Урок математики у 1 класі
до тижня «Мультфільми»
Тема уроку : Різницеве порівняння чисел. Вимірювання і порівняння довжин відрізків. Обчислення виразів.
Мета уроку: закріпити знання учнів про різницеве порівняння чисел, вдосконалювати навички усної лічби, розвивати логічне мислення , пам’ять, увагу, виховувати цікавість до пізнавальних мультфільмів.
Хід уроку:
І Організаційний момент.
Всі ми знаєм, що у нас
В школі ми найкращий клас.
Хлопці тут? Дівчата є?
До уроку все в нас є?
Починаємо урок
Вже давно дзвенів дзвінок.
ІІ Ознайомлення з темою уроку
-Скажіть, яка тема нашого тижня? (Мультфільми) А тема дня ? (Хто створює мультфільми?)
Сьогодні на урок до нас прийдуть гості з одного мультфільму.
А щоб дізнатися, треба відгадати загадку.
Шерсть гладенька
І м'якенька
Спинка гнеться,
Хвостик в'ється -
Тільки лапки
Цап-царапки!
(Котик)
Але котик прийшов не один, а з ним ще хтось.(Картинка трьох котів з мультика «Три кота») Ці котики ще маленькі, вони не вміють рахувати, треба їм допомогти.
ІІІ Повторення вивченого.
1.Усний рахунок.
Гра «День і ніч»
5+5-3-1+2+0= 4+2-1+3-0-4=
У Ягусі 5 копійок. У бабусі , у Ягусі
І Горинич має 5. Живуть веселі гуси
Допоможемо малята 4 білих і 4 сірих
Гроші їм порахувать Скільки ж їх у бабусі?
2. Танграм
-Складіть котика з фігур за зразком.
3.Робота на планшетах.
-Покладіть 5 котиків у перший рядок.
-Покладіть 3 котика у другий рядок.
Де котиків більше ?
На скільки більше?
Де котиків менше?
На скільки менше?
Як ви це дізналися?
Як скласти приклад?
ІV Робота за темою уроку.
Бесіда після перегляду:
-У якій техниці знімали мультик?
Сільки котів було ?
Що вони не вміли робити, коли допомагали мамі?(міряти довжину)
2.-А ми допоможемо їм міряти довжину відрізків.
Робота в зошитах на друкованій основі. Вимірювання довжини відрізків та порівняння.
3.Фізхвилинка
Йшли по даху 3 кота, 3 кота Василія,
Піднімали 3 хвоста прямо в небо синєє.
Сіли киски на карниз, подивились вверх та вниз.
І сказали 3 кота: «Красота! Красота!»
4. Робота в групах. Допомога Карамельці, Коржику та Компоту у розв’язанні прикладів.
Гра « Дешифрувальник»
Який одяг хотіли вдягнути кожний з котиків?
Карамелька (сарафан)
А 8-6=
С 8-7=
Ф 4+3=
Н 5+3=
Р 10-7=
1 |
2 |
3 |
2 |
7 |
2 |
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Коржик (сорочка)
О 5+3=
С 10-1=
Р 10-7=
Ч 1+3=
А 2+0=
К 2+3=
9 |
8 |
3 |
8 |
4 |
5 |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
Компот (костюм)
С 8-7=
О 5-3=
Ю 6+1=
К 2+2=
Т 10-5=
М 6-3=
4 |
2 |
1 |
5 |
7 |
3 |
|
|
|
|
|
|
Гра « Допоможи мультяшному героєві»
А) Губка Боб ракушки ніс .Дорогою 4 загубив, товаришу 5 віддав. Скільки він спочатку мав?
Б) Фрекен Бок може з’їсти 8 плюшок, а Карлсон- на 2 плюшки більше. Скільки плюшок може з’їсти Карлсон?
В) Кіт Матроскін за день надоїв 10 літрів молока. Уранці він надоїв 4 літри. Скільки молока він надоїв увечері?
V Підсумок уроку.
-Діти, котикам сподобалось, як ви сьогодні працювали на уроці.
-Які завдання вам сподобалось виконувати?
Кому було важко?
-Який у вас настрій?
Ось і пролунав дзвінок — закінчився наш урок.
За роботу — по заслузі! Щиро дякую вам, друзі!
-Котики дарують вам розмальовки з їхнім зображенням.
Додатки
Карамелька
А 8-6=
С 8-7=
Ф 4+3=
Н 5+3=
Р 10-7=
1 |
2 |
3 |
2 |
7 |
2 |
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Коржик
О 5+3=
С 10-1=
Р 10-7=
Ч 1+3=
А 2+0=
К 2+3=
9 |
8 |
3 |
8 |
4 |
5 |
2 |
|
|
|
|
|
|
|
Компот
С 8-7=
О 5-3=
Ю 6+1=
К 2+2=
Т 10-5=
М 6-3=
4 |
2 |
1 |
5 |
7 |
3 |
|
|
|
|
|
|