Математика 1 клас
Тема: Узагальнення і систематизація знань учнів.
Мета:узагальнити знання про виконання арифметичних дій з двоцифровими числами;
формувати обчислювальні навички та вміння розв`язувати задачі;
розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення, кмітливість , винахідливість;
виховувати старанність,самостійність, любов до математики.
Обладнання: ілюстративний та роздатковий матеріал, дидактичні ігри .
Тип уроку: урок узагальнення та систематизації знань, умінь і навичок.
Освітня галузь: математична.
Перебіг уроку
І . Організація класу.
Стали , діти, всі рівненько!
Посміхніться веселенько!
Всім удачі вам бажаю
Та урок розпочинаю.
Установка на успіх:
« Ми – розумні, ми – кмітливі,
ми – активні, ми – щасливі.
Ми обов’язково досягнемо успіху!»
ІІ. Актуалізація знань учнів.
Усний рахунок. Бліц – опитування теоретичного матеріалу.
ІІІ. Основна частина уроку.
Повідомлення теми й мети.
Відгадайте, яке двоцифрове число ми сьогодні будемо прописувати.
Цифра, що показує кількість десятків, схожа на ніжного птаха – лебедя. Цифра, що показує кількість одиниць схожа на піднятий знак безкінечності. (це 28)
Самостійна робота .
Знайдіть у таблиці числа п’ятого десятка. Обведіть їх.
11 |
25 |
43 |
40 |
50 |
74 |
41 |
28 |
90 |
55 |
62 |
84 |
19 |
48 |
33 |
42 |
53 |
44 |
72 |
29 |
64 |
57 |
81 |
15 |
47 |
3.Повторюємо додавання й віднімання двоцифрових чисел – математичні перегони.
Змагання між трьома групами. Яка група швидше і правильніше знайде значення виразів на дві дії.
46 – 24 -11= 35 – 14 – 10= 67 – 33- 12=
23+34+41= 12+ 35+41= 42+12+ 31=
44 +33 – 24= 32+34 – 45= 35+23 – 36=
89 +1 – 0= 49+1 +0= 69+1 – 0=
Музична фізкультхвилинка.
Порівняй, встав на місці крапок знаки - <, > , =
4 см…40 см 12 л…21 л 10 см…1 дм
25 кг…30 кг 1 грн …50 к. 1м…10 см
Взаємоперевірка .
Пригадуємо з яких частин складається задача ( з умови і запитання).
Задача 1.
На весняній клумбі розцвіло 25 тюльпанів червоного кольору , а жовтого – на 12 квіток більше. Скільки тюльпанів жовтого кольору розцвіло на клумбі?
Визначаємо тип задачі , розв’язуємо її.
Задача 2.
У Лесика було 46 гривень. Після того як він купив собі морозиво, у нього залишилося 20 гривень. Скільки гривень заплатив хлопчик за морозиво?
Визначаємо тип задачі , розв’язуємо її.
Хвилинка релаксації – вправи для очей.
На вербі росло 15 груш. Петрик зірвав 3 фрукти. Скільки залишилося груш на дереві?
На галявинці сиділо 7 горобців. Прилетіли на галявину ще 2 ворони. Скільки горобців стало на галявинці?
У фруктовий кіоск завезли 20 кілограмів апельсинів і 15 кілограмів бананів. Скільки кілограмів цитрусових завезли у магазин?
Накресли два відрізки . довжина першого – 1 дм 4 см, а другого – на 4 см менша.
ІV . Підбиття підсумків уроку.
Розмістіть цвіт вишні на дереві, оцінивши свою роботу на уроці.
Найвище розмістіть квіточки ті , хто оцінює свою роботу, як найпродуктивнішу. Ближче до середини – хто міг би краще, але не все вдалося. Внизу – хто вважає, що йому мало що вдалося.
Дякую всім за роботу! Бажаю,щоб ваш цвіт знань кожного разу квітнув на верхівці дерева, якнайближче до сонця.