Урок - подорож країною Математика. Урок насичений різними інноваційними вправами та завданнями. До уроку створена презентація і складена карта по якій майдрують учні протягом уроку.
Математика 1 клас
Тема. Математичний диктант. Обчислення значень виразів. Порівняння і розв'язування задач. Побудова відрізків
Мета: вдосконалювати обчислювальні навички учнів, уміння порівнювати і розв'язувати задачі; вчити будувати відрізки; розвивати увагу, логічне мислення; виховувати акуратність, працьовитість, повагу до українських традицій та цікавість до їх вивчення.
Обладнання: телевізор, презентація, карта.
Тип уроку: урок формування вмінь і навичок.
Вид уроку: урок-подорож.
ХІД УРОКУ
Любі діти, у наш клас
Завітали гості щирі,
Привітайте в добрий час
Гостей посмішкою й миром! (Слайд 1)
Всі сідайте тихо, діти,
На уроці - не шуміти,
Руку гарно піднімати.
Чітко всім відповідати.
Перегляньте все на парті:
Є підручник, зошит, картки,
Є пенал, лінійка,олівці…
Бачу всі готові! Молодці! (Слайд 2)
ІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ
- Сьогодні на уроці ми будемо подорожувати.
- А подорожувати ми будемо до країну Математики. (Показувати на плакаті.)
- Підчас подорожі ми будемо розв’язувати різні завдання, а саме ми повторимо як обчислювати вирази, будемо малювати відрізки і багато ще цікавого.
ІІІ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Галявина цифр (Слайд 3)
- Перше куди ми попадаємо – це на галявину цифр.
- Перевіримо! (Слайд 5)
2. Стежинка «Плутанка» (Слайд 6)
(Слайд 7)
3. Місток «Віконечко» (Слайд 8)
1 дм 3 см 11см 20 см 2 дм 1см 1 дм (Слайд 9)
19 см 2 дм 10 см 1 дм 15 см 17 см
IV. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ. РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 102)
1. Селище «Відповідність» (Слайд 10)
- Розгляньте малюнок. Яка іграшка з якої коробки?
- Запишіть приклади у три стовпчики: 1-й стовпчик — з відповіддю 10, 2-й — з відповіддю 20,
3-й — з відповіддю 17.
- Скільки прикладів у кожному стовпчику?
2 .Гори «Відрізкові» (Слайд 11)
- Якої довжини перший відрізок? Якої довжини другий відрізок? Накресліть ці відрізки.
Фізкультхвилинка (Слайд 12)
Всі піднесли руки – раз!
На носках стоїть весь клас,
Два присіли, руки вниз,
На сусіда подивись та усміхнись.
Будем дружно ми вставати,
Щоб ногам роботу дати.
Раз – присіли, два – піднялись.
Хто старався присідати,
Може вже відпочивати.
3. Хутір «Порівняння» (Слайд 13)
- Порівняйте і розв’яжіть задачі.
- Скільки журналів «Пізнайко» у Славка? Скільки журналів «Стежка» у Олега? Яке запитання першої задачі? Скажіть розв’язання і відповідь. Яке запитання другої задачі? Скажіть розв’язання і відповідь. Порівняйте умову, запитання, розв’язання і відповідь.
V. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Країна «Математики» (Слайд 13)
- Відкрийте зошити на с. 36. Вам необхідно виконати завдання на цій сторінці. Можна працювати у парі. Пара, яка виконала – піднімає ручки.
VI. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ
- Що дізналися нового?
- Що сподобалося найбільше?
- Чи все у вас вийшло?
- Чи всім задоволені? (Слайд 14)
- Можливо , хтось із вас уже зараз зачарований математикою і у майбутньому стане великим математиком. Ви можете займатися й іншими справами , але якщо не будете зачаровані цією наукою , в математиці нічого не досягнете