Урок математики за програмою «Росток»

Про матеріал
Тема: Програма дій . Алгоритм Мета : сформувати уявлення про поняття «програма», «алгоритм», «блок – схема» ; вчити читати, склади алгоритми та використовувати їх у вирішенні практичних завдань ; розглянути алгоритми розв’язання текстових задач; працювати над умінням самостійно аналізувати задачі; закріплювати навички письмових і усних обчислень; виховувати математичну компетентність
Перегляд файлу

Урок математики за програмою «Росток» у 2 класі

Тема: Програма дій . Алгоритм

Мета : сформувати уявлення про поняття «програма», «алгоритм»,

            «блок – схема» ; вчити читати, склади алгоритми  та 

              використовувати їх  у вирішенні  практичних завдань ; 

              розглянути алгоритми розв’язання текстових задач;

              працювати над умінням самостійно  аналізувати задачі;       

              закріплювати навички письмових і усних обчислень;

              виховувати математичну компетентність

Обладнання : картки, таблиця, відеоматеріали, презентація, проектор,

комп’ютер,інтерактивна дошка, абакуси, підручник, зошит, інтерактивні папки- лепбуки,

Тип уроку:урок засвоєння нових знань

Хід уроку

І. Етап орієнтації

    - Вітаю вас на уроці математики!

Клас готовий працювати?

(Так)

Додавати й віднімати?

(Так)

На розряди розкладати?

(Так)

Вчасно руку піднімати?

(Так)

Вміло в групах    працювати?

(Так)

Вирази й задачі розв’зати?

(Так)

 

- Cьогоднішній урок ми хочемо  розпочати таким девізом

(на картках )

  1.Девіз уроку ( укр. + англ. Мовами)

Постав мету                       Склади план                      Берись до роботи              

   Додержуйся                             Досягнеш

        плану                                      мети

 

 2. Проблемне запитання

  - А для того , щоб визначити над якою темою ми сьогодні будемо працювати, пропоную Вам переглянути відео

- Отже, ми сьогодні нашу роботу пов’яжемо з комп’ютерними іграми. Щоб почати грати для початку вам треба виконати  певний порядок дій. Все наше життя побудовано за планом, схемою, за порядком визначених дій

ІІ. Етап цілепокладання

  1.          Визначення теми та мети уроку

- Тема сьогоднішнього уроку «Програма дій. Алгоритм» Зображення алгоритму ми з вами змогли вже спостерігати у девізі нашого уроку.

- В кожній картці- блоку записана дія - операція , щоб дійти до певної мети, треба виконати всі дії по порядку, По іншому, цей ланцюжок дій називають програмою дій. У житті де ми зустрічаємо слово «програма»? ( програма ТВ, концертна програма, програма цирку, театру, копм ‘ютерна програма)

- Давайте разом визначимо мету нашого уроку

 Навчитися – складати програму дій – алгоритм

Виконувати  дії за алгоритмом

Користуватися алгоритмом

розвивати пам’ять і вагу

 

2.Усний рахунок

  •                   Переходимо до усного рахунку, який ми проведемо у вигляді гри «Математичні перегони»  
  •                   Кожен учень вибере для рівень завдань, у вас на парті  карти з червоною машинкою – це більш складні приклади , а з синьою машинкою – середньої складності.А четверо учнів працюють на абакусах, ці діти вчаться за спеціальною програмою «Індіго- ментал» «Ментальна арифметика», зараз побачимо. Хто швидше із вас порахує, на цю роботу вам відводиться 2 хвилини!
  •                   Ознайомтеся з алгоритмом виконання цієї роботи
  1. Отримати завдання
  2. Визначитися з рівнем завдань
  3. Відлік часу
  4. Приступити до роботи
  5. Закінчити
  6. Підняти руку
  •                   Почали!
  •                   Перевіримо чи правильно ви виконали, Прошу вашої уваги на екран! У кого без помилок! У кого 1? У кого 2?
  •                   Відмінно, дякую!
  •                   А хто найшвидше порахував?
  •                   Учні, які працювали на абакусах, зробили обчислення 1на 20 прикладів більше, ніж інші. Отже вони рахували швидше!

Перед початком цієї роботи  ви ознайомилися з програмою виконання , тобто алгоритмом і успішно його виконали!

  •                   Ще один рівень подолали!

3.Каліграфічна хвилинка ( запис по алгоритму цифри 1 – відео)

- Для того щоб записати число і класна робота треба повторити алгоритм написання цифри 1

- Записали  число і  класна робота, не забуваємо про правильне оформлення роботи. Прописали за алгоритмом цілий рядок цифри 1

_ Дякую вам і цим ми впоралися.

Крокуємо далі за нашою програмою!

4.Робота за підручником

5.Робота в парах

- Пропоную завдання №3 виконати в парах. Зараз ви будете самостійно складати алгоритм. Вам треба  розставити цифрами послідовність дій мами, для того щоб вона приготувала Оленці варену картоплю зі сметаною.

 - Перевіримо виконане завдання в парах . Прошу звіритися із дошкою, Яка пара виконала правильно?

Висновок :

- Отже ,щоб приготувати якусь страву треба виконати порядок дій , тобто алгоритм

- І цей рівень швиденько здолали!

6.Фізкультхвилинка

- Треба трохи відпочити, погляньте на екран , ознайомтеся з алгоритмом виконання

- Цей рівень гри був самий веселий!

7.Робота в групах(лепбуки)

- Переходимо до наступного рівня наших дій на уроці – це робота в групах

- Правила роботи в групах – це теж алгоритм порядок дій, який правда можна переставити місцями

- Давайте повторимо ці правила

- Працювати будемо за лепбуками

Завдання 1

  •                   Скласти алгоритм розв’язання задачі на пірамідці
  •                   Запрошую представника однієї групи виконати на дошці і звіритися іншим групам
  •                   Наступне завдання , розв ‘язати задачу за нашим алгоритмом

 Записати розв’язання у зошит.

  •                    Переходимо до завдання №2

Скласти алгоритм

1 команда »Пошук інформації в мережі  Інтернет»

Вімкнути комп’ютер

Увійти до мережі Інтернет

Ввести запит в рядок «пошук»

Натиснути клавішу «пошук»

Із запропонованого переліку обрати потрібний

Ознайомитися із потрібною інформацією

Закрити вікно програми

Вимкнути комп’ютер

3 группа «Работа на компьютере»

Відкрити ноутбук

Увімкнути ноутбук

Обрати програму для роботи

Працювати в даній програмі

Вийти із програми

Вимкнути комп’ютер

Закрити ноутбук

  •                   Прошу презентувати свої роботи
  •                    Порівняти свій алгоритм із  запропонованим на дошці
  •                   Наступне завдання для роботи в групі

8.Робота в зошитах Самостійна робота

- Пропоную приступити до останнього рівня нашого плану дій, перевіримо себе за нашою блок- схемою плану уроку

- Так самостійна робота

- Але перед початком роботи треба пригадати алгоритм розв’язання рівняння

- Запрошую до дошки учня , який побудує алгоритм

1. Прочитати рівняння

2. Записати у зошит

3.Визначити невідомий компонент

4.Використовуємо правило на знаходження компонента і записуємо рішення

5.Виконуємо дію і записуємо відповідь

6.Робимо перевірку

- Приступили до роботи, 3 хвилини на виконання цього завдання

- Перевіремо

- Чи така відповідь у вас вийшла?

   - Отже ми розв’язували рівняння за алгоритмом.- Для чого ми використовуємо алгоритм у рівнянні?

( Щоб не забути порядок оформлення рівняння під час запису)

V. Контрольно - оцінювальний етап

1..Підсумок уроку

- Ми з вами успішно пройшли всі рівні нашої гри і на наступних заняттях ми будемо виконувати більш складні завдання, тому що вміємо чітко ставити собі мету , складати алгоритм наших дій і досягати відмінних результатів та міцних знань .

Познайомилися з персонажами нової гри  «Майнкрафт ендюкейшин» за допомогою ,якої ви зможете навчатися граючись, як заєреструватися в цій програмі я повідомлю індивідуально. Всі молодці! Дякую за роботу!

( «Замітка до газети»)

- Надаємо слово нашому кореспонденту, який напише в шкільній газеті про наш урок:

 Діти нашого класу вивчили нове поняття – алгоритм.

Навчилися читати та складати алгоритм , користуватися ним під час обчислень. познайомилися з рекламою нової гри. Я впевнена, що вона Вас зацікавила і ви обов’язково скористаєтися нею для покрашення своїх знань.

  1.                   Домашнє завдання  ст..14 № 6,7

 

 

 

 

doc
Додано
19 жовтня 2021
Переглядів
954
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку