Урок математики 1 клас "Число і цифра 6. Склад числа 6. Додавання на основі складу числа 6" "

Про матеріал
Дана розробка уроку може допомогти при підготовці до уроку математики в 1 класі за підручником Корчевської 0., Козак О. "Число і цифра 6. Склад числа 6. Додавання на основі складу числа 6"
Перегляд файлу

Тема: Склад числа 6. Додавання на основі складу числа 6. Написання вивчених цифр

Мета:  формування ключових компетентностей: вміння вчитися, працювати в колективі та самостійно;

ознайомити учнів зі складом числа 6, формувати вміння обчислювати вирази на основі лічби предметів; розвивати просторову уяву;

закріпити знання учнів про народні казки, вчити логічно, послідовно викладати свої думки, розуміти моральний зміст казок, розвивати вміння слухати, аналізувати, збагачувати словниковий запас, розвивати зв’язне мовлення, увагу, мислення, виховувати працелюбність.

 

Предметні компетентності:

- Математична  компетентність -  розвиток цікавості учнів до математики, логічного мислення, зорової  пам’яті, свідомого сприйняття матеріалу; розв’язування математичних завдань, зокрема практичного змісту; вивчення та застосування лічби.

- Компетентність спілкування державною мовою -  розуміння, пояснювання і перетворення математичних текстів; використання математичних термінів на початковому рівні; дотримання  норм мовленнєвої культури, зв’язного

висловлювання  в контексті змісту; любов до читання.

- Загальнокультурна компетентність -  бажання більше дізнатися про математичні знання в різних життєвих ситуаціях.

- Громадянські та соціальні компетентності - визначати своє ставлення до прочитаного, відстоювати свою думку та позицію відповідно до загальноприйнятих суспільних норм поведінки.

Обладнання: підручники, ручки, набори «Лего», ілюстративний та роздатковий матеріал, відеоматеріали,  книжкова виставка українських народних казок, ілюстрації до казки, мікрофон, олівці.

Тип уроку: інтегрований урок.

 

Хід уроку

  1. Мотиваційній момент

          Добрий день, мої малята

Любі хлопчики й дівчатка.

Рада всіх я вас вітати.

 

  •          Сьогодні на уроці ми відправимося у подорож до Казки. Якої саме здогадаєтеся, коли відгадаєте загадку:

                Розумненький він, кругленький

                На віконечку сидів,

                А потім стриб -

                І по доріжці побіг.

  •          Чи здогадалися про кого загадка?
  •          З якої казки персонаж ? (Казка «Колобок»)
  •          Правильно. Сьогодні ми згадаємо казку «Колобок», але на новий лад.
  •          Оберіть  цеглинку такого кольору, яка відповідає вашому настрою.

 

 

                 Картинки по запросу смайлики веселі                                                    

 

Посміхніться один одному. Нехай на ваших обличчях завжди сяє посмішка.

 

  1. Організаційний момент
  •          Правила нашої подорожі : - «Бути активними»;

                                             - «Бути уважними».

       Починаємо нашу подорож до Казки.

     III. Робота з дитячою книжкою.

1.Коротка підготовка учнів до сприймання змісту казки. Установка на слухання твору.

    На дошці ілюстрації до казки

 

 

 

C:\Users\home\OneDrive\Рабочий стол\Screenshot_1.png

 

Впізнали казку ?

- Так, це «Колобок» - українська народна казка. Отже, слухаємо казку. Уявляємо події. Але на новий лад!

ІV. Основна частина

1. Жили собі Дід та Баба, та були у них курчата…

  •          Порахуйте їх.(5)
  •          Одне ще Бабуся з Дідусем придбали у сусідів.  Скільки курчаток стало у стареньких? (6).
  •          Правильно. До 5 додали 1, буде 6. Тобто, після 5 наступне число 6.
  •          Число 6 на письмі позначається цифрою 6.Ось ця цифра (учитель демонструє цифру 6)

                                       Цифра 6 немов замок:

    Внизу – круг, вгорі – гачок.

  •          Цифра 6 стоїть в натуральному числовому  ряді після цифри 5. Ось тут (демонструє вчитель ).

     2. Продовжуємо казку :

''…Спекла Бабуся Колобка та поставила на віконечко, щоб прохолов. Колобок втік.  Котиться лісом, а на зустріч йому Зайчик:

-  Колобок, Колобок , я тебе з'їм!

-  Не їж мене, Зайчику, не їж, я твоє завдання краще виконаю .

  Зайчик подумав і загадав:

  •          Відпущу, якщо мені допоможеш дібратися до городу бабусі та дідуся, де посаджено моркву, капусту та бурячок.
  •          Допоможемо Колобку та Зайчику знайти дорогу до городу?

Завдання від Зайчика

-  Написати у робочому зошиті ст. 26 три рядочки цифри 6

Зайчик подякував Колобкові, відпустивши його.

  3. «Котиться, котиться Колобок. Перестріває його Вовк:

- Колобок, Колобок, я тебе з'їм!

- Не їж мене, Вовчику-братику, я твоє завдання краще виконаю .

             Подумав Вовк і пропонує таке завдання:

- Мене Лисичка та її дві сестри  покликали  до себе в гостини. А з пустими руками я не піду. Хотів би, щоб ви допомогли мені зробити намисто для Лисичок.

- Допоможемо Колобку та Вовчику?

Завдання від Вовчика (робота в парах)

Завдання №1    необхідно скласти намисто для Лисички, а саме : викласти 5 кружечків блакитного кольору і 1 кружечок жовтого.

  •          Скільки кружечків блакитного кольору поклали? (5 )
  •          Скільки кружечків жовтого кольору? (1)
  •          Скільки всього кружечків поклали? (6)
  •          Отже, число 6 складається з двох менших чисел  -  5 та 1.

Завдання №2  - необхідно скласти намисто для першої сестрички, а саме : викласти 4 кружечки блакитного кольору і 2 кружечки жовтого.

- Скільки кружечків блакитного кольору поклали? ( 4 )

- Скільки кружечків жовтого кольору поклали? (2)

- Скільки всього кружечків поклали? (6)

- Отже, число 6 складається з двох менших чисел  -  4 та 2.

Завдання №3 - необхідно скласти намисто для другої сестрички, а саме: викласти 3 кружечки блакитного кольору і 3 кружечки жовтого.

- Скільки кружечків блакитного кольору поклали? ( 3)

- Скільки кружечків жовтого кольору поклали? (3)

- Скільки всього кружечків поклали? (6)

- Отже, число 6 складається з двох менших чисел  -  3 та 3.

- Вовчик подякував Колобкові, відпустивши його.

V. Фізкультхвилинка

У країні казочок

Жив веселий колобок

Разом з ним усі звірята

Вишикувались на зарядку.

Похитали головою,

Раз – притупнули ногою,

Руки вгору піднесли,

Ними трошки потрясли,

Нахилились вліво, вправо,

 Та цього іще замало.

Руки вгору, руки вниз,

Раз – присіли, піднялись,

Головою похитали,

Й працювати знову стали!

4. Котиться, котиться Колобок , а назустріч йому йде Ведмідь.

— Колобок, Колобок, я тебе з'їм!

— Не їж мене, Ведмедику,  я твоє завдання краще виконаю .

Подумав Ведмедик і сказав, якщо виконаємо його два завдання, то відпустить Колобка.

Завдання від Ведмедика (робота в зошитах з математики ст. 26)

Завдання №1

За малюнкам скласти рівності на додавання(№2)

Завдання №2

Записати сусідів чисел (№3)

 

    VI.  Пальчикова гімнастика

 

      Ведмедик подякував Колобкові, відпустивши його

5. Біжить та й біжить Колобок,  зустрічається з Лисичкою:

– Колобок, Колобок, я тебе з’їм!

– Не їж мене, Лисичко-сестричко, я твоє завдання краще виконаю .

Завдання від Лисички

Уписати в клітинки «будиночка» відповідні цифри ( робочий зошит ст.26 №5)

 Колобка Лисичка відпустила .

  6. Колобок вирішив повернутися додому. Коли прикотився до порогу, то Баба з Дідусем спекли ще 5 Колобків.

- Скільки Колобків спекла Бабуся ? (5 колобків) . Викладіть на парті за допомогою рахувальних паличок кількість Колобків.

- Якщо Колобок повернувся додому, то скільки всього спекла бабуся Колобків? (6 ) .

- Стало більше  чи менше? (Стало більше).

- На скільки стало більше ? (На 1 ). Покладіть відповідну кількість паличок.

Отже, якщо до 5 +1=6

  •          Дідусь та Бабуся з’їли 2 Колобків за вечерею. Яку дію виконаємо ?(Дію віднімання)
  •          Скільки необхідно забрати паличок? (2 )
  •          Скільки залишилося Колобків? (4 )
  •          Колобок переживав, що його можуть також з’їсти і втік знову до лісу. Яку дію ми виконаємо? (Віднімання)

      -   Скільки Колобків залишилося у Бабусі та Дідуся? (3 )

VII.Підсумок заняття

Гра «Мікрофон»»

  •          Чи сподобалась вам подорож?
  •          Яке число вивчили?
  •          Якою цифрою позначається число 6 на письмі?
  •           Як ми можемо продовжити казку? Що могло б статися з Колобком?

 

  •          Оберіть  цеглинку такого кольору, яка відповідає вашому настрою.

 

 

                 Картинки по запросу смайлики веселі                                                    

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
12 жовтня
Переглядів
91
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку