Безпека у соціальних мережах
Мета
Ознайомити учнів з поняттям «соціальна мережа»; продовжувати розвивати логічне мислення, вміння аналізувати інформацію та робити висновки; виховувати обережність.
Результати навчання
Наприкінці заняття учні:
Обладнання і матеріали
Орієнтовний план уроку
Ранкове коло
|
6 хв |
Інформаційне повідомлення «Безпека у соціальних мережах»
|
10 хв |
Руханка
|
2 хв |
Коло спілкування в інтернет-просторі (робота з малюнками, в програмі Paint net або з відео-ресурсами)
|
10 хв |
Робота в парах
|
7 хв |
Руханка для очей
|
2 хв |
Підсумкове завдання
|
3 хв |
Усього тривалість
|
40 хв |
Хід уроку
І. Ранкове коло (актуалізація, вступ до теми, знайомство)
Ми знаходимося у комп’ютерному класі. На робочих столах знаходяться комп’ютери.
ІІ. Інформаційне повідомлення «Безпека у соціальних мережах».
Інформаційна безпека та небезпека.
Соціальні мережі є засобами масової інформації. Такими ж як телебачення та газети. За допомогою соцмереж можна: спілкуватися в чаті; вести блог; коментувати записи; обговорювати події, ситуації і т.д. Наприклад, в Instagram відбувається обмін фотографіями, повідомленнями для молоді та дорослих. Електронна пошта здійснює розсилки електронних листів. Існують дитячі навчальні та розважальні (ігрові) веб-сайти. Окрім надання корисних послуг, інтернет-служби соціальних мереж становлять і низку небезпек: спам; пропаганда; дезінформація; викрадення приватної інформації; тролінг; поширення шкідливого чи агресивного відео, віруси і т.д.
Позитив |
Негатив |
Комунікація, коло друзів |
Залежність |
Самоосвіта, дистанційне навчання |
Дезінформація (фейки, спами) |
Обмін зображеннями, відео |
Зловмисники (викрадення інформації) |
ІІІ. Руханка «Арам-зам-зам»
(Учні повторюють рухи за персонажами відео.)
ІV. Коло спілкування в інтернет-просторі «З ким ти можеш спілкуватися у соцмережі»
V. Робота в парах. Гра «Безпечно»-«небезпечно»
Дії в інтернеті |
Безпечно |
Небезпечно |
Повідомляти вік, школу |
|
+ |
Повідомляти адресу проживання |
|
+ |
Виставляти фото без згоди батьків |
|
+ |
Повідомляти про хобі, улюблені іграшки, заняття |
+ |
|
Розповідати про стан здоров’я |
|
+ |
Повідомляти про місце роботи батьків |
|
+ |
Грати в ігри, переглядати мультфільми під контролем батьків |
+ |
|
Висновок:
VІ. Руханка для очей
(Слідкування очима за персонажами відео або за таблицею «Руханка для очей»)
VІІ. Підсумкове завдання
- Чи можна повідомляти пароль від електронної скриньки? (Ні, це таємниця)
- Чи можна довіряти кожній інформації із соціальних мереж? (Ні. Якщо є сумніви, то краще перевірити інформацію)
- Чи повинні батьки знати коло твоїх друзів у соцмережі? (Так. Обов’язково)
- Де можна ще отримати цікаву інформацію для себе? (Дитячі книги, журнали)
2. Обговорення уривка вірша О.Зімби з книги "Я навчилася читати"
---
"Цілий день, по всій планеті,
Всі «засіли» в Інтернеті!
Мама, тато, баба, дід,
В мережі людський весь рід!
Та, щоб усе на світі знати,
Треба всім книжки читати!»
- Що порадите батькам вдома? (Віртуальне спілкування замінити на живе спілкування, читання книг)
3. Вправа «Відкритий мікрофон» (Діти по черзі діляться враженнями від уроку)
4. Учні стають в коло та тричі разом вигукують «Ми –молодці!
Використані джерела: