Мета:узагальнити й систематизувати знання учнів з даної теми; розвивати увагу, мислення, навички самостійної роботи; формувати вміння вчитися: самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії, проектувати стратегії власної діяльності з урахуванням інтересів і потреб інших,стимулювати розвиток умінь учнів аргументувати власну відповідь; виховувати старанність, бажання до самовдосконалення.
Очікувані результати:
Після проведення уроку
учні знають:
- натуральні числа від 1 - 10 та вказують їх розташування;
- склад чисел;
учні вміють:
Підручник: Ф.М.Рівкінд, Л.В. Оляницька
Автор уроку: Юрченко Оксана Костянтинівна, вчитель початкових класів Романовобалківської ЗОШ І–ІІІ ступенів, спеціаліст вищої категорії, вчитель-методист.
Предмет:математика.
Клас: 1.
Тема: Натуральні числа від 1 – 10 і число О. Узагальнення та систематизація знань.
Мета:узагальнити й систематизувати знання учнів з даної теми; розвивати увагу, мислення, навички самостійної роботи; формувати вміння вчитися: самоорганізовуватися до навчальної діяльності у взаємодії, проектувати стратегії власної діяльності з урахуванням інтересів і потреб інших,стимулювати розвиток умінь учнів аргументувати власну відповідь; виховувати старанність, бажання до самовдосконалення.
Очікувані результати:
Після проведення уроку
учні знають:
- натуральні числа від 1 - 10 та вказують їх розташування;
- склад чисел;
учні вміють:
Обладнання:ноутбук, мультимедійна презентація, кульки з завданнями, числові «віяри», набір чисел
Тип уроку:узагальнення та систематизації знань.
Форма проведення уроку: урок з використанням інтерактивних технологій та ІКТ.
Методи і прийоми: слово вчителя, розповідь, бесіда, робота в парах, вправи «Мікрофон», «Незакінчене речення», «Сніжинки», гра «Так чи ні?»,
Хід уроку
І. Мотиваційний етап.
1. Забезпечення емоційної готовності до уроку.
Слово вчителя (Слайд 1)
Я знаю, ви дуже давно її чекаєте. Чекаєте зиму справжню, зі снігом, завірюхою,а не лише за календарем. Я хочу здійснити ваші бажання. Ви знаєте, я чарівниця!!!
Вправа «Сніжинка»(Слайд 2)
2.Актуалізація суб’єктного досвіду і опорних знань учнів.
Бесіда
Слово вчителя (Слайд 4)
ІІ.Етап цілевизначення і планування діяльності.
1. Вправа «Незакінчене речення»
- Але перед тим подумайте, яких результатів ви хочете досягти на сьогоднішньому уроці. Закінчте речення.
- На уроці я хочу…;
Учитель підсумовує відповіді учнів.
ІІІ. Повторення та закріплення вивченого.
1.Усна лічба
Вправа «Портфелики»
Вправа «Віяри»
Веселі задачі
Горобець і три синиці
Он летять до годівниці.
Скільки пташок, підкажіть.
Будуть вдячні за обід? (6)
Були у пташиному дворі
Два горобці, чотири снігурі.
Хто може скласти лік птахам,
Всім горобцям і снігурам. (6)
Три ворони посварились,
Бо зернят не поділили.
На їх шум ще три примчало.
Скільки пташок разом стало? (6)
Вправа «Конкурс красунь»
Пишемо цифру - 6;
ВІШАЄМО КУЛЬКУ
2. Математичний диктант
ВІШАЄМО КУЛЬКУ
3. Порівняти
До ялинки летів снігур, ніс іграшку. Своїми крильцями змахнув і здув знаки. Допоможіть їх поставити знову.
2 і 7 5 і 1
10 і 5 6 і 6
0 і 8 3 і 9
ВІШАЄМО КУЛЬКУ
4. Гра «Дні тижня»
Кидаємо кубик , яка цифра випадає – називаємо день тижня.
( 1 – понеділок, 2 – вівторок …)
ВІШАЄМО КУЛЬКУ
5.Робота з підручником
Задача сторінка 57 №6
ВІШАЄМО КУЛЬКУ
6. Обчислити
Сніговичок прислав вам свої іграшки і хоче, щоб ви ними прикрасили ялинку. (На екрані) ВІШАЄМО КУЛЬКУ
7. Геометричний матеріал
До ялинки поспішає Зайчик. Йому ще зовсім мало зосталось дійти. Всього 3см. Накреслимо цей шлях.
ВІШАЄМО КУЛЬКУ
8. Робота в парах
Сніжинки розлетілись по класу і принесли завдання в парах.
ІV. Рефлексивно-оцінювальний етап.
- Чи знадобляться вам знання, здобуті на уроці, в житті?
- Чи сподобався вам урок?
Прикрасьте і ви своїми кульками ялинку.
Молодці, я гадаю, що зима все ж таки завітає до нас.