Урок №35 |
Дата:13.12.20. Клас:5-Г |
Тема уроку: |
Площі прямокутника і квадрата |
Мета уроку: |
|
1)Навчальна: |
Навчити учнів обчислювати площі прямокутника і квадрата та застосовувати ці вміння при розв’язуванні прикладних задач. |
2)Виховна: |
Виховувати наполегливість, вміння працювати в колективі та самостійно. |
3)Розвиваюча: |
Розвивати логічне мислення.
|
Тип уроку: |
Урок закріплення нових знань, вмінь та навичок. |
Хід уроку:
I. Організаційний момент.
II. Перевірка домашнього завдання.
№582
Р=162 дм |
1)162-2 |
а=47 дм |
2)68-друга ст.. |
S -? |
3) S=4734=1598 (дм2) |
№588
340000 м2=34 га |
53 км2=53000000 м2=5300 га |
5830000 м2=583 га |
14 км2=1400 га |
5 км2 18 га=5000000 м2 + 180000 м2=518 га |
|
24 км2 6 га=2400 га + 6 га=2406 га
|
III. Актуалізацыя опорних знань учнів. Колективне розв’язування вправ для усного рахунку.
Виразити у м2: |
|
|
П |
|
Л |
|
О |
Знайти S□ зі стороною 4 см |
Щ |
Знайти Р зі сторонами 4 см і 5 см |
А |
Л |
О |
П |
А |
Щ |
1400 м2 |
6 м2 |
70000 м2 |
20 см2 |
16 см2 |
IV. Мотивація навчальної діяльності учнів.
Виникнення поняття «площа» земельної ділянки в Стародавньому Єгипті.
V. Розв’язання задач і вправ.
Поділ 3чнів класу на II групи.
В-1 |
В-2 |
а)Вибрати із набору фігур прямокутник і квадрат. |
а)Вибрати із набору квадрат і прямокутник. |
б)Виміряти сторони і обчислити площу прямокутника. |
б)Виміряти сторони і площу квадрата. |
(взаємоперевірка)
№2 |
№2 |
а=500 м |
1 м2-180 г |
b=400 м |
а=6 м |
1 га - 260 кг |
b=3 м |
S-? |
S-? (3 кг) |
Чи вистачить 5 т гор. |
|
1). 500400=20000=20 га |
1). 6 3=18 (м2) |
2). 20260=5200 (кг)=5 т 200 кг Відповідь:5 т не вистачить. |
2).18 180=3240 (г)=3 кг 240 г Відповідь:фарби не вистачить. |
VI. Підведення підсумків уроку.
Бліц-турнір.
VII. Оцінювання учнів.
VIII. Домашнє завдання:
Розв’язати завдання протилежного варіанту. Побудувати прямокутник і квадрат, Р яких рівні. Зробіть висновок про площі.
I група «Юні агрономи»
Бліц-турнір
Чи згодні ви з твердженням:
а). рівні фігури мають рівні площі?
б). нерівні фігури мають різні площі?
в). будь який квадрат є прямокутником?
г). деякі прямокутники є квадратами? Які саме?
II група «Юні будівельники»
Бліц-турнір
Чи згодні ви з твердженням:
а). рівні фігури мають рівні площі?
б). нерівні фігури мають різні площі?
в). будь який квадрат є прямокутником?
г). деякі прямокутники є квадратами? Які саме?