Тема. Закріплення вивчених табличних випадків додавання та віднімання. Побудова многокутників за зразком.
Мета. Закріплювати навички табличних випадків додавання і віднімання, вміння розв'язувати кругові приклади і задачі різних типів, розвивати навички усної лічби, виховувати старанність та наполегливість.
Тема. Закріплення вивчених табличних випадків додавання та віднімання. Побудова многокутників за зразком.
Мета. Закріплювати навички табличних випадків додавання і віднімання, вміння розв'язувати кругові приклади і задачі різних типів, розвивати навички усної лічби, виховувати старанність та наполегливість.
Обладнання. Різнокольорові аркуші паперу з літерами, математичні віяла,
фішки для різнорівневих завдань, сигнальні картки.
Хід уроку
І. Організація класу.
Вчить правильно і швидко рахувати
І точну відповідь давати:
Скільки хліба на полях?
А веснянок на носах?
Скільки зірок світить з неба?
Скільки шоколаду треба?
Вчить усіх нас рахувати,
Додавати й віднімати.
Ця наука непроста зветься…… (математика)
ІІ. Оголошення теми й мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.
Сьогодні на уроці я пропоную вам заглянути у математичний калейдоскоп. А для цього вам потрібні будуть ваші математичні знання. Ми будемо виконувати обчислення на додавання і віднімання, удосконалимо навички розв’язування задач, навчимося будувати многокутники за зразком.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
А розпочнемо ми з «веселого рахунку».
(Учні показують відповіді на математичних віялах)
На травичці біля хати
Метушаться цуценята.
Двоє білих, наче сніг,
Троє чорних, скільки всіх? (5)
Подивіться, угорі на ялинці снігурі.
Тут – 4 і 3 – там, дайте лік всім снігурам. (7)
7 цукерок Петрик мав,
2 цукерки мамі дав,
2 – малій сестричці Олі,
Що зосталося Петрові? (3)
Збільшити на 6 числа 2 4 3 0 1
Зменшити на 6 числа 7 8 9 6 10
Полічи вогники (№4, с.75)
Ось ми маємо можливість побачити червоний колір нашого математичного калейдоскопу. (Вивішую на дошку червоний аркуш з буквою М)
Відповідь: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Назвіть цей ряд чисел у зворотньому напрямку.
(Прикріплюю аркуш жовтого кольору з літерою О)
Назвіть сусідів числа 6: 5 6 7
Запишіть рядок цих цифр
(Аркуш голубого кольору з літерою Л)
ІV. Узагальнення та систематизація знань.
(Аркуш зеленого кольору з літерою О)
(Прикріплюю аркуш зеленого кольору з літерою Д)
Фізкультхвилинка. Гра «Світлофор»
3 + * = 6 6-2+3= 6 + 2 =
9 - * = 3 2+3+1= 8 – 6 =
*+ 2 = 8 8-6+5= 5 – 2 =
*- 6 = 1 8 – 4 =
(Прикріплюю аркуш фіолетового кольору з літерою Ц)
Завдання №6, с.75
(Прикріплюю аркуш синього кольору з літерою І)
V. Підсумок уроку.
(На дошці різнокольорові аркуші у вигляді калейдоскопа)
Погляньте, який у нас утворився гарний математичний калейдоскоп. Прочитаємо разом слово, яке на ньому написано. МОЛОДЦІ!
Тому що на уроці ви: (відповіді учнів….чітко і правильно рахували…
активно працювали над задачами……)