Урок математикиТема уроку: «Число та цифра 7.Геометрія.Найпростіші геометричні фігури:точка,лінія».

Про матеріал
Урок продовжить знайомити учнів з числом і цифрою 7, утворенням числа 7. Вправляти у каліграфічному написанні цифри 7.,формувати уміння порівнювати вирази,розв»язувати рівняння,удосконалювати навички обчислення прикладів на додавання,розв»язування задач на знаходження суми закріплювати поняття «геометрія», найпростіші геометричні фігури:точка,лінія.
Перегляд файлу

Урок математики у 1-Б класі

за науково-педагогічним проектом «Інтелект України».

Тема уроку: «Число та цифра 7.Геометрія.Найпростіші геометричні фігури:точка,лінія».

Мета уроку: Продовжити знайомити учнів з числом і цифрою 7. Пояснити утворення числа 7. Вправляти у каліграфічному написанні  цифри 7. Формувати уміння порівнювати вирази,розв»язувати рівняння.Удосконалювати навички обчислення  прикладів на додавання,розв»язування задач на знаходження суми закріплювати поняття «геометрія», найпростіші геометричні фігури:точка,лінія.

Розвивати просторове уявлення, увагу, сприймання, логічне мислення.

 Виховувати самостійність, старанність, привчати до охайності та розвивати навички графічного письма.

 Тип уроку: Урок засвоєння нових знань.

Обладнання: Мультимедійне забезпечення

 

Хід уроку:

І. Організація уроку:

Знову день почався, діти.

Всі зібрались на урок.

Тож пора нам поспішати,

Кличе в подорож дзвінок

Всі мерщій сідайте ,діти,

Домовляємось не шуміти.

На уроці не дрімати,

Руки вчасно підіймати.

Діти:

Наш девіз − усе узнати,

Вміти добре рахувати.

Виростаймо ж − і у путь.

Хай знання із нами йдуть!

ІІ. Повідомлення теми і мети уроку

-Прочитаємо тему уроку.

-Що ми будемо сьогодні вивчати на уроці?

2.1 Робота з будиночком чисел

Збудували цифри дім,

Стали дружно жити в нім.

Деяких іще немає

Хто їх,друзі,відшукає?

-Попрацюйте в будиночку чисел,заповніть порожні клітинки!

-Доведіть,що геометричні фігури,які «мешкають» у будиночку чисел-це трикутники.

(Це трикутники,бо мають 3 сторони,3 кути,3 вершини)

2.2 Робота над правилом

-Прочитайте,прискорюючи темп.Розкажіть з пам»яті.

2.3 Виконання коректурної вправи

-Полічіть всі цифри,які не позначають на письмі число 7,одночасно закреслюючи їх.

2.3 Каліграфічна хвилинка

Алгоритм написання цифри 7

Цифра 7 складається з трьох елементів: хвилястої горизонтальної лінії, довгої прямої похилої лінії та короткої горизонтальної лінії. Починаємо писати трохи нижче середини верхньої сторони квадрата (клітинки), ведемо горизонтальну хвилясту лінію праворуч до верхньої правої вершини кута квадрата. Потім, не відриваючи руки, ведемо вниз довгу, пряму похилу лінію до середини нижньої сторони квадрата. Відірвавши руку, посередині другого елемента, проводимо горизонтальну лінію, симетрично з двох сторін.

-Пригадайте як пишуться вивчені цифри.

2.4 Фізкультхвилинка

2.5 Робота з інформацією в рамочці(за алгоритмом)

-Стежимо за диктором;

-Читаємо самостійно;

-Читаємо хором;

-Відтворюємо з пам»яті.

2.5 Гра «Доміно»

-Заповніть порожні клітинки так,щоб на кісточках доміно утворити варіанти  складу числа 7

2.6 Робота з таблицею додавання і віднімання числа 7

-За презентацією повторіть таблиці додавання і віднімання числа 7.

2.7 Робота з виразами

Без обчислень-нікуди

Математика усюди

Не печалюсь,я радію-

Бо лічити добре вмію!

-Діти,пригадайте як називаються компоненти додавання?

(Перший доданок,другий доданок,сума)

-Хвалько просить допомоги у першокласників вписати невідомі доданки!

2.8 Робота над правилом Мудрої Сови,порівняння виразів.

-Пригадайте як позначаються математичні знаки?

-Порівняйте вирази,поставте між ними відповідний знак!

2.9 Вправа для покращення зору

2.10 Робота над правилом

2.11Робота над задачею.Аналіз та розбір задачі.

-Пригадайте алгоритм розв»язування задачі!

-Запишіть скорочену умову до задачі.

-Які слова головні в задачі?

-Запишіть їх скорочено.

-Що є невідомим у задачі?

-Визначте тип задачі.

-За допомогою якої дії розв»язуємо задачі на знаходження суми?

-Запишіть розв»язання задачі.

-Що напишемо в дужках?

-Якою ж буде відповідь до задачі?

2.12 Релаксація

2.13Робота над рівнянням

-Числа  у країні Математики залюбки їздять на карнавал .Подумайте,яке число заховалося під маскою?

-Обведіть правильний варіант відповіді.

2.14 Робота з геометричним матеріалом

-Діти ,пригадайте казочку «Як коротульки вивчали геометрію».

-Які мешканці мешкають у країні Геометрія?

-Як звуть найменшу жительку цієї країни?Так,точка.

-Як точки утворили лінію?

-Допоможіть Хвалькові виконати завдання Знайка.Позначте правильне твердження.

-Так,правильно!Лінія є нескінченною,вона не має ні початку,ні кінця!

2.15 Робота над правилом за алгоритмом.

-Поставте по дві точки над лінією,на лінії та під лінією.

2.16 Робота над логічною задачею

-Діти,Кнопочка просить допомоги розв»язати логічну задачу.Прочитайте уважно задачу.Оберіть правильний варіант відповіді.

-Перевірте за презентацією.

2.17.Гра «Великі перегони»

Три машини на шосе

Знаєм чітко,знаєм все

Виконайте всі завдання

Розпочнем наші змагання!

-Ви є учасниками великих перегонів.Оберіть автомобіль,на якому ти братимеш участь у авторалі.Обведіть його.Потрібно за 4 хвилини розв»язати всі приклади та порівняти числа.За кожну правильну відповідь ти отримаєш 1 бал.Якщо в сумі набереш 20 балів,то одержиш нагороду-розфарбуєш трофей.

-Перевіряємо,виправляємо помилки!

ІІІ Підсумок уроку

3.1 Підсумкова бесіда

-Що нового та корисного ви дізналися на уроці?

-Якими цікавинками хотілося б поділитися з батьками,друзями?

-Заспіваємо «Пісеньку про математику».

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
10 березня 2021
Переглядів
743
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку