Урок "Математична Масляна"

Про матеріал
Про матеріал Урок спрямований на формування математичної, соціальної та комунікативної компетентностей: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою діяльність та діяльність однокласників, розвивати пізнавальний інтерес; розвивати математичне мовлення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів. Мета уроку вправляти учнів у розв'язуванні прикладів і задач на основі таблиць додавання і віднімання чисел. Автор: Соколова Світлана Михайлівна Посада: вчитель початкових класів Місце роботи: Чернявщинський ліцей Юр’ївської селищної ради Дніпропетровської області
Перегляд файлу

 

                           

                    

 

 

                                     Урок математики у 1 класі

                                       Математична Масляна 
 

 

Тема. Лічба в межах 20. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання в межах 10.

Мета. Вправляти учнів у лічбі в межах 20; у обчисленні виразів на додавання і віднімання в межах 10; закріплювати вміння розв’язувати задачі на збільшення-зменшення числа на кілька одиниць; розвивати логічне мислення, обчислювальні навички, увагу; виховувати пізнавальну активність учнів, любов до традицій свого народу. 
Формувати компетентності: уміння вчитися: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою діяльність, розвивати пізнавальний інтерес;

комунікативну: розвивати математичне мовлення, вміння доводити власну думку;

регулятивну: уміти висловлювати власне судження;

здоров’язбережувальну: формувати здатність учнів застосовувати свої знання в умовах життєвої ситуації на користь зміцнення здоров’я;

громадянську: розширити знання учнів про свято Масляна, виховувати любов до традицій свого народу.
Обладнання:  ноутбук, проектор, презентація, назви днів тижня, девіз уроку, асоціативний кущ, віршовані задачі, хвилинка – цікавинка, сніжинки, цукерки, ватман, фарби , конструктор «ЛЕГО», ілюстративний та  роздатковий  матеріал


Тип: інтегрований  ( математика, мистецтво)

                                     Хід уроку 

І Організаційний  момент 

«Встаньте,дітки,ви рівненько,

Посміхніться всі гарненько.

Хай плещуть долоньки,

Тупають ніжки.

Працюють голівки

Та сяють усмішки.

Поверніться до гостей.

Привітайтесь «Добрий день»!

Всім присутнім ми зичимо здоровя й добра!

А тепер до роботи нам братись пора!»

  • Сьогодні у нас незвичайний урок,

Сьогодні ми зробимо ще один крок

В країну чудову, в країну казкову

Мальовничу,математичну і загадкову.

 А чого ми вчимося на уроках математики?

- А яким би ви хотіли його бачити?

 

2. Ознайомлення з девізом:

Тот девіз тепер згадаймо

І урок наш починаймо.

- А девіз нашого уроку:

Учитель: Міркуємо… Діти: Швидко!

Відпочиваємо…     весело!

Лічимо…                точно!

Пишемо…              гарно!

Малюємо…           красиво!


II Мотивація навчальної діяльності. Тема та мета уроку

Із гарним настроєм ми повторимо лічбу в межах 20, перевіримо, як ви навчилися обчислювати вирази, розв’язувати задачі, рахувати в межах 10, порівнювати вирази, працювати з геометричним матеріалом. А проведемо сьогоднішній урок під назвою «Математична Масляна». Масляна – це чудове свято, одне з найулюбленіших українських свят. Люди прощалися із зимою, зимовими святами, залишаючи в пам’яті найкраще. Ви сьогодні дізнаєтесь, як святкували Масляну і зможете розповісти про це іншим.

ІІІ Актуалізація опорних знань

Кожен день Масляної мав свою назву і супроводжувався відповідними діями.

Ми сьогодні пригадаємо дні тижня. Який день починає тиждень?

«Асоціативний  кущ»

 

«Масляна»

         Понеділок   вівторок    середа четвер  п’ятниця  субота    неділя    

У понеділок зустрічалися знайомі та родичи, грали у сніжки, будували фортецю. Ми теж з вами збудуємо фортецю, але не снігову, а математичну. А вам, діти, я пропоную дуже швидко дати відповіді на мої питання. 

1. «Мозковий штурм»: 
Найменше одноцифрове число; 
Найбільше одноцифрове число; 
Найменше двоцифрове число; 
Числа при додаванні називаються … 
Чи можна доданки міняти місцями? 

2.Гра «Живі числа»

3. Усний рахунок (відео)

Молодці, діти. А тепер на нас чекають веселі задачі

В) Віршовані задачі 


Як на Масляну на свято 


 


Ми помчались на санчатах. 
Мчались четверо малят. 
Троє з них дівчата, 
Скільки ж тут хлоп’ят? 


 


Були у нашому дворі
10 горобців та 3 снігурі. 
Хто складе перелік птахам – 
Всім горобцям і снігурам 


 

Горобець і 3 синиці 
Он летять до годівниці. 
Скільки птахів, підкажіть, 
Будуть вдячні за обід.


- Хвилинка-цікавинка:

Взимку пташкам приходиться дуже важко. Вони страждають від холоду та голоду. Чи знаєте ви, що перезимує тільки одна синичка з 10? А що, на вашу думку, страшніше: холод чи голод? (відповіді дітей). Як ми повинні допомагати пташкам? (відповіді дітей).

Добре, ви вправно розв’язали віршовані задачі. Завершимо усний рахунок обчисленням кругових виразів. Розпочнемо з виразу 8 – 4.

Г) Вирази на сніжинках (кругові) .


8-4 


 


1+9 


 


 


2+4 


 


7-2 


 


10-8 


 


 


 


 


 


 


6+3 


 


5-4 


 


4+3 


 


 


 


 


 


 


 


 


9-1 


Ви гарно попрацювали ,давали правильні відповіді на запитання, розв’язали віршовані задачі, обчислили кругові вирази і, завдяки цьому, із маленьких сніжинок утворилась чудова снігова фортеця. 
ІV Закріплення вивченого матеріалу 
А який другий день тижня ?

На другий день Масляної, у вівторок, розпочиналися ігри та розваги. 
Звідусіль веселий сміх:

Від гостей, від друзів, від усіх.

У вівторок діти грають,

Ясне сонце зустрічають!

Зараз і ви діти разом із звірятами пограєте в гру

Робота  з підручником (с.87. вправа 1)

Робота в парах
Молодці. Гарно  склали й обчислили вирази!

  • Як називається 3 день тижня? 

А середа Масляної називалася «Ласунка». Дітей пригощали ласощами, а на ніч розповідали цікаві казки.

Урок продовжимо  без зупинки

З каліграфічної хвилинки.

Сядемо рівненько,

Цифру виведем гарненько

  • Запис числа у робочий зошит, хвилинка каліграфії:  
    За допомогою яких цифр воно записується? 
    Що можете сказати про це число? (двоцифрове, попереднє – 12, наступне - 14, складається з 1 дес. та 3 од.) 
    Запишіть число     (пояснення написання) 
  • 13
    Подаруймо найкраще написаній цифрі цукерочку в день «Ласунки»
    Фізкультхвилинка 

«Вийди,вийди , сонечко»

V Розвиток математичних здібностей учнів.

А після середи йде ? Робота в групах з геометричним матеріалом


У четвер каталися на конях, яким у гриви заплітали кольорові стрічки. А в яких одиницях вимірюється довжина? (в см) Замість кольорової стрічки ми поміряємо відрізок із задачі № 5 на с.87 підручника. І попрацюємо в групах

Молодці, діти, гарно попрацювали, чудові стрічки відрізали  для наших коней.

3.А наступний день тижня? ( диференційоване навчання) 
Наступний день Масляної – п’ятниця. У цей день ходили до бабусь на млинці. А ми з вами попрацюємо зараз біля дошки. Від вас залежить скільки ви правильно прикладів розв’яжете, стільки млинців отримаємо від бабусі.

А у учнів, у яких на столі лежать картки у вигляді млинців із виразами, записують їх у робочий зошит та обчислюють самостійно.

  1. А ми переходимо до наступного дня тижня.
    У суботу на посиденьках мірялися силою, порівнювалися один з одним. Ну ,а ми з вами порівняємо вирази із числом. Відкрийте друкований зошит на с. 21 знаходимо завдання № 3 і виконуємо самостійно

5.І останній день тижня
Ось ми і наблизилися до неділі, коли прощалися із Масляною, спалювали її опудало – символ зими, проводжали до наступного року і чекали весну у гості.

Колективна робота

 Діти всі разом на ватмані малюють Весну і сонечко.
 Підсумок уроку. Рефлексія

Мої враження – три кольори ЛЕГО

 червоний – я не був активний на  уроці,  мені не сподобалося;

 жовтий – не все вдалося;

 зелений – все чудово, я задоволений своєю роботою на уроці.

- Ви і справді молодці – впоралися з усіма завданнями, працювали дружно і старанно

Збіг урок наш, як коротка мить,

Дуже швидко час біжить.

Та попереду у нас багато кроків
І веселих цікавих уроків. 

 

 

 







 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Інтегровані уроки
НУШ
Додано
7 лютого 2023
Переглядів
374
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку