Конспект уроку математики
5 клас
Тема: Округлення натуральних чисел.
Мета:
Ознайомити учнів з поняттям округлення натуральних чисел.
Формувати вміння округлювати числа до десятків, сотень, тисяч.
Розвивати логічне мислення, обчислювальні навички.
Виховувати акуратність, точність у роботі.
Обладнання:
Підручник з математики, зошити, картки із завданнями.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Привітання з учнями.
Перевірка готовності до уроку.
Повідомлення теми і мети уроку.
ІІ. Актуалізація опорних знань.
Усний рахунок.
Повторення складу чисел.
Порівняння чисел.
Розв’язування простих прикладів на додавання і віднімання.
Фронтальне опитування.
Що таке розряд числа?
Які розряди ви знаєте?
Як записати число в розрядному складі?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Постановка проблеми.
Наводимо приклад: У магазині було 382 яблука. Як приблизно можна сказати, скільки було яблук?
Пояснення нового матеріалу.
Вводимо поняття округлення.
Пояснюємо, що округлення – це заміна числа іншим, близьким до нього числом.
Розглядаємо правила округлення:
Якщо цифра в розряді, до якого округлюємо, менша за 5, то всі наступні цифри замінюємо нулями.
Якщо цифра в розряді, до якого округлюємо, більша або дорівнює 5, то останню цифру, яка залишається, збільшуємо на одиницю, а всі наступні замінюємо нулями.
Закріплення матеріалу.
Розв’язування прикладів на дошці і в зошитах.
Округлити до десятків: 347, 852, 996.
Округлити до сотень: 1235, 789, 504.
Округлити до тисяч: 6789, 23456, 9999.
Робота з картками із завданнями.
Чарівний мішок": Учитель готує картки з числами. Діти по черзі витягують картку і округлюють число до вказаного розряду.
"Живі числа": Учні стають числами. За сигналом вчителя вони шикуються за зростанням або спаданням, а потім округлюють свої числа до певного розряду.
"Математичний футбол": Клас ділиться на дві команди. Кожна команда по черзі відповідає на питання про округлення. За правильну відповідь команда отримує бал і "забиває гол".
"Математичний конструктор": Учні отримують картки з числами та розрядами, до яких потрібно округлити. Їхня задача – скласти з цих карток правильні рівності.
ІV. Узагальнення і систематизація знань.
Фронтальне опитування.
Що таке округлення?
Які правила округлення ви запам’ятали?
Розв’язування задач практичного змісту.
V. Домашнє завдання.
Скласти 5 прикладів на округлення чисел.
VI. Підсумок уроку.
Взаємооцінювання роботи учнів.
Виділення основних моментів уроку.