Урок на тему: “Безпека на дорозі ”

Про матеріал
Урок: “Безпека на дорозі ” Мета: - формування природничих компетентностей: поглиблювати знання дітей про правила пішохідного руху; профілактика дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Ознайомити учнів з безпечними місцями переходу вулиці, їх облаштуваннями; з дорожніми знаками для пішоходів; формувати прагнення до збереження здоров'я власного та здоров'я інших людей; створити на уроці доброзичливу атмосферу. - формування ключових компетентностей: спілкування державною мовою, уміння навчатися продовж життя, соціальні та громадянські компетентності. Обладнання: комп'ютер, відеоролик, картки з дорожніми знаками, конверт з загадкою, м'яч, кубики ЛЕГО, втулки від туалетного паперу або кольоровий картон, картон чорного і білого кольорів, фарби, пензлик, канцелярські кнопки, фломастери. Тип уроку: урок формувань вмінь і навичок. Освітні галузі: мовно-літературна, технологічна, соціальна і здоров'язберігаюча.
Перегляд файлу

                                             Урок: “Безпека на дорозі ”

 

Мета: 

- формування природничих компетентностей: поглиблювати знання дітей про правила пішохідного руху; профілактика дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Ознайомити учнів з безпечними місцями переходу вулиці, їх облаштуваннями; з дорожніми знаками для пішоходів; формувати прагнення до збереження здоров'я власного та здоров'я інших людей; створити на уроці доброзичливу атмосферу.

- формування ключових компетентностей: спілкування державною мовою, уміння навчатися продовж життя, соціальні та громадянські компетентності.

Обладнання: комп'ютер, відеоролик, картки з дорожніми знаками, конверт з загадкою, м'яч, кубики ЛЕГО, втулки від туалетного паперу або кольоровий картон, картон чорного і білого кольорів, фарби, пензлик, канцелярські кнопки, фломастери. 

Тип уроку: урок формувань вмінь і навичок.

Освітні галузі: мовно-літературна, технологічна, соціальна і здоров'язберігаюча.

                                                                   Хід уроку

І Вступна частина.

1.Ранкове коло.

 Колом сонечко іде,

За собою день веде.

Станьмо разом, станьмо в колі –

Станем сонечком у школі!

Прийшов час ранкової зустрічі, займіть свої місця у колі друзів.

(Діти стають у коло)

Доброго ранку,

Доброго дня!

Хай плещуть долоньки,

Тупають ніжки,

Працюють голівки

Та сяють усмішки.

Доброго ранку,

Доброго дня!

Бажаєте ви,

І бажаю вам я!

Вітання у колі друзів

 

В цьому класі друзі всі (плескаємо в долоні)

Я і ти, і ми, і ви.

Добрий день тому, хто зліва,

Добрий день тому, хто справа.

Ми — одна сім'я.

 

В цьому класі друзі всі (плескання по грудях)

Я і ти, і ми, і ви.

Пожалій, того, хто зліва

Пожалій, того, хто справа.

Ми — одна сім'я.

 

В цьому класі друзі всі (плескання по колінах)

Я і ти, і ми, і ви.

Помирися з тим,хто зліва

Помирися з тим, хто справа.

Ми — одна сім'я.

 

В цьому класі друзі всі(плескаємо в долоні)

Я і ти, і ми, і ви.

Усміхнись тому, хто зліва

Усміхнись тому, хто справа.

Ми — одна сім'я.

 

Дітки, сядьте колом на килимок.

Витягніть праву руку вперед і покажіть мені свою долоню.

А тепер загніть пальчик ті :

- Кого збудила рідна людина?

- Хто сьогодні хоч раз посміхнувся?

- Хто зустрів свого друга чи подругу?

- Хто на уроках планує гарно активно працювати?

Що в нас по лучилось? То який у нас настрій? І я надіюся що наш гарний настрій буде протягом усього дня.

 

Молодці, сідайте, будь ласка, за парти. А тепер пригадаємо правила уроку.

