Урок математики у 3 класі "У зачарованій казковій країні разом з Одиничкою"

Про матеріал
На уроці будемо вдосконалювати застосування різних способів множення чисел, формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження суми двох добутків, вдосконалювати навички збільшення чисел у кілька разів, а ще розширювати уявлення й знання про тварин-ссавців (звірі) рідного краю.
Перегляд файлу

Урок-подорож з математики у 3 класі

 "У зачарованій казковій країні разом з Одиничкою"

ТЕМА:     Множення чисел різними способами,  розв’язування задач на знаходження суми двох добутків,  збільшення чисел у кілька разів. Вершини, грані, ребра куба

    МЕТА: Вдосконалювати застосування різних способів множення чисел,  формувати вміння розв’язувати задач на знаходження суми двох добутків, вдосконалювати навички збільшення чисел у кілька разів.  Розширити уявлення про геометричні тіла : повторення  частин куба - вершини, грані, ребра .

 Розвивати логічне мислення, кмітливість, увагу,  вміння працювати самостійно та в команді.  Розширити уявлення  й знання про тварин- ссавців (звірі) рідного краю.  Виховувати любов до тварин.         

Матеріали та обладнання: Малюнок схеми - карти подорожі, зображення смурфиків, Одинички,  казкових знаків  Множення  та Ділення,  тварин (заєць , лисичка, білочка, вовк) , кольорові квіти,  перфокарти, картки-сигнали  для самооцінювання, картки-малюнки, відео презентації.

 Хід уроку:

  1. Організаційна частина:   

  - Сьогодні ми виходимо на стежину  до казки й рушаєм в цікаву мандрівку. Але спочатку відгадаєм - хто це нас запросив у казку ?

Довга і тонка як спиця …

Це , звичайно, … (Одиниця )

  •          І , перш , ніж ми вирушимо в цю казкову  подорож,  «намалюємо» портрет нашої гості – цифри 1 та її друзів. (зразок на плакаті)
  •          … А тепер швидко відповідаємо – ТАК чи НІ :
  •          Ми любим в казку помандрувати?

 … і вмієм добре вже ділити?

 …. І вправно додавати, віднімати?

…. Й обманювати кожен в нас мастак?

   можем вправно чаклувати? … А чи задачу розв’язати?

  …. І знаємо вже фігури?  

 І ми старанно попрацювати будем?

          … ще  й приз цікавий ми здобудем?!

 

  •          Я вам бажаю, щоб, коли ми завершимо нашу подорож, ви одержали цікавий приз,  мали багато досягнень  і могли дружно сказати –«ТАК!»
  1. На магнітній дошці план-карта  із зображенням –  лісу, болота,  озера,  печери, будиночка. Цифра 1 буде рухатись до  свого будиночка  і зустрічати тварин, розкаже нам  цікаве про них . А  ми своєю чергою , застосуємо  математичні  чари ( знання ), щоб Одиничка  могла швидко  рухатись .
  2. Оголошення теми :
  •          ПЕРЕДБАЧЕННЯ :
  •          Діти , як ви думаєте. Що  сьогодні  ми будемо  вивчати , якщо нас запросила до подорожі Одиниця ?  (версії …)
  •          Так, ми сьогодні  теж будемо  множити і ділити числа 10  та 100,  а ще – розв’яжемо задачу на знаходження суми добутків. Пригадаємо, що ми знаємо  про геометричні  тіла .
  1. Перевірка домашнього завдання.

а) Показую числа 82 , 62,  49,  59. Які з цих  чисел є результатом розв’язку задачі  і що вони означають? Розв’язком є 49 кг - картоплі у 3-му  мішку. Який вираз  має найбільше значення  (770)

  •          б) усна лічба – гра «Мовчанка» за картками – математичний диктант (діти  пишуть результат на дошках для обчислень ) :                              6* 1, 45 : 45, 100 :1, 45 : 45, 36 : 6, 48 : 6.
  •          Варіант : гра- «Зайці»:

На горбі сиділи зайці

          І показували пальці    (результат  табл . ділення  на 7)

 

  •          А гляньте, вже подіяли математичні чари і ми вже в лісі. Разом з нами стежкою в клітинку мандрують Смурфик.
  •          Одиничка  пропоніє цікавинку  про зайців ( 1хв 24с або 2 хв  )

  https://www.youtube.com/watch?v=OjrNOSA0JBs

4.  Усні обчислення: виконай арифметичні дії.

Щоб  Одиничка могла зайти в математичний ліс , потрібно знайти значення виразів веселих і грайливих смурфиків .   ( презентація чи малюнок  - до  міні – портфоліо  ) – використовуємо чернетки .

а) 9 • 4 : 6 – 27 : 3 : 9 = 5

б) 15 : 5 : 3 + 56 :  7 : 8 = 2

в)  табличне множення і ділення – записати результати на сімках і вісімках і перевірити один одного    ( в парах)

Наші чари - знання  допомагають одиничці  й вона вже в лісі і нам розкаже  цікавинку  про лисичку

Дітям про лисичку.   

5. Основна частина

А) Спробуємо  свої сили й розв’яжемо вирази № 384

- Перегляд відеопрезентації ( країна  мрій);

- коментуємо №385,  386 ;

 

Б)  Актуалізація уміння розв’язувати задачі на знаходження суми двох добутків, складати обернені задачі 

  •          Подивіться, Одиничка  вже на стежці . Ось в нас карта, яка нам підкаже, що нас чекає попереду. Й рушаємо ми від замку нашої Одиниці.
  •          Множення  та Ділення , що вартують житло Одиниці , хочуть нам допомогти потрапити до казкової країни , а для цього нам потрібно виконати ще  завдання ( розчаклувати «чарівні замки» на воротах.)

А Одиничка нам розкаже  про білочок 

Маленькі любителі горішків: цікаві факти про білок

Розв’яжемо задачі і допоможем їм пройти цей ліс . (Задача 387)

  1.     Склади задачу за кожним коротким записом. Перевір, чи правильно зазначено плани розв’язування задач у коротких записах. Обґрунтуй свою думку. Що спільне в задачах? Чи є між ними якийсь зв’язок?

Узагальнені  записи і  плани розв’язування таких задач.

 

Гірлянди

Кільк. лампочок

Всіх лампочок

І

2 гірлянди

10лампочок

?

?

ІІ

3 гірлянди

по 100лампочок3

?

 

  1.     Ви впізнали першу задачу? (це задача на знаходження суми двох добутків).
  • Які три взаємопов’язані величини є в задачі?
  • Яка це задача? (складена)
  • Із скількох простих задач вона складається? (із трьох простих задач)
  • Розв’яжіть цю задачу. ( індивідуальна допомога окремим учням )

Коментування виразів-розв’язків до задачі

 Потім перевірка з Одиничкою

  1.     Перетворюємо одиниці вимірювання  величин (№ 388) І ми вже на галявині. Де на одиничку чекають її друзі
  1.     назвати всі результати таблички множення числа 7  та 8 (від найбільшого до найменшого);
  2.     назвати всі вивчені  правила поза табличного  множення:

Хто швидко і правильно розв’яже всі завдання таблиці множення на 7  і 6 .

6

12

18

24

30

36

54

42

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

42

14

21

28

63

35

49

*2

*3

*4

*5

*6

*9

*5

*7

 

 

 

 

 

 

 

 

Друзі  і наші  математичні  чари  допомогли Одиничці і вона  майже  вже дісталась 

Про … вовка  https://www.youtube.com/watch?v=4YA6eDMSwwA пригадаємо : множення і ділення іменованих чисел н 10 іна 100

8к. – 1000 =  … (дитина коментує )

6грн : 100 = …. = … к.

  1.     вправа – «Знайди пару» (№ 391)
  2.     усно: коментування  - будова і частини  куба , Д/ з №395  і тести

Заключна частина

  1. «Мікрофон»:

--  найбільше запам’яталося на уроці…

--  найбільше сподобалося…

--  сьогодні я дізнався про…

--  мені було складно…

--  тепер я зможу…

2. Оцініть себе (справедливо) і подякуйте собі .

2. Підсумок уроку (у колі) : Ви всі добре працювали, старалися, були активними. Одиничка, якій ви допомагали , дуже задоволена. Вона принесла вам невеликі солодкі призи, а я звільняю вас від домашніх завдань з математики лише за бажанням на завтра тест  «На урок»

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 3 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
17 березня 2025
Переглядів
188
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку