Предмет: правознавство
Клас: 9
Тема уроку: Урок контролю і корекції навчальних досягнень учнів із розділів: «Основи теорії держави і права», «Правовідносини. Правопорушення. Юридична відповідальність».
Мета уроку: створити умови для розвитку громадянської компетентності учнів; розвитку інтересу до вивчення громадянської освіти, логічного мислення, правової грамотної мови, самоконтролю; виховання ключових громадянської компетентності.
Очікувані результати: Після цього уроку учні зможуть: розрізняти види правовідносин, правопорушення, юридичної відповідальності громадян України; визначає роль держави та державних інституцій щодо захисту прав дитини і прав людини; розуміє важливість захисту прав людини.
Обладнання уроку: підручник.
Тип уроку: перевірка та оцінювання досягнення компетентностей.
Перебіг уроку
1. Організаційний етап.
2. Етап тематичних питань:
1. Суспільні правовідносини, що регулюються нормами права:
а)правоздатність б)дієздатність в)правовідносини г)юридичний факт
2. Учасники правовідносин: а)фізичні особи б)судді в)юридичні особи г)підприємці
3. Суб'єкти, об'єкти, зміст - це
а)склад правопорушення б)склад правовідносин в)юридичні факти г)учасники правовідносин
4. Зміст правовідносин буває… а)юридичний б)судовий в)фактичний г)об'єктивний
5. Можливість мати юридичні права й обов'язки називають-
а)дієздатність б)деліктоздатність в)правоздатність г)склад правовідносин
6. Правоздатність людини виникає з…
а)з моменту народження б)з моменту вступу до школи в)з моменту браку г)з моменту смерті
7. За згодою батьків дитина може піти на роботу з… а)13 років б)14 років в)15 років г)16 років
8. Людина набуває повної дієздатності з… а)16 років б)17 років в)18 років г)21 року
9. Виберіть події…. а)народження б)стихійне лихо в)підпал г)настання строку
10. Виберіть дії…. а)народження б)стихійне лихо в)підпал г)настання строку д)брак
11. Будь-яке протиправне винне діяння, що завдає шкоди людям, суспільству чи державі й спричиняє юридичну відповідальність – це… а)шкода б)правовідносини в)вина г)правопорушення
12. Назвіть види шкоди: а)матеріальна б)фізична в)психологічна г)моральна
13. Назвіть форми вини: а)навмисна б)умисел в)випадкова г)необережність
14. Злочин - це
а)порушення в кримінальній сфері, покарання за яке передбачено Кримінальним кодексом України
б)правопорушення в інших сферах права
15. Проступок - це
а)порушення в кримінальній сфері, покарання за яке передбачено Кримінальним кодексом України
б)правопорушення в інших сферах права
16. Відповідно до галузей права, проступки можуть бути:
а)дисциплінарними б)адміністративними в)кримінальними г)цивільно-правовими
17. Визначте елементи складу правопорушення: а)суб'єкт б)об'єкт в)зміст г)суб'єктивна сторона
д)об'єктивна сторона
18. Де йдеться про правопорушення
а)юнак ухиляється від служби в армії б)директор за кошти підприємства побудував собі котедж
в)слюсар не прийшов на вибори г)учень не дав щоденник учителю
д)водій внаслідок серцевого нападу втрачає свідомість, і травмує пішохода
19. Обов'язок правопорушника претерпіти певні негативні наслідки за скоєне правопоркшення - це
а)кримінальна відповідальність б)адміністративна відповідальність
в)дисциплінарна відповідальність г)юридична відповідальність
20. Назвіть підстави юридичної відповідальності… а)фактична б)фізична в)юридична г)моральна
21. Яку відповідальність буде нести людина, якщо вона : розбила скло в сусідньому будинку
а)кримінальну б)адміністративну в)цивільно-правову г)дисциплінарну
22. Хлопець, захищаючись від нападників, завдав їм тілесні ушкодження - це
а)крайня необхідність б)необхідна оборона
3. Підсумок уроку.
4. Домашнє завдання: повторити §1-8.