Щоб урок пройшов не марно,

Треба сісти рівно гарно,

Не крутитись на всі боки,

Як папуги та сороки.

Сказати хочеш не кричи,

А краще руку підніми.

 

Діти, а як називається наш урок? (ми досліджуємо світ)

Отже, ми з вами дослідимо яка у нас сьогодні погода.

Сьогодні черговий синоптик .......................

- Яка зараз пора року?

- Який же день?

- Який зараз місяць?

- Число?

- А на вулиці тепло чи холодно?

- А опади є?

ІІ Основна частина

Сьогодні, ішовши до школи, листоноша передала мені листа. Він незвичайний, якийсь дивний.

Допоможіть розібратися, від кого він.

 

Не загадка, а морока

Не дракончик я, не джин.

Маю я три гарних ока,

Але в світ дивлюсь одним.

Два завжди відпочивають,

А одне таки ж не спить.

Кольори всі різні мають –

Кожне полум’ям горить.

То червоне, то зелене,

Жовтим сонечком блищить...

Транспорт в місті регулюю,

Як справжнісінький актор.

Всім свої права диктую,

Ну, а звуся - ...

(Світлофор)

Життя людини має дуже велику цінність. А безпека на дорозі – це і є, насамперед, безпека життя.

За статистикою, щогодини на дорогах світу гине 9 дітей. У багатьох випадках їхня загибель пов’язана з їх власною неправильною поведінкою на дорозі, а не з помилкою водія.

Часто діти потрапляють під колеса автомобіля  через те, що під час переходу вулиці розмовляють мобільним телефоном або ж слухають в навушниках музику, оскільки у цей час розсіюється їхня увага та вони не у змозі контролювати ситуацію на дорозі.

 

Отже, ми з вами сьогодні на уроці ознайомимося із правилами переходу дороги за умов активного руху транспорту.

 

На дорозі ми пішоходи. А хто такі пішоходи?

Пішохід — особа, яка бере участь у дорожньому русі поза транспортними засобами і не виконує на дорозі будь-яку роботу.

А хто такий водій?

Воді́й— особа, яка керує транспортним засобом і має при собі посвідчення водія відповідної категорії.

З яких частин складається вулиця? Проїжджа частина, тротуар.

Де рухається транспорт? Проїжджій частині

Де мають ходити пішоходи? По тротуару

Як називається ділянка дороги для переходу пішоходів? Пішохідний перехід

Що зображене на пішохідному переході?  Зебра

Що має три ока? Світлофор.

Добре, діти.

 

Щоб не трапилося біди кожен має знати правила дорожнього руху.

Запам'ятай Правила дорожнього руху для пішоходів і додержуй їх:

- Зупинятися, перш ніж зробити крок на проїжджу частину;

- Ходи тротуарами чи пішохідними доріжками. Там, де їх немає, йди узбіччям дороги, назустріч транспорту. І тільки з дорослими!

- На тротуарах і пішохідних доріжках тримайся правої сторони. Переходь дорогу там, де позначено перехід. Переходь тоді, коли транспорт дуже далеко або його зовсім немає на дорозі.

- Якщо перехід не позначено, то спочатку подивись ліворуч, посередині дороги — праворуч. Для переходу дороги треба знайти безпечне місце якомога далі від повороту;

- Триматися якомога далі від машин, що виїжджають заднім ходом;

- Ніколи не грати навіть на тихій проїжджій вулиці або дорозі;

- Не бігти через дорогу.

 

 

  1. А тепер перегляньмо мультфільм Тітоньки Сови про правила дорожнього руху. ( https://www.youtube.com/watch?v=fxXSU-Q4mpA)

(перегляд мультфільму)

Про, що йшлось у мультфільмі?

А про які дорожні знаки розповіла Тітонька Сова?

Давайте ще раз їх пригадаємо

Похожее изображениеКартинки по запросу попереджувальні знаки

Отже, діти, що це знак?

 

  1. Завдання «Склади знак»

В цих конвертах є розрізані на частини дорожні знаки.

Я роздаю конверти по групах дітей.

Ваше завдання:

Хто швидше складе знак і скаже назву?

 

  1. А зараз ми з вами виконаємо завдання називається «Світлофор».

Картинки по запросу світлофор

Зверніть увагу на світлофор?

Які ви бачите кольори?

Що означає зелений колір?

Що означає жовтий колар?

Що означає червоний колір?

У вас на партах лежати кубики Лего, складіть із них світлофор. Хто перший зробить піднімає ріку зі світлофором.

Добре діти, молодці, справились із завданням.

  1. А тепер вийдіть всі до мене і продовжуємо грати в гру «Червоний, жовтий, зелений»

Похожее изображение Похожее изображение Похожее изображение

Я виконую роль світлофора (показую цеглинку червоного, зеленого, жовтого кольорів), а ви виконуєте такі вправи:

Зелений – діти рухаються по класу.

Червоний — діти зупиняються.

Жовтий — стоять, тупотять ногами.

Молодці, сідаємо за парти.

 

  1. Робота з підручником.  

 

  1. Загадки.

Відгадуємо загадки.

Не жива, а йде,

Нерухома - а веде.

(Дорога.)

 

На самому перехресті

Висить чаклун триокий,

Але ніколи не дивиться

Трьома очима відразу.

(Світлофор.)

 

Швидкість вірну вкаже.

Біля дороги, як маяк,

Добрий друг — (Дорожній знак)

 

На дорозі звір лежить:

Весь у смужку, ніби спить.

У степу він народився,

А у місті нам згодився.

Цього звіра звати «зебра»,

В нього є смугасті ребра.

Знає кожний пішохід –

Це безпечний …

(Перехід)

 

Тротуаром йдуть малята,

Жваві хлопчики й дівчата.

Не кричать і не пустують –

Дуже ввічливо крокують.

Симпатичні всі на вроду

Наші дітки - …

(Пішоходи)

 

 

  1. Наступне завдання. Відшукай доріжку кожного гномика до світлофора. Розфарбуй кружечок світлофора відповідно до кольору одягу гномика.

 

Картинки по запросу завдання. Відшукай доріжку

 

  1. Виготовлення макета автомобіля.

 

Із втулок від туалетного паперу ви можете зробити макети автомобілів.

Для цього вам знадобляться:

 втулки від туалетного паперу або кольоровий картон;

 картон чорного і білого кольорів;

 фарби, пензлик;

 канцелярські кнопки;

 фломастери.

  

 

Обговоріть, чим ваші макети автомобілів схожі на справжні, чим — відмінні.

 

III. Заключна частина

  1. Діти, а тепер назад поверніться до мене у коло.

Я буду кидати м'яч і ставити вам запитання, ви відповідаєте і повертаєте м'яч назад мені.

- Хто іде тротуаром?

- Кого називають водієм?

- Як на дорозі позначають пішохідний перехід?

- Як називається місце перетину двох доріг?

- Хто перший повинен вийти з автобуса дорослий чи ти?

- Чому дітям неможна гратися на дорозі?

- Які кольори є у світлофора? Назви їх.

- Що означає червоний колір світлофора?

- Що означає жовтий колір світлофора?

- Що означає зелений колір світлофора?

Вчитель: Дітки, ви молодці, знаєте, як потрібно поводитися на вулиці, переходити дорогу. Ви повинні пам'ятати, що правила дорожнього руху дуже важливі. Не потрібно їх порушувати, тоді не буде нещасних випадків на дорозі, і ви виростите здоровими та щасливими.

Пам'ятайте, що береженого — Бог береже.

2. Прощання

Всі разом взявшись за руки.

"Я бажаю собі та всім людям на землі щасливої дороги".

                                                

1

 

docx
Додано
25 грудня 2019
Переглядів
902
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку