Я досліджую світ
Тема. Користування телевізором, сучасними ґаджетами
Мета.
Формувати предметні компетентності: розширити знання учнів про основні правила особистої безпеки вдома, вчити правильно користуватися сучасними ґаджетами та телевізором, формувати вміння розсудливо вчиняти в різних життєвих ситуаціях.
Формувати ключові компетентності: спілкування державною мовою, інформаційно-комунікаційну компетентність, громадянську, екологічну грамотність і здорове життя, вміння вчитися протягом життя.
Очікувані результати:
Обладнання: цеглинки ЛЕГО, телевізор, мобільні телефони, ноутбук, картон, клей, смужки паперу, мікрофон.
Тип уроку: урок формування компетентностей
Хід уроку
І. Етап орієнтації та мотивації діяльності
1. Створення емоційного настрою класу
Починається урок.
Всі за парти тихо сіли,
До роботи приступили.
Дає здоров’я спорт,
Вагу – солодкий торт,
Мед – працьовиті бджоли,
Знання глибокі – школа.
Упевненість
Рішучість
Гармонійність
Інтелектуальність
Енергійність
Творчість
– Діти, посміхніться одне одному, передайте частинку своєї душі своєму товаришу, побажайте гарного настрою.
2. Мотивація навчальної діяльності
– Цеглинки пропонують вам погратися з ними та відгадати загадки:
Тисни кнопку – не баян.
Говорить – не рація.
Але летить за океан
Будь-яка інформація. (Телефон)
Він на відстань не зважає,
З ким попросиш – з тим з’єднає.
Як почуєш звук-рингтон,
Треба брати. (Телефон)
На столі, в таємній скрині,
Мерехтить віконце дивне.
У віконці щохвилини
Все нові й нові картини. (Телевізор)
Кілобайти, гігабайти,
Папки, файли, блоги, сайти…
Знань чимало різних має,
Цілий світ про нього знає. (Комп’ютер)
Ґаджет (англ. gadget — пристрій) – як правило, цікава технічна новинка у вигляді електронного пристрою, або іншого засобу, що поєднує в собі високі технології і цілком реальне застосування.
Сьогодні ґаджетом можна вважати будь-який цифровий прилад, досить невеликий, щоб одягти на руку, покласти до кишені або підключити до КПК або смартфона.
мобільний телефон смартфон портативна гральна приставка
Ґаджет
мультимедійний програвачи GPS-навігатор електронна книга
ІІ. Етап цілепокладання
1. Повідомлення теми, мети уроку
2. Очікування
ІІІ. Етап цілереалізації
1. Вправа «Мікрофон»
2. Крісло автора
Розповідь про телебачення
3. Створення проблемної ситуації
4. Хвилинка відпочинку
5. Робота з підручником (с.47-48)
6. Робота в парах
Обговорення правил користування комп’ютером, телевізором, телефоном.
7. Самостійна робота в зошиті (с.19)
8. Цікавинки з торбинки
Це зробив Мартін Купер, інженер компанії Motorola, з мобільного телефону, перебуваючи на одній з вулиць Нью-Йорка.
9. Робота в групах
Створення пам’яток щодо безпечного користування телевізором, ґаджетами:
І – перегляду телевізійних передач;
ІІ – користування комп’ютером;
ІІІ – користування мобільним телефоном.
ІV. Рефлексивно-оцінюючий етап
1. Вправа «Сенкан»
Телевізор
Новий мій
Передає розширює сповіщає
Дотримуйтесь правил користування телевізором.
Репортер
2. Гра «Так-ні»
Діти сигналізують цеглинками двох кольорів: червоного (ні) та зеленого (так)
3. Рефлексія
Список використаних джерел:
https://dovidka.biz.ua/zagadki-pro-komp-yuter-ukrayinskoyu
https://dovidka.biz.ua/zagadki-pro-telefon-ukrayinskoyu
https://kaf-rt.tntu.edu.ua/uk/articles/cikavi-fakty-pro-rozvytok-mobilnyh-telefoniv
http://korusno-znatu.in.ua/inshe/zagadky/zagadky-pro-telefon-na-ukrayinskij-movi/
http://korusno-znatu.in.ua/inshe/zagadky/zagadky-pro-televizor/
https://help007.io.ua/s383635/20_samih_cikavih_faktiv_pro_kompyuteri
https://tsikavi-fakty.com.ua/50-tsikavyh-faktiv-pro-televizory-i-telebachennya/
https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%B0%D0%B4%D0%B6%D0%B5%D1%82