Урок "Математичний КВК"

Про матеріал
Урок з математики "Математичний КВК" - це цікава гра у вигляді КВК, має на меті удосконалювати обчислювальні навички, уміння розв'язувати нестандартні завдання, порівнювати числа; розвивати мислення , кмітливість, увагу, спостережливість; виховувати любов до математики.
Перегляд файлу

Математичний КВК

Мета: Удосконалювати обчислювальні навички, уміння розв'язувати нестандартні завдання, порівнювати числа; розвивати мислення , кмітливість, увагу, спостережливість; виховувати любов до математики.

Обладнання: віяла з цифрами для всіх учасників, алфавіт (плакат), 2 набори геометричних фігур, картки-доміно, 2 розрізані на квадрати та цілі зображення для зразка.

 

Хід заняття

І. Привітання.

Представлення команд

 

ІІ. Захист емблем.

 

 

ІІІ. Розминка.

(Відповіді показують віялами всі учасники).

1. Довжина однієї сторони квадрата 8 см. Яка довжина решти його сторін?

2. У двох носорогів було 2 роги. Скільки рогів у 12 носорогів?

3. У мами 3 сини і в кожного з них є сестра. Скільки дітей у мами?

 

IV. Конкурс капітанів.

1. Від кого тікає зайчик.

(Відповіді прикладів - номери букв за алфавітом).

10-7=      в

10+2=     і

16-10=    д

7-4=        в

9+4=       о

13-10=    в

7+8=       к

11-10=    а

 

 3 – в       12 – і    6 – д      13 – о        15 – к   1 – а  

 

2. Капітани задають по 2 завдання один одному:

А) Біля будинку ростуть 2 липи, 3 яблуні і 2 сливи. Скільки фруктових дерев росте?

Б) Хлопчик задумав двоцифрове число, відняв від нього 3 і дістав одноцифрове. Яке число задумав хлопчик?

А) Знайти суму найбільшого одноцифрового та найменшого двоцифрового чисел.

Б) Як з 5 паличок скласти 2 трикутники?

 

V.  Командні змагання

(Кожне завдання виконують по одному учаснику від команди)

1. Знайди помилку

3-2+8=8

4+6-5=4

1+1- 2=1

7=7

9=10

 

2. А) Показати многокутник у якого 3 сторони, 3 кути, 3 вершини?

Б) Чи може бути у многокутника 2 сторони, 2 кути, 2 вершини?

В) Як можна назвати цю фігуру? (Многокутник, прямокутник, чотирикутник, квадрат)

3. Дві дівчини вирізали 12 фігур. По скільки фігур могла вирізати кожна дівчина?

4. Доміно.

 

   

 

   

 

   

 

   

 

           

 

5. З розрізаної на квадрати картинки скласти ціле зображення.

 

 

VІ. Конкурс болільників.

(Відповіді показуються віялом).

1. Іде маленька Валя.

Веде її Наталя.

Зустріли 5 хлоп’ят.

То скільки всіх малят?

2. Ішов їжачок,

Знайшов бурячок,

Знайшов ще 6,

З сім’єю з’їсть.

Скільки буряків

Всього в їжаків?

 

3. 7 цукерок Толя мав,

2 цукерки мамі дав,

2 малій сестричці Олі.

Залишилось скільки в Толі?

 

4. У неділю вранці Алла

Іграшки свої збирала.

Почала їх рахувати,

Щоб малим подарувати:

- 3 ведмедики в хатинці

Подарую я Маринці,

Теремок з п'ятьма звірятами

Відтепер хай будуть Натині.

А тепер Гек та Чук,

Ще й матрійок 8 штук!

Підрахуйте скільки Алла

Іграшок подарувала?

 

VII. Підсумок.

 Підраховування балів, визначення команди-переможця

docx
Додав(-ла)
Маркевич Олена
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
24 лютого 2023
Переглядів
233
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку