Урок математики 1 клас." Число та цифра 5. Склад числа 5. Умова і запитання задачі"

Про матеріал
Формування предметних компетентностей: формувати поняття про число і цифру 5; учити співвідносити кількість предметів і цифру, цифру і число; учити писати цифру 5; формувати в учнів навички лічби; розвивати кмітливість, пам'ять, логічне мислення.
Перегляд файлу

                               Урок математики 1 клас

Тема. Число та цифра 5. Склад числа 5. Умова і запитання задачі.

                                                                         Автор Мельник Інна Іванівна

                                                                          учитель початкових класів

                                                                          КОМУНАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

                                                                          «ВІННИЦЬКИЙ ЛІЦЕЙ № 8»

 

Мета. Формування предметних компетентностей:

формувати поняття про число і цифру 5;

 учити співвідносити кількість предметів і цифру, цифру і число;

учити писати цифру 5;

формувати в учнів навички лічби;

розвивати кмітливість, пам'ять, логічне мисленн.

Формування ключових компетентностей.

Уміння вчитися: формувати здатність сприймати мету, яку ставить вчитель, відповідно до неї планувати і виконувати необхідні дії, контролювати і оцінювати свої результати, доводити правильність власної думки.

Комунікативної: удосконалювати володіння позитивними навичками спілкування; уміння налагожувати взаємодію під час роботи, будуючи відповідним чином свої висловлювання.

Інформаційної: формувати уміння здобувати з підручника необхідну інформацію, користуватися додатковими джерелами інформації.

Громадянської: виховувати патріотизм, бажання вивчати історичне минуле нашої країни.

Обладнання: презентація, музичний супровід, сигнальні картки.

Тип уроку: урок засвоєння нових знань.

Очікувані результати:

 зацікавленість науковими знаннями про рівності, число і цифру5;

 розширення уявлення про роль математики в житті людини;

 застосування набутих в школі знань і умінь в житті;

 розширення поля для самостійної пізнавальної діяльності;

 створення умов для реалізації кожної особистості.

         формування патріотизму, бажання вивчати історичне минуле нашої держави.

                                                 Хід уроку

І. Організаційний момент.

І.1. Організація класу.

Презентація Психологічне навантаження на початку урокуC:\Users\User\Desktop\18.jpg

                         Рис. 1

 

І.2. .Iнтерактивна вправа «Мікрофон»

- Поміркуйте і скажіть, яким має бути наш урок. (Цікавим, насиченим, трохи казковим, продуктивним, веселим, світлим, загадковим)

-  А ви на уроці якими повинні бути? (Дисциплінованими, уважними, зібраними, активними, вправними, наполегливими)

ІІ. Робота з математичним матеріалом.

ІІ.1. Каліграфічна хвилинка

  • Прописати каліграфічно цифри 1, 4.
  • Утворіть з них число.
  • Отже, сьогодні 14 жовтня 2022 року. Що ви знаєте про цю дату?
  • 14 жовтня відзначається одне із трьох свят. Це День українського козацтва.
  • Хто такий козак? Слово «козак» означає «вільний воїн».

               C:\Users\User\AppData\Local\Microsoft\Windows\INetCache\Content.MSO\8D0AD697.tmp

                           Рис. 2

 

ІІ.2. Повідомлення теми і завдань уроку.

  • Сьогодні на уроці математики ми помандруємо з вами сторінками козацької слави. Будемо вивчати тему «Число та цифра 5. Склад числа 5. Умова і запитання задачі»
  • Завдання нашого уроку пройти успішно всі математичні  випробування і дізнатись цікаву інформацію про козаків.
  • Ми будемо працювати з таким девізом «В нас усіх одна дорога,  де чекає перемога!»
  • ІІ.3. Усний рахунок.
  • Обчислити приклади, розташувати числа в порядку зростання. Дізнаємось, яка риса характеру була особливою у козаків.

1+ 4 = 5           2 + 4 = 6

4 + 4 = 8          3 + 4 = 7

5 + 4 = 9          2 + 1 = 3

         6 + 4 =10         1 + 3 = 4    

Розшифрувати слово:

3 –х , 4 – и, 5 – т, 6 – р, 7 – і , 8 – с, 9 – т, 10 – ь.

Слово «хитрість»

-Діти, ця риса характеру допомагала козакам перемогти ворога.

ІІ.4. Вивчення нового матеріалу. Робота в будиночку чисел.

  • Попрацюйте в будиночку чисел, заповніть порожні клітинки.

 

 

 

 

Один 

1

Два

2

Три

3

Чотири

4

П’ять

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                   Рис. 3

           

  • Позначте, що таке цифра 5:

А    математичний знак;

Б     цифра, що на письмі позначає число «п’ять»;

В     цифра, що позначає на письмі число «чотири».

 

                          Фото 1

  • козацька чайка спасДіти, козаки для військових походів використовували оригінальний човен, який  називався «чайка». Ці човни не боялись ні штормів, ні ворожих кораблів.

 

 

 

                         Рис. 4

ІІ.5. Написання цифри 5.

  • Козак мав бути не тільки неперевершеним воїном, а й так саме добре  бути грамотним, гарно писати, бути освіченим.  Пригадаймо, як пишемо цифру 5.

                                                    Рис. 5

 

ІІ.6. Козацька фізкультхвилинка.

ІІ.7 Склад числа 5.

Улюбленими  стравами козаків були борщ, вареники, козацький куліш.

 

                              Рис. 6

 

 А який борщ без моркви і цибулі.

Визначимо склад числа 5 за малюнками.

 

                                           Рис. 7

 

ІІ.8 Вивчення таблиці додавання 5.

Козаки володіли міцними математичними знаннями. Вони швидко вміли рахувати. Ви теж цього навчитесь. Будемо вивчати таблицю додавання числа 5.

 

                                               Рис. 8

 

ІІ.9. Закріплення таблиці додавання 5.

 Обчислимо вирази і ми познайомимось із деякими козацькими речами. Знайдіть відповідь до приклада на малюнку  і дізнаєтесь значення козацьких слів.

 

 2 + 5 =                            4 + 5 =

 1 + 5 =                            5 + □ = 10

 

  7 – бандура

  6 – булава

   9 – оселедець

   5 - жупан

 

                                           Рис. 9

 

 

 

 

 

 

ІІ.10. Робота над задачею.

Пригадаймо:

                                         Рис. 10

 

Скласти умову задачі за малюнком.

  • Ще однією улюбленою стравою козаків  були вареники, складемо умову задачі.

Де взялися запорожці (українська народна казка) — Казки українською мовоювареник одно сырцовый стоковое фото. изображение насчитывающей вкус -  24652878                                                    Файл:Козак Око.png — Вікіпедія

 

                                            Рис. 11

Добери до умови таке запитання, щоб отримати задачу:

А       Скільки вареників з’їли козаки?

Б         Якого кольору були вареники ?

В         З чим були вареники ?

ІІ. 11. Робота з геометричним матеріалом.

Спочатку козаки жили невеликими гуртами по степах. Пізніше почали об'єднуватись у великі військові загони. Обирали собі отаманів і жили на великих островах серед ріки Дніпро. Острови були відгороджені (відсічені), і до них не було приступу. Тому  й називали те місце – Січ.

Історико-культурний комплекс Запорізька Січ.Хортиця       На Запорізькій Січі на Хортиці відкрили нову музейну експозицію –  Пластунівський курінь, – ФОТОРЕПОРТАЖ | Перший Запорiзький

                  Рис. 12                                                     Рис. 13

Козаки були вправними майстрами. Своє помешкання вони будували з різних геометричних фігур, використовуючи різні матеріали.

Пограймо гру «Знайди зайве»

 

                                             Рис. 14

ІІІ. Підсумок уроку, рефлексія.

- З якою цифрою ми сьогодні познайомилися?

- Яке число вона позначає?

- Чого ви сьогодні на уроці навчилися?

- Що здалося складним?

- Що здивувало?

Я надіюсь, що ви будете зростати справжніми козачатами, будете вивчати історію і звичаї цих сміливих, сильних людей. У наші дні саме наші воїни захищаючи, боронячи нашу рідну землю від ворога, проявляють сміливість, незламність, великий розум, як це колись у давні часи проявляли українські козаки. А ви – маленькі діти, своєю працею, успішним навчанням, участю у благодійних акціях, виготовляючи листівки підтримуєте наших захисників і захисниць, допомагаєте героям наближати велику перемогу. Бо ми українці – патріоти нашої прекрасної країни.

E:\смілива копійка\IMG-1b11fac76485d7bc2e7c6e87a669980c-V.jpg              E:\листівка\IMG-37acdcc0544349259e85e60eaf8ed6ee-V.jpg

                 Фото 2                                                        Фото 3

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Melnik Inna
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
29 березня 2023
Переглядів
747
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку