Урок математики Гра - подорож у казку «Червона шапочка».

Про матеріал
Закріпити обчислювальні навички учнів; вміння складати умови задач. Вчити дітей допомагати один одному.
Перегляд файлу

Урок математики у 1 класі. Гра - подорож у казку «Червона шапочка».

Тема:повторення вивченого матеріалу у межах 10.Складання та розв’язування виразів та задач.

Мета: закріпити обчислювальні навички учнів; вміння складати умови задач. Вчити дітей допомагати один одному.

Хід уроку

I . Організація класу.

Любі діти, до нас у клас

Завітали гості

Привітайте їх!

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

Вправа мікрофон.

  • Діти, чи любите слухати казки?
  • Сьогоднішній урок математики не звичайний. Ми з вами помандруємо у казку.

Відгадайте у яку?

Старенька бабуся  у лісі жила,

Гостинці для неї онучка несла

Хто дівчинку цю по дорозі зустрів?

Як казка ця зветься? Хто  відповів?

  • То хто, дітки, поведе нас до бабусі казковим лісом?
  • Здогадались ?

(А зараз закрийте очка і прислухайтесь. Лунає музика. Зображення на інтерактивній дошці. )

  • Дітки, розкрийте очка. Де ми?
  • А ви знаєте кого першого зустріла Червона Шапочка(Горобчика).
  • Давайте перевіримо знання Горобчика. Він нещодавно навчився рахувати.Ось як вінрахував 1 2 – 4 5 6 – 8 – 10.

Правильно?

  • А як же Горобчику виконати завдання коли він ще не ходить у 1 клас. Давайте допоможемо йому.

 

 

 

Усний рахунок

                                                                                                                                                                 1.Порахувати від 1до 10. Від 10 до 1.                                                                                                                                                                                2.Від 4 до 8. Від 9 ло 6. Від 7 до 2.                   

3. Яке число має сусідів 5 і 7; 8 і 10; 1 і 3.

4. Дати характеристику чисел 8;6.

5. Назвати попереднє до чисел 3,6,7,9.

6. Назвати наступне до чисел 2,5,8.

7. Приклади на додавання і віднімання 1.

8.  Приклади на додавання і віднімання 0.

Хвилинка каліграфії

Написати цифри від 1до 10 і в зворотньому порядку.

За активну і старанну участь Горобчик проспівав вам чарівне слово «Дякую».

  • А Червона Шапочка помандрувала дальше і тут до неї на плече стрибнула Білочка. У неї було багато суничок. Дівчинка попросила кілька для бабусі. Та Білочка загадала їй завдання заселити мешканців в будиночки.    

Гра «Засели цифри у будиночки .

А потім загадала Білочка Червоній Шапочці задачі.

1.У Червоної Шапочки лежало у кошику 6 пиріжків 2 пиріжки вона віддала білочці.Скільки пиріжків залишилося?

2.А зараз візьміть свої палички .Послухайте уважно віршик ,бо Червона Шапочка несла бабусі не тільки пиріжки ,а й квіти. Одна квітка –одна паличка.

Я у лузі квіти рвала,

Для бабусі ромашку зірвала,

Мак червоний сюди ще додала,

Три дзвіночки в букет ще поклала,

Три троянди ,що любить бабуся,

Ще волошку та ніжну фіалку,

Хай зрадіє бабуся  Наталка.

Порахуйте палички. Скільки їх ?

Отже, скільки квітів у букеті Червоної Шапочки?

ІІІ. Розв’язування задач за групами.

  1. Скласти умову та записати приклад про їжачка.
  2. Скласти умову та записати приклад про акваріум з рибками.

Білочка подарувала Червоній Шапочці ягоди для бабусі. І вирішила відпочити.

Фізкульт хвилинка

Лапки в боки, вгору вушка

Скачуть білочки-подружки.

Раз, два, три, чотири, п’ять.

По гілках вони летять.

Кожен ранок на галяві

Спритно роблять вільні вправи.

Раз, два, три, чотири, п’ять

Люблять білочки стрибать.

  • Червона Шапочка підійшла до стежки, яка вела до бабусі і тут звідки не взявсь страшний сірий Вовк. І став думати, порівнювати,як краще зробити?

6>0           3<10         8=8

1<4           9>5           2<7

  • А потім подумав і дав Червоні Шапочці ще одне завдання та наказав зробити самостійно!
  • Діти, а зараз нам треба швидше рухатись, щоб дійти до бабусі швидше за Вовка та допомогти Червоні Шапочці

Гра «Знайди сусідів»

  • І ось по дорозі Червона Шапочка зустріла Мисливця. Вони стали рахувати, як перехитрити Вовка.

Робота з доміно .

  • Мисливець каже:«Я мислю так, треба заховатися біля бабусиної хатки».
  • А давайте і ми помислимо.
  • Розгляньте уважно зображення і полічіть скільки.
  • Ну, що ж діти наша Червона Шапочка щасливо добралась до бабусі, Вовка всі гуртом перехитрили. А допомогли їм у цьому ви маленькі школярики, ваша старанність,кмітливість, уважність та спостережливість.

Тут і казочці кінець,

а  хто слухав молодець.

Вам казочка,а мені

бубликів в’язочка.

IV. Узагальнення знань учнів.

  • Які казкові персонажі завітали сьогодні до нас на урок?
  • А хто з героїв приготував для вас найскладніші завдання?
  • Найлегші?

За успішне навчання у школі Червона Шапочка дарує вам пиріжки. Хто скільки заробить кружечків?

 

 

                                                                                                                        

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Капусняк Тетяна Миколаївна
    Дуже гарний урок, обов'язково використаю розробку у себе в класі.
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
2 лютого 2021
Переглядів
973
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку