Урок математики "Периметр многокутника"

Про матеріал
Мета уроку: - навчальна - познайомити із терміном "периметр", вчити знаходити периметр многокутників, продовжити формування обчислювальних навичок; - розвивюча - розвивати просторову уяву, увагу, мислення дітей; виробляти самостійність у роботі; - виховна - виховувати інтерес до математики, бажання вчитися й здобувати знання. Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Перегляд файлу

Тема уроку. Периметр многокутника.

Мета уроку:

- навчальна - познайомити із терміном "периметр",  вчити знаходити периметр многокутників, продовжити формування обчислювальних навичок;

- розвивюча - розвивати просторову уяву, увагу, мислення дітей; виробляти самостійність у роботі;

- виховна - виховувати інтерес до математики, бажання вчитися й здобувати знання.

 

Обладнання: інтерактивна дошка, підручник, лінійка, олівець, картки для роботи в парах, завдання  для учнів з ООП, цеглинки Лего.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу

 

Хід уроку

 

І. Організація учнів до роботи

Подивилися на мене,
Посміхнулися усі.
Хто готовий до роботи? МИ
Хто бадьорий? МИ
Молодці!

 

- До якого уроку ви приготувалися?ДО УРОКУ МАТЕМАТИКИ

- Під яким девізом будемо працювати?

                                                Щоб робота в нас кипіла,

                                                Працювати будемо:

                                                Швидко, дружно, вміло!

 

 

 

 

 

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

- Щоб розігріти наш мозок для математичної праці, ми з вами пограємо в гру

  1. Гра «Так чи Ні!»

(Якщо твердження правильне – покажіть зелену цеглинку,

якщо ні – червону цеглинку)

  • Зменшуване, від’ємник, різниця – це компоненти дії віднімання? (Так).
  • У чотирикутника три кути? (Ні).
  • Доданок, доданок, сума – це компоненти дії додавання? (Так).
  • Це прямий кут?(Ні).
  • Від суми чисел 20 і 10 відняти 30 буде 0 (Так).
  • Від різниці чисел 20 і 10 відняти 10 буде 0? (Так).

 

- Я у захваті від ваших відповідей! Так тримати!

 

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.

- Діти! Сьогодні у нас урок – дослідження.

- Пригадаємо, що таке дослідження?     

 

Висловлювання дітей.

 «Дослідження – це пошук нових знань»

 

- Отже, в ході дослідження ми маємо набути нових знань.

- Як думаєте, що потрібно для дослідження?

-увага

-старанність

-смікалка

- активність

-самостійність

 

– Зараз ми, спробуємо, як справжні вчені-математики, зайнятися науковою діяльністю і докласти всі свої зусилля, щоб отримати наприкінці уроку звання лауреата Нобелівської премії.

Інформаційна хвилинка від асистента вчителя

 

ІV. Повідомлення теми і мети уроку

1. Усні обчислення

- Що буде об'єктом нашого дослідження ми дізнаємося якщо виконаємо

два завдання.

 

- Починаємо з усного обчислення.

 

  • Нам треба розшифрувати слово, обчисливши вирази.

 

11

35

13

9

8

11

44

13

р

м

е

и

п

р

т

е

 

 

 

 

 

 

-  Зверніть увагу на дошку. Кожнен результат  відповідає певній літері.

 

 

12 - 4 =

 

 

 

 

9 + 4 =

 

 

 

 

8 + 3 =

 

 

 

 

 13 - 4 =

 

 

 

 

 40 -5 =

 

 

 

 

10 + 3  =

 

 

 

 

 

 

 

50 - 6 =

 

 

 

 

 

 

 

7 + 4 =

 

 

 

 

 

- Отримали слово …       відповідь дітей разом           ПЕРИМЕТР

 

Вступає вчитель

2. Він у сторони простяг
Рівненькі відрізки,
Поміж них у нього —
Є кути-ріжки.  МНОГОКУТНИК

 

- Поєднайте ці слова і у вас вийде тема нашого сьогоднішнього уроку

"Периметр многокутника"

 

- В результаті нашого дослідження нам необхідно дізнатися, що таке периметр, навчитися знаходити периметр многокутників, будемо обчислювати приклади, а також дізнаємось, як нові знання можуть стати нам в нагоді в житті.

 

V. Пояснення нового матеріалу

 

- За роботу!

- Пригадаємо раніше отримані знання, які нам потрібні для відкриття нового.

 

- Вирушимо до країни Геометрії.

 

- Перед нами зАмок, з яких геометричних фігур він складається?

(З трикутника, кола, чотирикутника)

 - Яка фігура зайва? КОЛО. Чому? БЕЗ КУТІВ. Прибираємо коло.

 - Як назвати одним словом фігури, що залишилися?

(Многокутники)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

- Молодці!

- Йдемо далі!

 

- Нам треба розібратися, що таке периметр многокутника.

- Звідки прийшло до нас це слово?

Інформаційна хвилинка від асистента вчителя

Виявляється в Стародавньому Єгипті межі земельних ділянок вимірювалися ходьбою, тобто єгиптяни йшли по межі своєї ділянки і вимірювали її. «Піре» означає ходити, а «метрос» вимірювати,  тобто вимірювати ходьбою.

Фізхвилинка

  • Спробуємо рАзом пройти по межі своєї ділянки, яка знаходиться біля вас.
  • Слухаємо музику і повторюємо.

Пісня "Разом гарно крокувать"

-Чудово!

 

- Всі сторони ходьбою виміряли.

- Переходимо до правила.

- Периметр многокутника - це сума довжин усіх його сторін.

 

- І якщо слово периметр для нас нове і незрозуміле, то поняття "сума" нам відомо давно. Це ж дія додавання.

- Виходить, якщо ми додамо довжини усіх сторін многокутника, то знайдемо його периметр.

- Латинська буква Р - це умовний знак, що означає периметр, який нам потрібно відшукати.

 

- Відшукаємо периметр трикутника АВС. Зі сторонами 2, 2 та 3 сантиметри.

 

- Трикутник зроблений із кольорового дроту, спробуємо умовно розрізати та розігнути.

 

- Оскільки трикутник мав три сторони, тому у нас вийшов відрізок із трьох частин.

- Якщо ми знайдемо довжину цього відрізка, ми знайдемо периметр трикутника.

 

- Починаємо запис з позначки Р= 2см+2см+3см в результаті маємо 7см.

 

- Ще раз, як ми міркували.

- У трикутника скільки сторін? три сторони

- І ми їх усі додали, тобто знайшли їх…… суму.

- А периметр - це і є сума усіх сторін.

- Отже ми знайшли периметр і він дорівнює  скільки сантиметрів? 7см.

- Це і буде наша відповідь.

- Тому можна записати

Відповідь: периметр трикутника АВС 7 сантиметрів.

 

-Так що обов'язково потрібно знати, щоб знайти периметр многокутника?

- Повторимо правило рАзом.

- Периметр многокутника - це сума довжин усіх його сторін.

 

- Добре, потренуємось знаходити периметр многокутника.

 

VІ. Осмислення нових знань у процесі практичної діяльності

1) Робота з підручником

- Звертаємо увагу в підручник, сторінка  65, завдання 1

- Прочитаємо завдання.

- Спробуємо знайти довжину замкненої ламаної (многокутника) та обчислити його периметр.

- Маємо прямокутник ABCD.

- Пам'ятаємо, у прямокутника завжди протилежні сторони рівні.

- За допомогою лінійки виміряйте сторону АВ

AB = 2 см  

  • Тоді протилежна сторона  CD = 2 см
  • Виміряйте сторону ВС

BC = 6 см           

- Тоді протилежна ій сторона  DA = 6 см

 

- Обчислюємо периметр

- Записуємо з нового рядка

Р = 2+6+2+6 = 16 (см) - периметр прямокутника довжиною 6 см і шириною 2 см.

Фізхвилинка для очей

 

 

 

 

2) Практичне застосування знання про периметр у житті

- А як ви вважаєте, навіщо нам треба вміти знаходити периметр плоских поверхонь? - Коли це може стати в нагоді в житті?

Визначити розміри скатертини для столу

розміри килима для підлоги

гірлянди повісити вздовж стіни

тасьмою прикрасити

поставити паркан навколо дачі

3) Робота в парі «Знайди периметр клумби»

 - Діти, згадаємо, як виглядала наша школа навесні та восени.

 

- Вона буквально потопала в квітах. Вся ця краса справа рук працівників нашого закладу. На території шкільного подвір’я багато клумб. Вчитель трудового навчання зі старшокласниками хочуть зробити декоративний парканчик для клумб, щоб вони виглядали ще красивішими. Деякі зламалися та потребують ремонту.

-Нас попросили розрахувати, якої довжини потрібний парканчик навколо клумби.

- У вас на парті є листочок з завданням. На ньому ми можемо побачити фото саме тієї клумби.

 

- Подивіться, яку форму має клумба? ФОРМУ ПРЯМОКУТНИКА

- Зверніть увагу на розміри нашої клумби.

- Довжина клумби 4 м, а ширина 2 м. 

- Як дізнатися скільки метрів парканчика потрібно для клумби?

ЗНАЙТИ ПЕРИМЕТР

- Приступаємо до роботи.

Діти виконують роботу

  • Як ви знайшли периметр? Додали усі сторони многокутника

 

 

3) Робота з інтерактивною дошкою. Поперемінне викладання

Работа асистента з класом:

- За допомогою тренажеру, оберемо обчислення периметру для кожного многокутника.

 

 

Робота вчителя з учнями з ООП:

- Робота з тренажером.

 

VІІ. Підсумок уроку. Рефлексія

(Запрошую дітей до кола)

- Діти, запрошую Вас до себе, бо наше дослідження добігло кінця.

- Згадаймо, що було об'єктом дослідження. ПЕРИМЕТР МНОГОКУТНИКА

-Як знайти периметр многокутника?

ДОДАТИ УСІ ДОВЖИНИ СТОРІН МНОГОКУТНИКА

 

 

 

 

 

- Оцініть свою роботу на уроці жестом великого пальця руки:

 

«Палець вгору» - це символ схвалення. Це супер!!!

«Палець вниз» -це символ незадоволення.

- Я дякую вам усім за гарну роботу, за те, що ви були зібрані, вдумливі, дружні і впоралися з такою важкою темою!

- Навіть якщо хтось обрав символ незадоволення – це також добре. Адже, ви вмієте правильно оцінювати свою роботу, знаєте свої недоліки та обов'язково їх виправите.

- Ви всі достойні  звання лауреата Нобелівської премії.

- Передавайте по колу медалі і отримуйте кожен свою.

 

VІІ. Завдання додому

- Інтерактивне завдання в онлайновому сервісі LearningApps.org .

- Відскануєте  QR код.

- З'явиться завдання: поєднай фігури та числове значення їх периметра.

Виконаєте. По завершенню відбудеться перевірка правильності виконання.

Дякую за роботу!!!

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
17 грудня 2021
Переглядів
5930
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку