Математика
Тема:Ознайомлення з поняттям і терміном «задача» .Структурні елементи задачі .Процес розв’язування задачі.Складання і розв’язування задачі на знаходження суми.
Мета: Ознайомити дітей із задачею, її структурними частинами, учити складати задачі на знаходження суми; вчити відрізняти задачу від розповіді, загадки; формувати навички розв’язувати такі задачі, розвивати логічне мислення, пам'ять, швидкість обчислення, виховувати самостійність, охайність ,любов до природи почуття доброзичливості.
Обладнання: малюнок бджілки, набір геометричних фігур, квіткова галявин, квіти від бджілки.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
ПЕРЕБІГ УРОКУ
I Організація класу.
Встаньте всі рівненько
Вийдіть із-за парт
Урок математики
Час нам розпочать
Я всміхаюсь сонечку
здрастуй золоте!
Я всміхаюсь квіточці
Хай вона росте!
Я всміхаюсь друзям
Зичу їм тепла!
Гостям усміхаюся
Зичу їм добра!
II Актуалізація опорних знань.
-Сьогодні у нас урок незвичний, це буде математична мандрівка до квіткової галявини. Але успіх залежить від вас. А ось хто супроводжуватиме нас, ви здогадаєтесь, коли розв’яжемо приклади(з кодами)
1+4 3+0 1+6 4-4 1+0 3+3 2-0
Б Д Ж І Л К А
0-і 1-л 2-а 3-д 5-б 6-к 7-ж
-Вірно. Це бджілка-трудівниця, яка щоразу у сонячну погоду літає до квітів і збирає нектар. І сьогодні вона це робить з маленькими відеречком. Заглянемо, що у ньому?
Усне опитування
1 Назвати сусідів числа 8 ,5
2 Попереднє число до 6,3
3 Наступне до 9,1
4 Порівняти числа 6і7,9і5,4і4.
5 Полічити до 10,від 10 до1
6 Скільки днів у тижні?
7 Третій день тижня
8 Який сьогодні день?
-Молодці, бджілка поспішає на сонячну галявину до вулика.
III Вивчення нового матеріалу.
-Ось і сонячна галявина .Тут ми навчимось складати і розв!язувати задачі . А поки ми з вами поспішали, вона вже принесла відеречка і не може їх порахувати.
-Що робила бджілка?
-Що означає число 1?
-Що означає число 2?
-Чи можна порахувати всі відеречка?
-Як?(Щоб дати відповідь до задачі, ЇЇ розв’язати)
-А як її розв’язати? (Скласти приклад на додавання)
Замість відеречок викладемо приклад за допомогою цифр(1+2=3)
-То скільки відеречок нектару принесла бджілка?
-Як про це можна розказати?
-Яке запитання поставимо?
-То за допомогою якої діі ми розв!яжемо задачу?
ОТЖЕ,задача містить в собі такі частини:
Умова
Запитання
Розв’язання
Відповідь
Умова-це те,що відоме в задачі.
Запитання-те, що треба визначити і знайти.
Полетіла бджілка далі.
IV Фізхвилинка(Жу-жу-жу маленька бджілка)
-На які ж квіти сіла бджілка?
Загадки
Лист зелений і міцний
Холод йому не страшний
А коли весну стрічає
Сині очі розкриває(барвінок)
Хто з вас діти нас не знає.
Ми у лісі проживаєм,
Дзвоном сонце зустрічаєм
Маєм гарні сині очка, називаємось (дзвіночки)
Наче сонце серединка,
пелюстків біла хустинка,
знає бджілка і мурашка,
що звуть квіточку( ромашка)
-Як можна назвати одним словом?
Зупиняємось на квітковій галявині.
скільки квітів, але вони чомусь не розпустились, бо ми маємо попрацювати з підручником
Робота з підручником
У кошику 3 кошенят
А скільки біля кошика?
Про що можна запитати?
-Як скласти приклад?
-Яка умова у цій задачі?
-А запитання?
(Скільки всього кошенят?)
Розв’язання
3+2=5(к)
Відповідь ( 5 кошенят)
Хто зможе скласти задачу за такою рівністю
+ =
4+5=9(груш)
Віршик про задачу
Для кмітливих я задача
Бо така вже в мене вдача
Всім, хто слуха мою мову,
Люблю ставити умову,
А до неї запитання
І чекаю розв’язання
Якщо відповідь здобудеш
То успішним завжди будеш
Робота в зошиті
Зошит свій я відкриваю
Косо я його кладу
Ручку я ось так тримаю
Сяду рівно не зігнусь
Буду я писати вправно
До роботи я берусь.
-Ми сьогодні знайомимось із задачами на знаходження суми.
Що ж таке сума?
Щоб знайти в задачі суму
не потрібно страху й суму
слід доданки всі додати
а що вийде записати
Завдання2
-Яка умова задачі?
-Яке запитання?
-Що означає число 3,а 2?
-За допомогою якої дії ми розвяжемо задачу? 3+1=4(к)
Завдання3
3+3=6(ов.)
Відповідь :6 овечок.
Логічні завдання .
-Які дві палички забрати, щоб утворився прямокутник?
Робота з геометричним матеріалом.
Бджілка назбирала багато нектару, а нести забула куди.
-Куди залітають бджілки?(у вулик)
Давайте допоможемо їй і складемо вулик з геометричних фігур.
V Підсумок уроку.
Бджілки за нектаром літали,
На уроці майже не бували.
-Давайте їм розкажемо все, що запам’ятали.
-Я гарно працював…….
Мені сподобалось……..
Я знаю, що задача-це……
Я зможу скласти задачу…
-Молодці мої малята,
Любі хлопчики й дівчата.
Усі завдання розв’язали, бо бджілці ми допомагали.
(Розмальовки бджілки)