Урок музичного мистецтва "У світі реального та уявного (продовження) Фантазії. Слу-хання: М. Стецюн лірична фантазія «Калинонька» (фрагмент); «Українська в’язанка» (у виконанні НАО

Про матеріал
На уроці формуються виконавські уміння та навички імпровізації, розвивається ритмічне чуття, вокальні та хорові, акторські та елементарні танцювальні уміння. Діти вчаться активно сприймати твори різних видів мистецтва, знайомляться з особливостями їхньої художньо-образної мови. Застосовуються прийоми заохочування учнів,навички аналізу,рефлексії.Учні вчаться висловлювати власні враження, формують вміння шукати зміст твору , розуміти, яким чином він розкривається, вчаться описувати емоційні стани, викликані почутим, побаченим, формувати культуру емоційного сприймання й реагування на твір мистецтва. Творчі завдання формують у дітей бажання творити і самовиражатися, презентувати результати власної творчості, брати участь у творчих вправах або інсценізаціях, спілкуватися з друзями та знайомими про мистецтво.
Перегляд файлу

Тема. У світі реального та уявного (продовження) Фантазії. Слу­хання: М. Стецюн лірична фантазія «Калинонька» (фрагмент); «Українська в’язанка» (у виконанні НАОНІ); В. Джозеф «Фан­тазія» (у виконанні скрипки з оркестром).

 Виконання: «Щебе­тала пташечка» (українська народна пісня)

Мета. Формування ключових компетентностей.

Предметна мистецька компетентність:

формувати виконавські уміння та навички імпровізації, розвивати ритмічне чуття, вокальні та хорові, акторські та елементарні танцювальні уміння.

Вчити уважно активно сприймати твори різних видів мистецтва, знайомити з особливостями їхньої художньо-образної мови.

Заохочувати учнів виявляти та висловлювати власні враження, формувати вміння шукати зміст, розуміти, яким чином він розкривається.

Пробуджувати прагнення визначати, описувати емоційні стани, викликані почутим, побаченим, формувати культуру емоційного сприймання й реагування на твір мистецтва.

Розширювати можливості дітей у власному творчому вияві – художньому самовираженні.

Викликати у дітей бажання творити і самовиражатися, презентувати результати власної творчості, брати участь у творчих вправах або інсценізаціях, спілкуватися з друзями та знайомими про мистецтво.

Вільне володіння державною мовою: уміння сприймати, розуміти інформацію державною мовою; усно висловлювати свої враження від мистецтва; оцінювати власну художньо-творчу діяльність.

Уміння вчитися впродовж життя: формувати уміння визначати власні художні інтереси, досягнення і потреби; прагнення доцільно використовувати свій час для пізнання, сприймання, творення мистецтва.

Математична: навчати здійсненню елементарних розрахунків для встановлення пропорцій, відтворення  ритму.

Інформаційно-комунікаційна компетентність: заохочувати до самостійного (чи за допомогою дорослого) використання інформаційних технологій для отримання мистецької інформації, художнього творення

Компетентності у галузі природничих наук, техніки і технологій, екологічна компетентність: опанувати навиками спостереження, дослідження і відтворення довкілля та явищ природи засобами мистецтва.

Тип уроку: урок- панорама.

 

Методи і прийоми: коментар вчителя, бесіда, демонстрація відеоматеріалів, стимулювання активності учнів, педагогічне спостереження, індивідуальне консультування, порівняльний аналіз, самооцінювання.

 

Форма організації: урок з використанням  інтерактивних методів навчання.

 

Терміни і поняття: темп,види темпів, туті.

 

Музичний ряд: М. Стецюн лірична фантазія «Калинонька» (фрагмент); «Українська в’язанка» (у виконанні НАОНІ); В. Джозеф «Фан­тазія» (у виконанні скрипки з оркестром)

 

Міжпредметні зв’язки: образотворче мистецтво, література, природознавство.

 

  Обладнання: підручник Л.В. Масол «Мистецтво 3 клас»,

комп’ютер, мультимедійна презентація з відео фрагментами, карооке пісні «Щебетала пташечка», навчальні музичні інструменти,сигнальні  картки для формувального оцінювання, картка для дитини з ООП, дидактичний матеріал: таблиця, словник.

 

ХІД УРОКУ

Учні класу

   Дитина  з ООП

І.Організаційний момент. Створення сприятливої атмосфери.

Вітання.

Вчитель:Добрий день, добрий час.    Зачекався третій клас!

  Діти:      Хочемо співати, грати,         Музико, іди до нас!

-Діти ,вам подобаються уроки музичного мистецтва? Чому?

Налаштування на урок. Вокальні вправи.

Поспівка «До-ре-мі…»                                                              Слайд 2                                                     

ІІ.Мотивація навчальної діяльності. Актуалізація знань.

- Що таке музика?                                                             Слайд 3,4,5      

- Що заображає музика?                                                  Слайд 6

- Що виражає музика?                                                      Слайд 7

- Ребус слова «фантазія»                                               Слайд  8                                     

Розповідь вчителя:                                                             Слайд 9       

Багато  з вас правильно розуміють значення цього слова.

Ось простий приклад: спогад про кота, що сидить на дереві, - це уява, в той час як образ рожевого кота, що вільно літає в небі, - це вже фантазія. Виходячи з цього, можна з упевненістю сказати, що фантазії - це частина людської уяви.

Багато хто з художників зображують на своїх картинах звичайні пейзажі, портрети і натюрморти. Але є і ті, чиї полотна - загадка, адже на них зображені персонажі і фігури, досі небачені людиною. І подібні роботи сильно заворожують глядачів, адже вони здатні відкрити для людей двері в невідомий простір.

Але не тільки для художників важлива фантазія. Ті ж самі музиканти, письменники, дизайнери не здатні обійтися без фантазії. Тепер виникає наступне питання: як розвивати фантазію? (відповіді дітей)

Висновок:

Стимулювати цей процес допомагає читання книг, перегляд фільмів, відвідування художніх виставок, концертів і вистав, малювання, гра на музичних інструментах і виготовлення виробів своїми руками, мрії під музику.

 ІІІ. Повідомлення теми уроку.

Сьогодні поговоримо про фантазії оркестру народних інструментів. Повторимо українську народну пісню

«Щебетала пташечка».

IV.Основна частина уроку.

  1.    Сприймання музики.Перегляд відео про НАОНІ.

NAONI Orchestra єдиний в Україні професійний оркестр народних інструментів, яким вже 35 років керує лауреат Національної премії ім. Т.Шевченка, народний артист України професор Віктор Гуцал.

Завдання:                             Слайди 10,11,12

Перегляньте відео .Впізнайте і назвіть музичні інструменти, що входять до складу НАОНІ.

  1.    Аналіз та обговорення музичних фрагментів: Слайди 13
  •   Що можна уявити, слухаючи фантазію у виконанні оркестру?
  •   Розкажіть про свої враження

 

 

  1.    Словникова робота:

Темп- швидкість виконання музики

Темпи виконання музики:

 adagio (повільно),

 andante (помірно),

 allegro (швидко),

 presto (дуже швидко)

Туті –виконання музики певним складом оркестру.

 

Висновок: коли ми чуємо про оркестр народних інструментів, то уявляємо концерт із виконанням народних мелодій та композицій українських композиторів. Ця музика піднімає нам настрій, заспокоює душу,надихає мріяти.

4.Слухання та порівняння Piano Fantasy - William Joseph (Ft. Caroline Campbell)                          Слайди 14-15

- Що ви скажете про виконання цього музичного твору?

Який він за темпом?

5. Практична робота. Музично-ритмічні вправи

  •      Артикуляційні вправи:

 - вправа  «коник» (проклацайте зубками);

- вправа «Рибка» (повністю здуваємо щічки, витягуючи при цьому губи)

- вправа «хом’ячок» (почергово надуваємо щічки)

  •       Ритмична фізхвилинка.                                  Слайд  16  
  •       Творча розпівка.                                              Слайд  17
  •       Групова робота. Виконання української народної пісні «Щебе­тала пташечка» та музично-ритмічної гри   (використовуючи ігрові інструменти)

             Гра «Репетиція оркестру»         Слайд 18

   Солісти (виконують пісню)

Члени оркестру (виконують імпровізацію оркестру )

 

VІ. Закріплення отриманних знань «У світі реального та уявного»

Перегляд мультфільму «Фантазія» В. Діснея       Слайди 19 - 20

У вільний час знайди в інтернеті та послухай звучання різних видів оркестру (духові, симфонічні, естрадні, народних інструментів). У якому оркестрі тобі хотілося б грати? Яким музичним інструментом для цього потрібно опанувати?

VІІ. Підсумок уроку.

  •       Рефлексія  «Загадкові листи» від пташенят      

 Слайд 21-22

                                                          

Емоційне налаштування на урок

 

 

 

 

 

Працює з класом

 

 

 

 

 

 

Сприймає інформацію

вчителя

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Слухає уривки ліричних фантазій

 

 

 

 

Працює за карткою

 

 

Розказує про свої враження

 

 

 

Читає словникові слова

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сприймає інформацію своїх однокласників

 

 

 

 

Працює з класом

Виконує артикуляційні вправи,

ритмичну фізхвилинку, творчу розпівку

 

 

Працює в групі за допомогою вчителя

 

 

 

Працює з класом

Переглядає уривок мультфільму

 

 

 

 

 

 

                  ВИКОРИСТАНІ МАТЕРІАЛИ:                     Слайд 23

https://youtu.be/DaLQ4XcEGKw

https://youtu.be/ZgCQXlEAgV0

https://youtu.be/gbF8mHd7YjE

https://youtu.be/h-O0kF1IeHg

https://youtu.be/_DpPT3Kbedg

https://youtu.be/3UXzn75L21A

https://youtu.be/57Mibiu4-KI

https://youtu.be/r44y0oKKuJs

 

 

 

З’єднай назву та малюнок

зображених музичних інструментів


 


 

docx
Додано
31 травня
Переглядів
36
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку