Мета: навчальна: узагальнити та систематизувати знання учнів з теми «Множення і ділення раціональних чисел»; розвиваюча: розвивати вміння узагальнювати інформацію, пам’ять, увагу, логічне мислення; виховна: виховувати наполегливість, працьовитість, математичну культуру та інтерес до математики.
6 клас
Тема. Множення і ділення цілих чисел. Самостійна робота
Мета:
навчальна: узагальнити та систематизувати знання учнів з теми «Множення і ділення раціональних чисел»;
розвиваюча: розвивати вміння узагальнювати інформацію, пам’ять, увагу, логічне мислення;
виховна: виховувати наполегливість, працьовитість, математичну культуру та інтерес до математики.
Тип уроку: узагальнення та систематизації знань, умінь і навичок.
Обладнання: ноутбук, презентація вчителя, підручники, додатковий матеріал.
Хід уроку
Перевірка готовності класу до заняття.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Учні вибірково читають відповіді, всі інші – звіряються.
ІІІ. Формування мети і завдань уроку.
Оголошення теми уроку
▪ Формулювання разом із учнями мети й завдань уроку
ІV. Мотивація навчальної діяльності
Французький математик, фізик та філософ Рене Декарт одного разу зауважив: «Недостатньо мати лише добрий розум, головне – раціонально використовувати його».
Ці слова візьмемо за епіграф нашого уроку, на якому ви не просто зможете повторити правила та властивості множення та ділення цілих чисел, а й напишемо самостійну роботу.
Сьогодні на уроці ми будемо працювати над удосконаленням вмінь і навичок виконувати дії з цілими числами. Вам будуть запропоновані вправи, для розв’язування яких потрібно проявити свої знання і вміння працювати самостійно.
Отже, давайте запишемо сьогоднішнє число і тему уроку у зошитах.
Запишіть у зошитах 18 жовтня, класна робота. Тему уроку «Множення і ділення цілих чисел».
V. Актуалізація опорних знань
- Чому дорівнює добуток двох чисел із однаковими знаками?
Щоб перемножити два від'ємні числа, потрібно перемножити їх модулі.
(+)⋅(+)=(+)
(−)⋅(−)=(+)
Зверни увагу!
Добуток двох від'ємних чисел- число додатне.
- Чому дорівнює добуток двох чисел з різними знаками?
Щоб перемножити два числа з різними знаками, потрібно:
перемножити модулі цих чисел;
перед отриманим числом поставити знак «−».
Зверни увагу!
(−)⋅(+)=(−)
(+)⋅(−)=(−)
- Чому дорівнює частка двох чисел із однаковими знаками?
Щоб поділити від'ємне число на від'ємне (два від'ємні числа), потрібно поділити модуль діленого на модуль дільника.
Зверни увагу!
(+):(+)=(+)
(−):(−)=(+)
- Чому дорівнює частка двох чисел з різними знаками?
Щоб поділити два числа з різними знаками, потрібно:
поділити модуль діленого на модуль дільника;
перед отриманим числом поставити знак «−».
Зверни увагу!
(−):(+)=(−)
(+):(−)=(−)
- Як розкрити дужки, перед якими стоїть знак плюс, а якщо стоїть знак мінус?
- Як помножити число на суму чи різницю двох виразів?
Молодці, ми пригадали з вами правила множення і ділення цілих чисел, тепер давайте трішки попрацюєте самостійно і виконаєте запропоновані вам завдання.
VI. Самостійна робота
Варіант 1
1. Обчисли:
а) –11 · (–8); б) – 4 ·12; в) –182 : 26;
г) –28 : (–7); ґ) –560 : 7; д) : .
2. Спрости вираз 4 · (–3) і знайди його значення,
якщо x = – 2, y = – 1.
3. Розкрий дужки і зведи подібні доданки.
5(p + k) – 3(p – 3k) – p.
4. Розв’яжи рівняння:
а) 8 (x – 3) = – 240; б) (x + 5)(x – 6) = 0.
5. Знайди значення виразу
(–12 · 3 – (–144) : (–12)) : (–12).
Варіант 2
1. Обчисли:
а) –9 · (–12); б) –5 · (–12); в) 168 : (–24);
г) –240 : 7; ґ) –36 : (–9); д) : .
2. Спрости вираз –5 ·(–2) і знайди його значення,
якщо x = –1, y = –2.
3. Розкрий дужки і зведи подібні доданки.
3(a + b) – 2(a – 3b) – a.
4. Розв’яжи рівняння:
а) 7 (x – 5) = –560; б) (x – 7)(x + 9) = 0.
5. Знайди значення виразу
(–14 ·5 – (–196) : (–14)) : (–14).
VІІ. Підсумок уроку.
На уроці я:
Дізнався:
Зрозумів:
Навчився:
VІІІ. Домашнє завдання
Повторити правила з даної теми
ІХ. Рефлексі
Як ви оцінюєте свою роботу на уроці?