Автор: вчитель математики Стельмашуук Світлана Михайлівна Конспект уроку призначений для вчителів, які викладають […]
Урок Алгебри ( 7 кл.)
Тема уроку: Лінійні рівняння з однією змінною
Автор: Стельмашук Світлана Михайлівна, вчитель математики Гарманівської ЗШ І – ІІ ступенів Компаніївського району, Кіровоградської області
Джерела методичної інформації:
Джерела навчальної інформації:
2. Основний підручник:
2.1. О.С.Істер. Алгебра: Підручник для 7 кл. загальноосвіт. навч.закл. – К.: Генеза, 2015. – 256 с
3. Додаткові підручники, навчальні та електронні посібники:
3.1. Їх величність Рівняння: Розробки уроків. 5-8 кл. / Дерев’янко Н.Ю. – К .: Редакції газет природничо – математичного циклу, 2012. – 104 с. – (Бібліотека «Шкільного світу»)
4. Інтернет-ресурси:
5. Додаткові навчальні матеріали (друковані, електронні)
Назва |
Вид |
Номер додатків |
Запитання та завдання |
Друкований |
Додаток №1
|
Картка для індивідуальної роботи |
Друкований
|
Додаток №2 |
Картка - консультант |
Друкований |
Додаток №3 |
Картка для Самостійної роботи №3 |
Друкований |
Додаток №4 |
Презентація уроку |
Електронний |
Додаток №5 |
Мета уроку: Навчальна складова. Ознайомити учнів з історією виникнення слова «алгебра» та подальшим розвитком алгебри як самостійного розділу математики.
Розвивальна складова. Розвивати увагу, логічне мислення при розв’язуванні вправ, інтерес до вивчення алгебри, культуру математичних записів.
Вихована складова. Виховувати свідоме ставлення до навчання.
Технічне обладнання та програмне забезпечення: підручники;
програма LearningApps.org; програма Padlet; роздатковий матеріал
до уроку; інструктивні картки до самостійних робіт 7 клас.
Хід уроку
|
Діяльність учнів |
|||||||||||||||||
Завдання |
Мета |
Форма організації, управління діяльністю учнів |
Номер джерела навчальної інформації, сторінка |
Результат |
Форма звітності |
|||||||||||||
І. Організаційний момент |
||||||||||||||||||
1.Перевірка готовності учнів та кабінету до уроку 2.Історична довідка |
Психологічне налаштування на співпрацю на уроці |
Фронтальна бесіда |
|
Самопере- вірка готовності до уроку |
Запитання для вчителя |
|||||||||||||
ІІ. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів |
||||||||||||||||||
|
Перевірка опорних знань і вмінь учнів |
Фронтальна бесіда
|
|
|
|
|||||||||||||
|
Перевірка опорних знань і вмінь учнів |
Фронтальна евристична бесіда |
Вправа № 832 |
Усне розв’язання |
Учні почергово дають відповідь |
|||||||||||||
|
Перевірка опорних знань і вмінь учнів |
Фронтальна евристична бесіда |
|
|
Відповіді на запитання |
|||||||||||||
|
Перевірка опорних знань і вмінь учнів |
Фронтальна евристична бесіда |
|
|
Відповіді на запитання |
|||||||||||||
|
Перевірка опорних знань і вмінь учнів |
Фронтальна евристична бесіда за допомогою ОІС з пропусками презентація Padlet |
|
|
Бажаючі учні називають правила перенесення доданків. |
|||||||||||||
|
Перевірка опорних знань і вмінь учнів |
Фронтальна евристична бесіда за допомогою ОІС з пропусками презентація Padlet |
Робота з рівняннями в презентації Padlet |
Озвучування правил перевірки розв’язання рівняння |
Бажаючі учні викону-ють розв’язування рівнянь. |
|||||||||||||
ІІІ. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів |
||||||||||||||||||
Хвилина розмови по мобільному телефону коштує 0,75 грн. У вас на рахунку 2,25 грн. скільки хвилин ви можете розмовляти по телефону? |
Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності. Повідомлення мети уроку. |
Фронтальна бесіда |
Стимулює учнів до чітких відповідей |
Озвучення власних міркувань |
Відповіді на запитання. |
|||||||||||||
Зрозуміло, що відповідь на це запитання можна отримати, розв’язавши рівняння 0,75 х = 2,25, де х – кількість хвилин. Багато задач різних за змістом, рівнянь зводяться до розв’язування таких рівнянь, які мають свою назву. Запишіть число та тему уроку. |
Записують число і тему уроку.
|
Слухають вчителя. |
||||||||||||||||
ІV. Вивчення нового матеріалу |
||||||||||||||||||
Завдання№1 Формулювання означення лінійного рівняння з однією змінною. |
Організація та забезпе- чення самостійної навчально- пізнавальної діяльності учнів на уроці |
Фронталь- на бесіда. Учитель контролює час. Узагальнює міркування учнів |
|
|
Озвучення терміну власними міркуваннями.
|
|||||||||||||
Завдання№2 Робота з текстом § 23 підручника |
Організація та забезпе- чення самостійної навчально- пізнавальної діяльності учнів на уроці |
Фронталь- на бесіда. Учитель контролює час. Узагальнює міркування учнів |
Підручник С. 169-170 |
Самостійне читання підручника. |
Висловлюють власні міркування. |
|||||||||||||
Завдання№3 Розгляд прикладів лінійних рівнянь з однією змінною |
Організація та забезпе- чення самостійної навчально- пізнавальної діяльності учнів на уроці |
Фронталь- на бесіда. Учитель контролює час. Узагальнює міркування учнів |
Учням пропонується картка –консультант «Алгоритм розв’язування лінійних рівнянь з однією змінною» |
Самостійне читання
|
Висловлюють власні міркування. |
|||||||||||||
Завдання №4 Означення рівняння першого степеня з однією змінною та його розв’язки. |
Організація та забезпе- чення самостійної навчально- пізнавальної діяльності учнів на уроці |
Фронталь- на бесіда. Учитель контролює час. Узагальнює міркування учнів |
|
|
Озвучення терміну власними міркуваннями.
|
|||||||||||||
Завдання № 5 Дослідження кількості коренів рівняння. |
Організація та забезпе- чення самостійної навчально- пізнавальної діяльності учнів на уроці |
Фронталь- на бесіда. Учитель контролює час. Узагальнює міркування учнів |
Схема 1 |
Самостійно розглядають підручник |
Висловлюють власні думки |
|||||||||||||
Фізкультхвилинка |
Організація та забезпе- чення самостійної навчально- пізнавальної діяльності учнів на уроці |
Учитель контролює час.
|
|
Самостійне виконання |
Виконують фізичні вправи |
|||||||||||||
V. Закріплення |
||||||||||||||||||
Розв’язування вправ |
Закріплення вивченого матеріалу |
Контроль за Правильні-стю виконання завдання,
|
Вправа № 855, 859, Вправа №2 «Пазл»
|
Робота в зошитах . Складають віртуальний «Пазл» Робота з Інтернет-ресурсом
|
Відповідають, доповнюють, уточнюють, конкретизують висловлювання інших учнів |
|||||||||||||
Самостійна робота Знайдіть кожному рівнянню пару - його розв'язок! За допомогою програми LearningApps .org. |
Закріплення вивченого матеріалу |
Контроль за правильні-стю виконання завдання, За допомогою програми LearningApps .org.
|
Вправа 1 Знайдіть кожному рівнянню пару - його розв'язок!
|
Виконують вправу 1. Робота з Інтернет-ресурсом |
Відповідають, доповнюють, уточнюють, конкретизують висловлювання інших учнів |
|||||||||||||
VІ. Підсумки уроку |
|
|||||||||||||||||
1.Повторити означення лінійного рівняння. |
|
Відповідають, доповнюють, уточнюють, конкретизують висловлювання інших учнів |
||||||||||||||||
2.Скільки коренів може мати лінійне рівняння? |
|
Відповідають, доповнюють, уточнюють, конкретизують висловлювання інших учнів |
||||||||||||||||
3.Розв’язати усно № 840 |
|
Виконують усно вправи |
||||||||||||||||
VІІ. Домашнє завдання: Прочитати § 23 підручника. Розв’язати №№ 856, 860, 862.
|
||||||||||||||||||
Далі подається зміст друкованих додаткових навчальних матеріалів.
Додаток 1
Додаток 2
Картка 1 Розв’язати рівняння:
|
Картка 2 Розв’язати рівняння: 1) 2 (х - 3) + 6 = 20; 2) 7,3 + 3 х =2,2; 3) 2,5 – 4х = - 4,3; 4) 3 (1 – 2х) = 15. |
Додаток 3
Приклад . Розв’язати рівняння:
х + 4.
Розв’язання
Картка - консультант |
|
Позбутися знаменників. Помножити обидві частини рівняння на 10 |
5 (х + 3) – 2(5 + х) = 10 (х + 4) |
Розкрити дужки |
5х + 15 – 10 – 2х = 10 х + 40 |
Перенести невідомі члени рівняння в ліву частину, а числа - у праву, змінивши знаки на протилежні |
5х – 2х – 10х = 40 + 10 – 15 |
Звести подібні доданки |
– 7 х = 35 |
Поділити обидві частини рівняння на – 7 |
х = 35 : ( - 7), х = - 5 |
Записати відповідь |
- 5 |
Додаток 4
Картка для самостійної роботи
Варіант 1 а) 3 (2х + 3) – 5 (7 – 4х) – 2 (5х + 4) = - 2 ;
б) .
Варіант 2 а) 3 (6 + 7х) – 10х = 2 (4 + 3х) + 15;
б) .
Додаток 5
Примітка .Презентація розміщена в електронному додатку