Урок контрольна робота з теми «Середнє арифметичне. Відсотки»

Про матеріал

Весь основний набір теоретичного матеріалу, і після деякого тренування ви зможете здійснювати потрібні у вашому житті фінансові розрахунки. У ній ви знайдете не лише перелік технічних прийомів для порівняння фінансових результатів, але й основи теорії відсотка, дисконтування, реінвестування капіталу, знайдете алгоритми оптимального розрахунку відсотків по кредиту. На наглядних прикладах ілюструється способи нарахування як простих так і складних відсотків, розрахування номінальної вартості та відсоткових ставок.

Перегляд файлу

 Математика 5 клас

Тема. Контрольна робота з теми «Середнє арифметичне. Відсотки»

Мета:

навчальна: перевірити якість та міцність засвоєного матеріалу, сформованість умінь і навичок з теми «Середнє арифметичне. Відсотки»;

розвиваюча: формування соціальної компетентності;

виховна: виховувати старанність, почуття відповідальності.

Тип уроку: урок контролю і корекції знань.

Обладнання: аркуші з текстом контрольної роботи.

Хід уроку

I. Організація учнів до початку уроку

Любі діти, сьогодні в мене гарний настрій і я хочу його передати вам. Бажаю, щоб ми плідно попрацювали на уроці. Будьте уважними.

II. Перевірка домашнього завдання

Перевірити наявність виконаної роботи, дати відповідь на запитання учнів.

ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку

ІV. Інструктаж щодо виконання контрольної роботи

V. Виконання роботи

Учні отримують аркуші з текстом контрольної роботи.

Варіант 1

Початковий та середній рівні

1. Запишіть 135 % у вигляді десяткового дробу.

   а) 0,135;   б) 1,35;   в) 0,0135;   г) 13,5.

2.  Знайдіть 3 % від числа 150.                   

   а) 50;   б) 5;   в) 45;   г) 4,5.

3. Знайдіть число, якщо відомо, що 16 % його дорівнюють 80.

   а) 400;   б) 600;   в) 500;   г) 800.

4. Знайдіть середину арифметичне чисел 32; 35; 44; 22.

   а) 33,25;   б) 32,35;   в) 23,53;   г) 25,33.

 5. У школі навчаються 1200 учнів, з них 14 % становлять п’ятикласники. Скільки учнів навчаються в п’ятих класах?

   а) 162 учні;   б) 174 учні;   в) 156 учнів;   г) 168 учнів.

6. Насос перекачав до басейну 48 м3 води, що становить 60 % об’єму басейну. Який об’єм басейну?

   а) 72 м3;   б) 60 м3;   в) 96 м3;   г) 80 м3.

Достатній рівень

7. Огірки містять 95 % води. Скільки кілограмів води у 20 кг огірків?

8.  Автомобіль рухався 3 год зі швидкістю 52,5 км/год і 2 год зі швидкістю 45,2 км/год. Знайдіть середню швидкість руху автомобіля.

Високий рівень

9. Потрібно було відремонтувати 140 км дороги. За перший  тиждень відремонтували 36% дороги, за другий – 32%, а за третій – решту. Скільки км дороги відремонтували за третій день?

 

Варіант 2

Початковий та середній рівні

1. Запишіть 175 % у вигляді десяткового дробу.

   а) 0,175;   б) 17,5;   в) 0,0175;   г) 1,75.

2.  Знайдіть 7 % від числа 210.                    

  а) 30;   б) 14,7;   в) 3;   г) 147.

3. Знайдіть число, якщо відомо, що 18 % його дорівнюють 45.

   а) 250;   б) 225;   в) 180;   г) 90.

4. Знайдіть середнє арифметичне чисел 12; 25; 42; 54.

   а) 32,35;   б) 33,25;   в) 23,53;   г) 25,33.

5. У магазин завезли 2400 кг фруктів, з них 12 % становили банани. Скільки кілограмів бананів завезли до магазину?

   а) 408 кг;   б) 372 кг;   в) 288 кг;   г) 296 кг.

6. Відомо, що 85 грн становлять 34 % певної суми. Знайдіть цю суму.

   а) 150 грн;   б) 200 грн;   в) 250 грн;   г) 300 грн.

Достатній рівень

7. Полуниця містить 6 % цукру. Скільки кілограмів цукру у 12 кг полуниці?

8. Автомобіль рухався 3 год зі швидкістю 82,5 км/год і 2 год зі швидкістю 92,2 км/год. Знайдіть середню швидкість руху автомобіля.

Високий рівень

9.В їдальню завезли 160 кг овочів. Капуста становила 48% усіх овочів, морква — 23%, а картопля — решту. Скільки кілограмів картоплі за­везли в їдальню?

VІ.Підсумок уроку

Збір робіт на перевірку

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

doc
Додано
19 листопада 2018
Переглядів
1804
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку