Контрольна робота за темою «Перехід до модернізму. Взаємодія символізму й імпресіонізму в ліриці»
Мета: систематизувати й узагальнити знання про літературу доби переходу до модернізму, про взаємодію символізму й імпресіонізму в ліриці; розвивати зв’язне мовлення, висловлювати свої думки з приводу прочитаного, обґрунтовувати їх; виховувати кращі людські якості, любов до літератури.
Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь і навичок учнів.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Оголошення теми й мети уроку
ІІІ. Робота над темою уроку
Тестові завдання І-ІІ рівні (6 балів)
а) футуризм б) імпресіонізм в) символізм.
а) невідворотності людської долі
б) несумісності реальності й ідеалу
в) безрезультатності пошуку краси.
а) романтизм та імпресіонізм
б) імпресіонізм та символізм
в) символізм та реалізм.
а) трактату «Поетичне мистецтво» Н.Буало
б) сонету «Відповідності» Ш.Бодлера
в) античності.
5. Основний сюжет віршів П.Верлена:
а) рух миттєвих почуттів, плинність вражень
б) розповідь про події із життя
в) суспільні проблеми.
6. У вірші «Моя циганерія» А.Рембо протиставляються:
а) природа і суспільство б) життя і смерть в) матеріальне і духовне.
ІІІ рівень (3 бали)
а) руйнування традиційного сюжету, композиції
б) мистецтво не пов’язане із життям
в) поезія натяків, здогадок
г) посилена увага до художньої форми
д) глибина психологічного аналізу
е) надання переваги суб’єктивному. (3 правильні відповіді)
1в 2г 3а 4б
а) «Вино» 3 в) «Сплін та ідеал» 1 д) «Смерть» 6
б) «Бунт» 5 г) «Квіти зла» 4 е) «Паризькі картини».2
І\/ рівень (одне із завдань) (3 бали)
І\/. Підсумок уроку