрібний дощ
Г завірюха
А прищеплює естетичний смак
Б має виховне значення
В звужує кругозір читача
Г підказує модель поведінки, тобто навчає жити
Не рад явір хилитися, вода корінь миє!
Не рад козак журитися, так серденько ниє!
А порівняння
Б епітет
В гіпербола
Г художній паралелізм
А з берегів Азовського й Чорного морів та Дону
Б з Азії, зокрема Китаю
В з Туреччини
Г з Америки
А явір
Б калину
В вербу
Г смородину
А Дорошенко
Б Сагайдачний
В хорунжий
Г пан сотник
1. «Ой у степу криниченька»
2. «Гомін, гомін по діброві»
3. «Ой на горі да женці жнуть»
4. «Стоїть явір над водою»
А біль і розпач матері, яка проводжає сина у похід
Б захоплення відважністю і гумором козаків, які виступають у похід
В тужливий настрій козака та його загибель на чужині
Г загибель чумака на чужині
Д оплакування дівчиною загиблого коханого
«Патріотизм і любов до свого народу Захара Беркута»,
«Ніжність і жіночність, сила і відвага Мирослави»
УРОК ДАТА КЛАС 7
Тема. Контрольна робота № 1. (тестові завдання) Із пісенних скарбів. Про минулі часи (Творчість І.Франка)
Мета: виявити рівень знань, умінь і навичок учнів з метою їхньої корекції; розвивати зв'язне мовлення, образне та логічне мислення, пам'ять; виховувати пошану до творчості українського народу; свідоме ставлення до добра і зла в житті, поважне ставлення до однокласників
Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь і навичок.
Обладнання: тестові завдання.
ХІД УРОКУ
Повідомлення теми й мети уроку.
Прочитати А. Кащенко «Над Кодацьким порогом»
Відповіді
Варіант 1.
1 В, 2 Б 3 В, 4 Б, 5 В, 6 А, 7. 1 - Г, 2 – Б, 3 – В, 4 - А.
Варіант 2
1 В, 2 В, 3 Г, 4 А, 5 Б, 6 А 7. 1 – Г, 2 – А, 3 – Б, 4 – В.