Урок математики "Складання таблиці множення числа 8. Знаходження периметра прямокутника"

Про матеріал

Розробка уроку математики для 2 класу на тему "Складання таблиці множення числа 8. Знаходження периметра прямокутника", яка дає змогу дітям швидко скласти таблицю множення на 8, а також пригадати вивчені геометричні фігури і знайти їх периметр.

Перегляд файлу

МАТЕМАТИКА

 

Урок 100. Складання таблиці множення числа 8.

               Знаходження периметра прямокутника

Мета:

- навчальна: ознайомити учнів з таблицею множення на 8 та її практичним

застосуванням;повторити прийоми знаходження периметра прямокутника; формувати вміння розв’язувати задачі; вдосконалювати обчислювальні навички;

- розвивальна: розвивати логічне мислення,інтуїцію, просторові уявлення, пам'ять, математичне мовлення;

- виховна: виховувати інтерес до математики. Свідоме володіння системою математичних знань.

Хід уроку

I. Організаційний момент

- Діти,сьогодні до нас на урок прийшли гості,щоб подивитись,як ви працюєте,які ви вже стали дорослі. Тож усміхніться їм і привітайте.

 

Всіх вітаєм,добрий день,

Хай щасливим буде день.

 

- Я сподіваюсь,що від роботи на уроці ви отримаєте задоволення і гарний настрій буде супроводжувати вас цілий день.

 

II. Актуалізація опорних знань.

1. П еревірка домашнього завдання (с. 141, завдання 886; 887)

Завдання 886

— Прочитайте записані вирази та їх значення.

Завдання 887

Ви складали вдома задачу за коротким записом.

Так скільки ж було кущів малини?

А скільки посадили кущів смородини?

І у скільки більше у вас вийшло кущів малини, ніж кущів смородини?(Яку дію при цьому виконували?)

2. Усна лічба

2) Усне розв’язування задач.

*   Дівчинка купила 15 зошитів у клітинку і 5 зошитів у лінійку. У скільки

разів більше зошитів у клітинку купила дівчинка?(у 3 р.)

*   У дитячий садок привезли 40 кг яблук, що на 8 кг менше, ніж груш.

Скільки привезли груш?(48 кг груш)

 

* Дві сестрички, дві лисички,
Заплели по дві косички.
Скільки разом у лисичок
Є заплетених косичок?


* Чотири індики
Пішли на музики,
Танцювали-гупали.
Скільки ніжок тупали?

* В'яже бабуся-лисиця
Трьом онукам рукавиці.
Подарую вам, онуки,
Рукавички по дві штуки.
Бережіть, не загубіть!
Скільки всіх? Перелічіть!

* В садок вийшли я і тато
Снігом щепи обгортати.
Ми по десять обгорнули.
Скільки щеп в городі було?

 

2) «Математичний ланцюжок».

42 : 6 • 2 + 13 : 3  (9)

3. Хвилинка каліграфії

— Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

7; 14; 21; …………..

4. Математичний диктант

*  Число 28 зменшити в 7 разів.

*  Ділене — 49, дільник — 7. Знайти частку.

*  Другий множник — 7. Добуток — 35. Чому дорівнює перший множник?

*  Знайти  частку чисел 63 і 7 .

*  Знайти суму чисел 29 і 27 .

*  Знайти різницю чисел 22 і 15 .

*  Маса поросяти 7 кг, а вівці — в 6 разів більше. Яка маса вівці?

*  Для виготовлення 6 кг цукру використовують  36 кг цукрового буряка.

Скільки треба цукрового буряка для виготовлення 1 кг цукру?

Відповіді: 4; 7; 5; 9; 56; 7; 42; 6.

5. Фізкультхвилинка(офтальмологічна пауза)


1. Не працювати є причина –

Очам даємо відпочинок!

Мерщій рівнесенько сідаймо.

Очима кліпать починаймо.

 

2.Роботу нашу знов кидаймо,

Подалі погляд направляймо.

Роздивившись те, що далі,

Знов поглянем на деталі.

 

3.Очима швидко обертаймо,

Та головою не хитаймо.

Ліворуч – раз, два, три, чотири.

Праворуч – стільки ж повторили.

По колу очі обертаймо,

І все навколо розглядаймо.

 

4.Раз, два, три!

Очі догори!

На чотири, пять і шість

Треба міцно їх стулить.

 

5.Очі щоб відпочивали

Дивимося вліво-вправо.

Тоді кліпаєм очима.

І знову вправо-вліво.

 

 

6.Раз, два –

Рівно голова!

Три, чотири, пять –

Нумо очі закривать!

Шість, сім –

Розплющують очки всі!


 

III. Повідомлення теми і мети уроку

— Сьогодні на уроці ми ознайомимося з таблицею множення числа 8 та ще повторимо, як знаходити периметр прямокутника.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Робота за таблицею на дошці та підручником (с. 141–142)

Завдання 888.

Колективне опрацювання матеріалу

— Яким способом складена кожна таблиця?

— Які приклади таблиці вам уже знайомі?

— Яку властивість множення використали? (Від перестановки множників

добуток не змінюється.)

— Назвіть нові, ще не вивчені випадки.

Запам’ятай!

8 · 8 =  64

8 · 9 =  72

8 · 10 = 80

Завдання 889.

Учні виконують зкоментарем біля дошки з опорою на таблицю множення

числа 8.

Завдання 891.                                                                                                                                                                                   Фронтальне вивчення змісту задачі

Під час відтворення змісту на дошці зображується умова задачі.

Після цього учні працюють самостійно, один учень — за закритою дошкою.

 

V. Узагальнення й систематизація знань

1. Геометричний матеріал.

*  Діти називають запропоновані геометричні фігури(квадрат, трикутник, прямокутник) – при цьому обов’язково обговорюється, чому та чи інша фігура саме так називається.

*  Повторюється правило про знаходження периметра фігури.

Завдання 893.

 *  Вчитель читає умову задачі.

*  Учні записують вираз для обчислення периметра прямокутника Р = (а + в) · 2

і знаходять значення виразу зі змінною.

*  Складається короткий запис задачі.

*  Учні самостійно розв’язують задачу в зошитах.                                                                                                                                                                                

2. Фізкультхвилинка(пальчикова гімнастика)


 

 

 

 


Лізе,лізе равлик по моріжку.

Виставляє равлик довгі ріжки.

А на спинці в равлика хатинка.

Заболить у тебе, равлик, спинка.

 

 

Наша Мурка вушка мила,

На краю , біля криниці.

Мила лапкою, без мила,

Це тому, що Мурка –киця.

Якщо точить кігті кішка,

Значить десь пробігла мишка!


(діти супроводжують декламування віршика рухами пальчиків обох рук)

 

 

3.Самосійна  робота.

 Завдання 890.

4. Гра «Знайди помилку»(резерв)

— Випишіть неправильні рівності. Обчисліть.

65 – 3 = 35          90 – 9 = 99           100 – 0 = 10

21 – 5 = 16          60 – 3 = 67            35 : 5 + 2 = 5

35 : (5 + 2) = 5    20 – 6 : 2 = 7         1 + 7 – 7 = 51

VІ. Підбиття підсумків. Рефлексія

*  Що нового дізналися на уроці?

*  Що було цікавого?

*  Що здалося найважчим?

VII. Домашнє завдання

С. 142, завдання 895; 896.

VIIІ. Оцінювання.(конфеденційне)

doc
Додано
17 квітня 2018
Переглядів
1631
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку