Розробки уроків вчителя початкових класів
Михаревич Олени Іванівни
1 клас
Українська мова
Тема:. Читання і письмо слів, речень, текстів з вивченими буквами.
Мета. Закріплювати навички,уміння читання та письма буквосполучень, слів, речень з вивченими буквами;збагачувати словниковий запас дітей; розвивати логічне мислення, фонематичний слух; виховувати почуття допомоги, дружби.
Тип уроку: Опрацювання сприйнятого матеріалу
Обладнання: кольорові олівці,зображення казкових героїв.
Хід уроку
І. Вступна частина заняття
Подивилися на мене,
Усміхнулися усі.
Хто готовий до роботи?
Хто бадьорий?
Молодці!
ІІ. Основна частина заняття
Завдання на с.12
1) Зоровий диктант.
2) Зроби однаковим.
- Яку букву написали?(Т)
- Які звуки вона позначає?
Завдання на с. 16.
Діти, лаксики не розуміють, що зображено, що там написано?
- Допоможемо лаксикам?
- Що це зображено? (сліди тваринки)
- Яка тваринка могла залишити такі сліди?
1.Робота в парах
Діти, прочитайте один одномуспочатку буквосполучення в слідах у рядочках, потім речення у слідах рухаючись за лінією певного кольору.
- Про якого котика йдеться у реченнях?
- Чи є його зображення на світлинах?
- Намалюйте на відведеному для цього місці.
- Як називаються зображені на світлинах об’єкти?
- Чим схожі і чим вирізняються ці слова? (однаково звучать і пишуться, але мають різне значення.)
2.Робота зі словами.
1)Прочитати слова:
- у рядках;
- у колонках з прискоренням/уповільненням швидкості читання;
- слова з одного/двох/трьох складів;
- слова, які відповідають на запитання що?/хто?/що робив?;
- тільки імена, імена хлопчиків/дівчаток;
- назви тварин.
2) Гра «Знайди різницю»
Діти,підкресліть слова, що відрізняються однією буквою.
3.Робота з текстом
1)Фронтальна робота
- Кого зображено?
- Як називається текст?
- Про кого буде текст?
Фізкультхвилинка
2)Робота над текстом
- читання вчителем;
- самостійне читання( прочитайте текст , додаючи слова, які було пропущено у реченнях ).
3)Робота над змістом.
- Чи є цей запис текстом?
- Чому?
4)Гра «Знайди зайве речення»
Знайдіть та закресліть «зайве речення»
- Чому на вашу думку це речення «зайве».
- Чи можна цей текст назвати казкою?
- Поясніть чому.
- Назвіть персонажів казки.
- Якими словами можна замінити виділені слова? (пташку, її)
- Діти прочитати текст, замінюючи ці слова.
- Який текст вам більше подобається – до чи після заміни?
-Чому?
2.Завдання на с. 17.
5)Гра «Знайди свій будиночок»
До лаксиків звернулися букви слів матінка,метелик,щоб вони допомогли їм знайти будиночки їхніх звуків. Але лаксики невпевнені,що правильно покажуть будиночки.
-Допоможемо лаксикам?
Випишіть з поданих слів окремо букви, що позначають голосні і приголосні звуки.
6)Гра «Хто на чому пересувався»
-Діти, допоможіть нашим казковим героям знайти свій засіб пересування.
- З’єднайте лініями казкових персонажів та їх засіб пересування.
- Складіть речення, дописуючи у першій колонці назву засобу пересування, а в другій колонці ім’я казкового персонажа, а в останньому рядку і те, і інше.
- Чим вирізнявся запис назв засобів пересування і запис імен? (імена писали з великої букви)
Фізкультхвилинка
7)Вправа «Назви книжок»
-Що зображено?
-Прочитайте назви книжок.
- Прочитайте тільки назви казок.
- Діти, випишіть тільки назви казок.
-Як мають записуватись назви казок? (з великої букви у лапках).
ІІІ. Підсумкова частина заняття
- Діти, розкажіть лаксикам з ким із казкових героїв ми зустрілися на цьому занятті.
Самооцінка
-Чи можете ви пояснити лаксикам виконання всіх завдань на с.16-17, зафарбуйте кружечки у кожному завданні на цій сторінці повністю, якщо ви готові пояснити лаксикам його виконання; половину кружечка, якщо треба ще трохи підготуватись і не зафарбовуйте, якщо треба ґрунтовно підготуватись.
Закінчився наш урок,
І дзвенить для вас дзвінок.
За роботу по заслузі
Щиро дякую вам, друзі!
А тепер відпочивати!
Дякую за працю на уроці.