урок на тему - Складання рівнянь хімічних реакцій

Про матеріал
Розробка уроку хімії у 7 класі під час вивчення теми:"Закон збереження маси речовини". Урок може бути використаний як підсумковий, особливо молодих вчителів.
Перегляд файлу

Урок хімії у 7 класі

Тема: Складання рівнянь хімічних реакцій

Мета: формування ключових компетентностей:

спілкування державною мовою;

уміння вчитися впродовж життя;

математична компетентність;

соціальна та громадянська.

Формування предметних компетентностей:  закріпити правила складання рівнянь хімічних реакцій, підбору коефіцієнтів, спираючись на закон збереження маси речовин; удосконалювати вміння порівнювати речовини за складом; виховувати відповідальне ставлення до виконання завдань, бути уважними, не відволікатися від основної роботи; розвивати хімічну мову, логічне мислення.

Обладнання: роздавальний матеріал, мультимедійний проектор, комп’ютер.

Тип уроку: закріплення (тренінг – мінімум)

Форми роботи: робота в групах, самостійна робота, «міні-практикум».

 

Хід уроку

І. Організаційний момент.

Створення позитивного емоційного настрою.

Сонце сьогодні сяє для тих, хто…

Вже прокинувся

Хоче працювати

Хто у доброму гуморі

Хотів би дізнатися щось нове.

 

ІІ. Актуалізація опорних знань.

«Хімічний футбол» (учитель задає питання і кидає м’яч учневі, учень дає відповідь)

1.Що таке хімічна реакція? (хімічний процес – хімічне явище)

2. Назвіть ознаки хімічних реакцій. (зміна смаку, поява запаху, випадання осаду, виділення газу, зміна забарвлення, виділення енергії)

3. Сформулюйте закон збереження маси речовин. (Маса речовин, що вступили в хімічну реакцію, дорівнює масі речовин, що утворилися в результаті реакції)

4. Що таке хімічне рівняння? (умовний запис хімічної реакції за допомогою хімічних формул і коефіцієнтів)

5. Що показує коефіцієнт? (число молекул (атомів або формульних одиниць)

6. Як перетворити схему реакції на рівняння? (урівняти за допомогою коефіцієнтів)

 

ІІІ. Закріплення знань

  1. «Хімічна розминка»

Доберіть коефіцієнти у наведених схемах:

P  + Cl2   PCl5

P2O5 + Na2O Na3PO4

Al(OH)3 Al2O3 + H2O

 

  1. Самостійна робота в групах «Підняття на вершину»
  1. Розставте коефіцієнти в таких схемах реакцій:

 

І група        а)  Мg + HCl → Мg Cl2  + H2

                           б)  Сa + О2 СaО;

                           в) КNО3  КNО2 + О2;

                           г) АgВr Аg + Вr2;

                    д) Li + Н2О LiОН + Н2.

ІІ група      а) Fe + O2Fe3O4

 

                                      б)  Na + Br2NaBr

                              в) KClO3  KCl +O2

                     г) K + Н2О KОН + Н2.

                     д) Zn + HClZnCl2  + H2

    ІІІ група   а) Ca + HClCaCl2  + H2

                            б) Mg + О2 MgО;

                            в) NaNО3  NaNО2 + О2;

                            г) HgO Hg + O2;

                     д)  Na + Н2О NaОН + Н2.

       2. Допишіть рівняння хімічних реакцій:

І група      а)  … + O2 → CO2

                  б) … + Cl2 → FeCl 3

                  в) Al + … → Al2S3

ІІ група       а)  … + O2 → SO2

                    б) … + Cl2 → AlCl 3

                    в) Ag + … → Ag2O

ІІІ група      а) SO2 + → SO3

                    б) … + Br2 → AlBr 3

                    в)  K + … → K2O

 

3. Складіть рівняння реакцій:

І група -   а)  взаємодії водню Н2 і кисню О2  з утворенням води  Н2О;

б) під час горіння (взаємодії з киснем О2) залізного порош­ку Fе утворюється ферум(Ш) оксид Fе2O3

 

       ІІ група -   а)  розкладання меркурій оксиду  HgО  на  ртуть і кисень О2;

            б) сполучення фосфору з киснем О2 з утворенням  фосфор (V)  оксиду Р2О5.

 

ІІІ група - а)  взаємодії  кальцію  з киснем О2 з утворенням кальцій оксиду СаО;

б)  унаслідок розкладу сахарози С12Н22О11  утворюється вугілля  С і вода Н2О.

4. Розвязати задачу:

1. Унаслідок взаємодії метану  СН4 масою 16 г  із киснем О2  масою 64 г утворився вуглекислий газ  СО2  масою 44 г. Обчисліть, яка маса води утворилася в результаті цієї реакції.

2. При взаємодії сірководню Н2S з киснем масою 24 г утворилися сірчистий газ SO2 масою 32 г та вода масою 9 г. Складіть рівняння цієї реакції та обчисліть масу витраченого сірководню.

 

IV. Підсумок уроку. Рефлексія.

Я зрозумів…

Я навчився…

Не вмів, а тепер умію…

Найбільше труднощів я відчув…

Я набув вміння…

Мені це буде необхідно для…

 

      V. Домашнє завдання

Повторити параграф 16, вправа 7, сторінка 122, підручник О.В.Григоровича

 

 

 

 

 

docx
Додав(-ла)
Манич Наталія
Пов’язані теми
Хімія, 7 клас, Розробки уроків
Додано
13 березня 2019
Переглядів
877
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку