Урок математики - усний журнал

Про матеріал
Завдання уроку дозволять закріпити знання учнів з табличного множення та ділення.
Перегляд файлу

Урок математики – усний журнал

2 клас

Тема: Вправи на закріплення таблиць множення і ділення. Розв’язування рівнянь. Задачі вивчених видів.

Мета: Закріплювати знання учнів з табличного множення і ділення, удосконалювати обчислювальні навички, правила порядку виконання арифметичних дій різного ступеня. Розвивати вміння розв’язувати задачі вивчених видів, вміння розв’язувати рівняння. Збагачувати знання учнів цікавинками про природу. Виховувати любов до математики, до природи.

Обладнання: карточки з прикладами та буквами, рівняннями, короткий запис до задач, таблиця з видами ліній, малюнки до сторінок усного журналу, таблиці оцінювання.

Хід уроку

І. Організація класу.

- Добрий день! В добрий час!

Рада, діти, бачить вас!

Ви почули всі дзвінок?

Він покликав на урок.

Кожен вже приготувався,

На перерві постарався.

Зараз сядуть всі дівчата,

А за ними і хлоп’ята.

ІІ. Повідомлення теми уроку.

-Тема сьогоднішнього нашого уроку:

Закріплення таблиць множення і ділення.

Розв’язування рівнянь. Задачі вивчених видів.

ІІІ. Актуалізація опорних знань.

-Сьогодні урок математики незвичайний ще тим, що він буде складатись з сторінок усного журналу.

В самоті нудьгує Бабонька Яга,

Ледве шкутильгає костяна нога.

Буде рада бабця дорогим гостям;

В ліс приходь до неї – все побачиш сам.

- Ви хочете потрапити в ліс до Баби Яги?

- Для цього нам потрібно перегорнути сторінки усного журналу. Скільки саме? Зараз дізнаєтесь.

1. Каліграфічна хвилинка.

6 6 6 6 6 6 6 6 6 6

- А ще цифра шість означає, що в нашому журналі 6 сторінок, на кожній з яких є завдання.

- Але перш ніж виконати перше завдання, послухайте мене. Ви надалі за кожне виконане завдання будете на полях проводити самооцінювання:

 

 з

- правильно

  

ж

- є помилки

 

ч

- невірно

2. Усна лічба.

Перша сторінка – „Чарівний клубок”

- В Баби Яги є чарівний клубок.

Він знає стежини усі на зубок.

Вам будь – який в лісі куточок

Покаже чарівний клубочок.

-Але одного разу клубочок, коли розмотався, зачепився за кущ ліщини і… розірвався. А як же бабуся без клубочка? Та є одна таємниця. Якщо ви справитесь з усною лічбою, то клубочок стане знову суцільним.( Табличне множення і ділення).

Самооцінювання.

3. Гра « Шифрувальник»

- Ви впоралися з усною лічбою і за допомогою чарівного клубочка потрапляєте на 2 сторінку журналу.

Друга сторінка – „Хатинка на курячих ніжках”

- В Бабусі Ягусі хатинка жива:

Дві курячих ніжки вона не хова.

Ці ноги стирчать із хатини

І мерзнуть зимової днини.

Купила їй чоботи Баба Яга –

Не влізла в ті чоботи жодна нога.

Хатинка із босими ніжками

Блука лісовими доріжками.

-Діти, подивіться: холодно, а хатинка роззута. Але для того, щоб придбати їй взуття, потрібно мати розмір ніг. Тож давайте в цьому допоможемо Бабі Язі, розв’язавши усно приклади.

- Розв’язавши приклади, по відповіді знаходите й записуєте відповідну літеру

й

й

 

и

 

т

 

с

 

о

 

н

 

я

 

в’

 

е

 

д

 

34

 

43

 

64

 

70

 

56

 

17

 

0

 

40

 

56

 

18

18  : 2 + 9                    д

14  : 2 + 49                  е

10  :  2 + 35                 в’

18  :  3  - 6                   я

21 :  3 +10                   н

4 * 10 + 16                  о

4 * 9 +34                     с

55 + 27 : 3                   т

50 – 28 : 4                   и

40 – 12 : 2                   й

- Тож який розмір взуття у лісової хатинки?

- Так, розмір цих ніг – дев’яностий. Взути такі ніжки непросто.

- Але тепер, знаючи їх розмір, Баба Яга зможе купити взуття на лісовому базарі.

Самооцінювання.

4. Математичний диктант.

Третя сторінка – „Смачний супчик”

- Їсти бабця захотіла –

Узялась мерщій до діла.

Над багаттям в казані

Варить трави пресмачні.

Накришила змій у юшку,

Потім вкинула петрушку,

Мухомори молоді,

Ще й поганочки бліді.

Ох і супчик вийшов лютий:

Цілих два відра отрути.

 

- Діти, Баба Яга зовсім не знає, що все в супові отруйне. От вона пообідає і отруїться. Але отрута зникне, коли ми гарно напишемо математичний диктант.

Скільки очей у морського їжака, якщо в нього на 3 ока більше, ніж у звичайного.

2 + 3 = 5

2. Довжина дзьоба лелеки 19 см, а чаплі на 6 см менше. Яка довжина дзьоба чаплі?

19 – 6 = 13 см

3. Змія анаконда має довжину 9 м. Якої довжини буде „стрічка” із 3 таких змій, якщо їх довжина однакова?

9 * 3 = 27 см

4. 18 карасів наловили ми усі. А нас всього було 3. Скільки рибок кожен з’їсть?

18 : 3= 6

5. 8 яблук у корзині приніс їжак своїй дитині. І сказав він: „На мій сину, з’їж половину з них ”. Хто тепер з вас відповість. Скільки яблук їжак з’їсть?

8 : 2 = 4

6. Мишка на зиму запаси робила. По 3 зернини в комірку носила. В поле вона вже сходила 1 раз. Скільки зернин в неї є про запас?

3 * 1 = 3

- Молодці, діти, ви добре справились із завданням. Баба Яга вам вдячна. Тепер вона буде їсти неотруйний смачний суп.

Самооцінювання.

5.Фізкультхвилинка

( Мелодія. Спів пташок”)

Приємний спів пташок допоможе вам розслабитись. Схиліть голівки на руки, закрийте оченята. Подумки повторюйте за мною.

Я прийшов до школи вчитись…

У мене все вийде…

Треба бути уважним…

Треба бути спокійним…

В класі в мене друзі…

Вони мене люблять…

Мені приємно…

Я легко дихаю…

В класі сонце, сонце…

Я добре працюю…

6. Рівняння.

Четверта сторінка – „Бабусина ступа”

Нащо Ягуся тримає ступу?

У ступі можна зварити супу,

Пере білизну в ній Бабуля.

Відро це, ночви, чавун, каструля.

Велика користь з цієї ступи:

В ній зберігає Бабуся крупи.

Ще варить ступа гриби в сметані

І носить воду старій для бані.

 - Але для того, щоб крупи ніхто не вкрав, бабуся їх замкнула замком, а ключ загубила. Замок у Бабусі чарівний, він відчиниться лише тоді, коли ви правильно розв’яжете рівняння.

х *  9 = 18            3 * х = 15

( 2 учні за закритою дошкою, а інші – в зошитах).

Самооцінювання.  

             7. Задача.      

П’ята сторінка – „Чарівна мітла”

- Мітла в Бабусі теж не дрімає:

На ній в розвідку Яга літає.

Підлогу чистить із килимами

Та відганяє мух з комарами.

-Але якось Баба Яга летіла на мітлі в гості до лісовика. Раптом поламалась мітла. Що ж робити? Діти, мітла знову стане справною, коли ми розв’яжемо задачу .

( Читають діти, вчитель, коротка умова, аналіз, 1 учень – біля дошки )

Чашка - 8 грн     ----------┐    

                                                   на ? <

Чайник - ? грн, у 4 рази >--┘   

Самооцінювання.

8. Геометричний матеріал.

Шоста сторінка – „Чорний кіт”

- Живе у Яги, як старенька каже,

Сто, а чи більше літ,

Чорний – пречорний, чорніший від сажі,

Великий, домашній кіт.

І вдень, і вночі посьорбавши каші,

Охороняє вхід

Чорний – пречорний, чорніший від сажі,

Великий і вірний кіт.

От і лежить на печі, як на пляжі,

Сто, а чи й більше літ

Чорний – пречорний, чорніший від сажі,

Великий, лінивий кіт.

-Я зовсім не лінивий, - сказав кіт і пішов ловити рибу. Зловив рибку, яка попросила виконати задачу.

- Як називається кожна лінія?

Пряма

Крива

Ламана

- Тож саме про ламану лінію йтиме мова в задачі.

-Знайти довжину ламаної, що складається з відрізків завдовжки 13 см,12 см, 17 см.

-Як знайти довжину ламаної?

( 1 учень біля дошки )

Самооцінювання.

ІV. Підсумок уроку.

- Діти, які ж завдання запропонувала вам Баба Яга?

- Сьогодні на уроці ми розв’язували приклади на закріплення таблиці множення і ділення, рівняння та задачі.

Результат оцінювання

- А тепер біля Ваших зафарбованих квадратиків. поставте відповідну кількість балів до кольору, якщо

з

- 2 б.

 

 

ж

- 1 б.

 

ч

- 0 б.

- Підрахуйте і поставте загальну кількість балів.

Більшість з вас були активними, дисциплінованими, тому і потрапили в ліс до Баби Яги, яка вам говорить „Спасибі”.

Швидко спливають хвилинки,

От і прощатись пора.

Я на прощання вам зичу

Щастя, здоров’я, добра.

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Скрипка Светлана
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
25 жовтня 2023
Переглядів
163
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку