Урок математики у 1 класі на тему: "Склад числа 7. Складання прикладів на додавання. Дні тижня"

Про матеріал

Урок математики з використанням інтерактивних технологій має на меті розглянути всі варіанти складу числа 7, вчить учнів складати, читати, розв'язувати приклади на додавання в межах 7.

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Склад числа 7. Складання прикладів на додавання.

Дні тижня

 

Урок математики з використанням інтерактивних технологій

 

1 клас

        

 


Тема: Склад числа 7. Складання прикладів на додавання. Дні тижня.

Мета: розглянути всі варіанти складу числа 7; вчити учнів складати, читати, розв’язувати приклади на додавання в межах 7.

 Розвивати мислення, обчислювальні навички, навички усного рахунку.

 Виховувати інтерес до предмета, вміння спілкуватися під час роботи в парах.

 Обладнання: набори цифр, геометричного матеріалу, таблиці.

 

Хід уроку

І. Повторення вивченого.

 1. Фронтальне опитування.

 – Назвати найбільше число, яке вивчили.

  • Як утворили число 7?

 

2. Робота з касами.

– За яке число більше число 7? Чому? (фішки)

 

3. Назвати сусідів чисел: 6, 3, 5.

 

4. Вправи на засвоєння складу чисел. Гра «Я вам – ви мені».

  5   6

      1      4       3      3

      4      1       2      4

      3      2       5      1

ІІ. Вивчення нового матеріалу.

  1. Робота з геометричним матеріалом. Склад числа 7 – робота в парах (практично).

 

  1. Складання прикладів на додавання.

6 + 1 = 7  4 + 3 = 7   і т. д.

5 + 2 = 7

 

3. Вправи на засвоєння складу числа 7.

 а) по таблиці;

 б) робота з підручником, с. 28, № 2;

 в) робота в зошиті, с. 27, № 1.

 

4. Фізкультхвилинка.

   Сильний вітер до землі

   Гне дерева молоді (присідають).

   А вони ростуть, міцніють (піднімаються),

   Вгору тягнуться, радіють (навшпиньки, руки тягнуть вгору).

 5. Назви днів тижня. «Мозкова атака».

 

Загадка. Сім братів віком рівні, іменами різні.

 

  • Назвати дні тижня.

Учитись любить старший брат,

І вихідним він також рад.

П’ять навчальних днів у нас.

Два вихідних – дозвілля час.

Для вас просте завдання, діти,

Всі дні у тижні полічити.

  • Який за порядком іде понеділок? Вівторок? Який останній? Який за порядком він іде?

 

ІІІ. Робота в зошиті, с. 27.

  1. Вправи на засвоєння складу чисел 4, 6.
  2. Порівняння чисел (усно).
  3. Геометричний матеріал, № 3.

 

ІV. Веселий рахунок. Скласти приклади.

 1.  5 берізок, 2 смерічки

  Зеленіють над потічком. 5 + 2 = 7

  Біля них 1 ожина…

  Скільки всіх дерев, скажи-но?

 

 2. У садок до годівниці

  Прилетіли 3 синиці.  3 + 4 = 7

  Потім ще 4 птиці.

  Скільки птиць на годівниці?

 

V. У світі цікавого. «Мозкова атака».

 – Скільки чорних крапочок на червоних крильцях у сонечка? 7

 

  • Цікаво, що «народжуються» ці жучки без крапочок і сидять нерухомо на місці. Поступово одна за одною з’являються темні плямки. Якщо такого жучка змусити рухатись, він поповзе, і крапочок буде лише стільки, скільки встигло з’явитись до того, як його потривожили. Тому ми можемо зустріти сонечко з 3, 4, 5 крапочками.

 

  • А скільки лапок? 6
  • Як називаються числа 6 і 7? (сусіди)

 

VІ. Підсумок уроку.

 – Як розкласти число 7 на два менші? Запропонуйте існуючі варіанти.

1

 

doc
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
9 липня 2018
Переглядів
1953
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку